Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvártátok a terhesség 3....

Megvártátok a terhesség 3. hónapjának végét, vagy előbb megosztottátok a családotokkal a hírt? Miért?

Figyelt kérdés
2022. nov. 12. 12:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Eszembe sem jutitt addig várni.

Olyannak, akinek a veszteségemet is elmondanám, az örömömet is megosztottam.


Ebből én nem csinálok problémát.

2022. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%

Én megvárnám a 12.heti uh-t és utána mondanám el mindenkinek.Nem babonából csak nem szeretném a sajnálkozó dumákat hallgatni utána.Nyilván az sem 100% ha a 12.hétig eljutsz de csak biztosabb mégis mint a teszt után már azonnal mindenkinek elújságolni:)

Múltkor sem mondtuk el senkinek a családból és milyen jól tettük mert sajnos nem lett szívhang és műtétre kellett mennem.Nem hiányzott volna hogy mindenki rajtam sajnálkozzon mert attól nem leszek jobban lelkileg.

De ez az én véleményem.Mindenki más mert emberek vagyunk.

2022. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Az elsőnél a 9. hétig vártunk csak, akkor mondtuk el. Utána volt egy vetélésem és anyukám nagyon drukkolt, izgult, hogy a veszteség után öröm is erjen, így már a pozitív tesztet is elmondtam nekik. Nem is lett semmi gond.
2022. nov. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%
Szüleimnek, testvéreinknek 7 hetesen mondtuk el, akkor voltam először ultrahangon. Mindenki másnak csak a 12. heti UH után.
2022. nov. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
A mi családunk már akkor ott drukkolt az ágy körül, amikor a babaproject zajlott, le se tudtuk volna tagadni, hiszen a reggeli hányásoknál is ők fogták a hajamat.
2022. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%
Közeli rokonoknak, barátoknak elmondtuk. Illetve a munkahelyemen is bejelentettem 8 hetesen, mert egypetéjű ikrek, ezért már akkor magas rizikójú volt. Egy hónappal később el is jöttem táppénzre, így muszáj is volt szólnom, hogy addig tudjanak szerezni helyettem valakit.
2022. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Elmondtuk, miután a doki megállapította a terhességet. Nekem a munkahelyemen is el kellett mondanom már az elején, mert nem “bababarát” feladatköröm volt. Így meg furán jött volna ki, ha munkahelyen elmondom, a családbak meg csak később.
2022. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem 12 hétig,félidőig nem mondtuk senkinek.Utána is utáltam,hogy mindenki kérdezgetett,hogy vagyunk,tudjuk-e mi lesz,hogy bírom?Később osztották a kéretlen tanácsokat,egyben vagy még kérdések hada.Jöttek a szülés történetek is,amikre szintén nem voltam kíváncsi.Én nem szeretem,ha az én dolgomnak más foglalkozik.A 12.hét előtt pedig bármi megeshet,azt sem tudhatod,hogy egészséges e a baba.Addig én tuti nem mindanám még a közvetlen családnak sem.
2022. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Hogyhogy miért? Mert a családom, akiktől támogatást várhattam volna akkor is, ha baj történik. Ők azok, akikkel megosztom, ami örömet vagy szomorúságot okoz. Semmi értelmét nem látom a titkolózásnak.
2022. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

Igen, elmondtam, kb a 6. heten mindenkinek, aki kozel all hozzam.

De elso terhesseg, elozmeny nelkul, pozitivan alltam hozza nagyon, biztam benne, hogy nem lesz veteles a vege es a baba is egeszseges lesz.

Persze ettol fuggetlenul lehetett is volna, tudom, hogy nem ezen mulik, csak probaltam nem tragikusan latni a dolgokat.


Most vagyok 21 hetes, eddig jok vagyunk 😊

2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!