Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudtok az "anyatejes...

Mit tudtok az "anyatejes sárgaságról"? Történt a babátokkal ilyen?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Tapasztalat is van esetleg?
2010. okt. 19. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam 4 hetes koráig volt kikerics sárga. A kórházban volt fény alatt is, de szerencsére 6 naposan hazajöhettünk. Mivel én Rh- vagyok, ő meg pozitív, így nem csodálkoztak rajat, hogy nehezen rendeződik a színe.
2010. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi két hónapig voltunk sárgák! Nem volt semmi baja csak az anyatej miatt húzódott így el. Folsavat kaptunk rá két hónapig a vasat én szedtem!
2010. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én nagyon örültem volna, ha előre felkészülök, de csak nagyon felületes ismereteim voltak. Aztán engem császározni kellett toxémia miatt és nagyon besárgult a gyerek, a szeme fehérje is mustársárga volt, lefogyott 3400-ból 300 grammot, mire harmadnap hazajöttünk a kórházból, ahol finoman szólva nem marasztaltak, ráadásul két gyerekorvost is megkérdeztem, hogy biztos nem sárgult-e be a gyerek. MOndták, hogy neeem, ugyan. Itthon tovább fogyott, egyre aluszékonyabb volt, mindig belealudt a szopizásba, egyre tanácstalanabb voltam, a gyerek nem sírt, hogy éhes, persze, mert aludt egyfolytában, az általában érvényes tanácsok meg, hogy a mérleget felejtsd el, meg ne hagyd a gyereket a melleden lógni,...na az lett a vége, hogy egy hét után a gyerek este ébreszthetetlen volt, csak azért nem hívtuk ki az ügyeletet, mert nem lehetett őket elérni. Hívtam a Heim Pált is, ott mondtak egy számot, de azok se vették fel. Hideg vízzel locsoltam, vízbe lógattuk a lábát, tényleg mindent elkövettünk, hogy ébredjen, de semmi, így töltött több órát, aztán nagy nehezen valamennyi lefejt tejet kanállal sikerült beletöltenem. Napokig váltva virrasztottunk mellette utána, aztán másnaptól mértem, hogy mennyit eszik, és kivártuk, amíg kiszopik 60-70 grammot, általában egy óra alatt sikerült. Utólag a képeken még a két hónapos korin is látszik egy picit, hogy sárga, de gyönyörűen hízásnak indult a szörnyű este másnapján. Most 4 és fél hónapos, már rég nem mérem, de a 7 kilót már elhagytuk két hete, a gyerekorvosi mérésen.
2010. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!