Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek repedt fazék énekhangja...

Akinek repedt fazék énekhangja van, hogyan nyugtatta, altatta az újszölött babáját?

Figyelt kérdés
Borzalmas az énekhangom, még dúdolni is csak hamisan tudok es kellemetlenül érzem magamat ha csinálom. 🫣
2023. okt. 28. 11:00
1 2
 1/12 babyboom567 ***** válasza:
98%

Majd megszokod.A kisfiam szereti ha énekelek neki(borzalmasan énekelek),Mire zenét,bármit fog tanulni,meg már nem lesz szükség altatóra.

Eleinte én is így volta mint te, de a gyerek nem az énekhangod nézi.Szóval nyugi, és énekelj bátran.

2023. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Egy babának nincs feltétlen szüksége énekelgetésre!
2023. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én verset mondtam. A fiam József Attila Altatójára aludt el, a kislánynak az Icipici kis mesét szavaltam.

A versnek is megvan a ritmusa, de nem kell énekelni.

A lényeg egyébként az állandóság. Legyen meg az altatás rituáléja, mindig ugyanúgy történjen.

A nagypapám mindig a Családi kört szavalta nekem, én arra aludtam el. Anyukám az Öreg néne őzikéjét mondta el.

2023. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
apám csak két hangot tud: magasat és mélyet, de ha ki kellett választanom kicsiként, hogy ki énekel este altatót, akkor rendszerint alulmaradt az amúgy nagyon szépen éneklő anyámmal szemben XD ne aggódj miatta!
2023. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A mondókák jó ötlet. Egyszer nagyon nem tudott elaludni a lányom, elmondtam neki halkan az iciri-piricit meg a török és a teheneket,és már aludt is :) még jobb is néha, mint az éneklés, lehet suttogva, lassan mondani...
2023. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Napkozben szoktam neki csak enekelni, mondokazni, meset olvasni vagy fejbol mondani, mert csak felporog tole egyelore, szoval eselytelen lenne ezt az esti altatasnal. Tehat nem kotelezo igy altatni a babat.

De meg csak 6 honapos, a valtozas jogat fenntartom, de egyelore igy allunk :)


Egy ujszulott babaval nem is kell feltetlenul azonnal esti ritualet kialakitani, ahogy itt mondta valaki es ahhoz gorcsosen ragaszkodni, mert ilyenkor meg ezerszer valtozik minden. Kesobb mar persze erdemes, de egy ujszulottel egyelore eljetek tul a napokat, aztan kesobb majd meglatod, hogy mi valik be.

Egyebkent nagyreszuk, ha szoptatsz, akkor cicin alszik, nyugszik meg az elejen.

2023. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Mi az, hogy éljék túl a napokat? Ez nem háború..

Élvezni is lehet. A baba szereti a hangodat, azt hallja mióta képes érzékelni. De ha kellemetlenül érzed magad akkor ne énekelj. Az a lényeg, hogy érezd jól magad te is. És élvezzétek ezt a szép korszakot.

2023. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem haboru, de uj es nehez helyzet. Meg akkoris, ha a te babad 24-bol 20 orat alszik, nem volt hasfajos es minden tokeletes.

Megterhelo lehet es ezzel nincsen semmi baj.

En speciel tuleltem, de talan nem igy kellett volna fogalmaznom, mert masoknak biztosan alom ez az idoszak.


De nem baj, ha valakinek nem.

2023. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát figyelj, nekem sincs álom hangom de a kislányom szereti. Sőt alapvetően cicin alszik, de néha segítség neki az elalvásban ha énekelek neki.

Egy babának nem az a lényeg hogy valaki szépen tudjon énekelni hanem hogy az anyukája énekel neki.

2023. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
A babádnak a te hangod a legszebb akármilyen is :)
2023. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!