Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltettétek enni a babátokat?

Keltettétek enni a babátokat?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babánk. Korán született 35 hétre 2120 grammal. Egészséges csak mivel kis súly az elején a koraszülött osztályon volt. Ott 3 óránként kelteni kellett enni ha nem ébredt magától. Most viszont pár napja nyűgös és örülünk ha 2 óra alatt elalszik. De most 3 órás etetésre keltem is fel? Nem lehet hagyni hogy magától énredjen?

2023. okt. 28. 04:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy már 2980 gramm tehát szépen össze szedte magát
2023. okt. 28. 04:59
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Örülj neki, hogy végre alszik, mivel szépen gyarapodik szerintem egyeltalán nem indokolt, hogy keltegesd miatta
2023. okt. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most nem is keltettem csak nem tudom mivel teszek jót. 1kor évet. 4kor kellett volna de akkor aludt el.nincs szívem kelteni
2023. okt. 28. 05:32
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
En ot meg felkeltenem.
2023. okt. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy hetet hogy alakul. Ha szépen gyarapszik akkor is akkor kihagyhatod. Na meg ha van pelus, vidám akkor oké.

Esetleg az orvost még megkérdezheted.

2023. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Dokit/védőnőt kérdezném.

Sárgulás volt? Ha igen, akkor az már teljesen elmúlt?

2023. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az a baj sokat bukott is ha a maradék 1 órában hagytam aludni. Most rájöttem hogy büfizni sem tudunk a vállamon csak ülő helyzetben különben bukik.


Egyszer mondta a dr nő hogy szerinte be fog sárgilulni. Aztán nem.


Légzés támogatás kellett 3 napig, infúzió és antibiotikum. Aztán utána sok dicsérték hogy ügyes szépen fejlődik stb...

2023. okt. 28. 08:06
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Az én kisfiam nem volt ennyire odafigyelős, mint a te babád. Időre született, soha nem bukott evés után.

A védőnő mondta, hogy keltsem 3 óránként, én bólogattam, hogy oké, de nem keltettem. 4,5 óránál sosem aludt többet egy húzamban.


Figyelgesd, tapasztald ki, hogy hogyan ébred. Ha minden rendben vele, akkor a hasa úgyis felkelti.

Ha a saját babám lenne én hagynám aludni, max ha nagyon elhúzná az alvást akkor kelteném, mondjuk 5 órán túl aludna.


Tényleg csak azt tudom mondani, mint amit már javasoltak neked, hogy hagyd aludni, magától ébredni és figyeld, hogy gyarapszik-e ezzel a módszerrel. Ha 1 hét után nincs gyarapodás, vagy stagnál a súlya, nincsenek kakis, pisis pelusok akkor térj vissza a 3 óránkénti ébresztéshez.

2023. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekdokit kérdezd meg! Szintén koraszülött gyerekemet, 1 hónapig kelett 3 óránként kelteni, aztán engedte, hogy éjjel 5 órát aludjon egyben. 2 hónaposan már egész éjjel alhatott ha jól emlékszem, viszont mindenképp beszélj a dokival, ő tudja a pontos körülményeket.
2023. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat az orvosi konzultációra.

Nem egyszerű a helyzet, mert nyilván életbe vágó a megfelelő mennyiségű tápanyag, de a növekedési hormon alvás közben termelődik.

2023. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!