Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hónapjánál fogva fel lehet...

A hónapjánál fogva fel lehet emelni a babát?

Figyelt kérdés
Nézegettem a helyes fogást, felemelést. Én eddig mindig óvatosan a hónaljánál emeltem meg nem úgy hogy a fejénél és a hátánál alá nyúlok. 1 hónapos a babám. Ugye nem lesz baja?

#Baba fel emelése
2023. nov. 2. 19:19
 1/10 A kérdező kommentje:
*hónaljánál
2023. nov. 2. 19:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy emeltem ha jól emlékszem. A lényeg hogy a feje tamasztva legyen, ne lógjon.
2023. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem billent meg a feje, nem lesz baj
2023. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Nem a fejére úgy vigyázok mint az életemre. Csak olyan kis gyengék a babák. Úgy féltem.
2023. nov. 2. 19:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából masszívak csak gyengének tűnnek. Persze ez a szülői szív féltő:)
2023. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem. Ha a hónalját és a fejét is tartottad, hogy tudtad kikerülni a hátát?🤔
2023. nov. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a hátát fogta, de van olyan videó ahol a hónalja kimarad és a feje és a háta alá nyúl a kezével .
2023. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7! Ja, értem. Talán 😕

Az a baja, hogy nem alulról támasztotta a gyereket, hogy vízszintesen fekszik a karján, hanem a hóna alatt nyúlt be és függőlegesen fogta.

Csak nekem az 1.eszembe se jutott. Úgy értettem, hogy szerinte úgy kellett volna, ahogy a másodikat írtam, ő pedig úgy fogta, de a hátát nem. Az nem jött ki nekem.

#6

2023. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csecsemő gondozó vagyok.

Fel lehet emelni a hónaljánál fogva, de csak az emelés idejére, mondjuk alányúlsz és felveszed a válladra fekteted, az rendben van de a hónaljánál fogva lógatni nem szerencsés, pl igy gügyögsz neki hogy fogod a hónaljánál és lóg a lába a levegőbe percekig.

A nyaka támasztva legyen, akkor ez nem okozhat gondot.

2023. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/ igen csak míg felveszem
2023. nov. 4. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!