Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 15 hós és lassan...

A kisfiam 15 hós és lassan két hónapja lágy a széklete. Candida gombát mutatott a székletvizsgálat. Normális ez így??

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mint mondtam már két hónapja lágy a széklete a fiamnak. Hasonlítás képp a ketchuphoz tudnám viszonyítani, de van hogy víz. Napi minimum 3 max 5 széklete van. Külföldön élünk kapott gyógyszert de semmi nem akar hatni.

Enni eszik jönnek épp a rágó fogai is úgyhogy néha kevesebbet. Fogyni nem fogyott de gyarapodni sem gyarapodik semmit

Volt már valki ilyen hosszú hasmenéssel babának? Mit tehetnék én??

Banán, rízs már a fülén jön ki szegénykémnek.


nov. 7. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nem hinném, hogy ennyi orvosi vizsgálat után itt a válaszolók bármit hozzá tudnának tenni :-(


Ami a gombát illeti, én úgy tudom, a bélrendszerben normális a Candida jelenléte, onnan szokott átkerülni a hüvelybe nőknél (és ez már problémát okoz).


Orvosi utasításra diétáztatod? Amiatt is ehet keveset, hogy már unja. Ha az orvos nem látja indokoltnak a diétát, te se ragaszkodj hozzá, mert nem minden hasmenésre hat.


Kitartás, remélem, megtalálják az okot mihamarabb.

nov. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Nem is feltétlenül megoldást keresek, csak azt akarom tudni, hogy nem csak az én kisfiamnak volt ilyen hosszú hasmenése. Lassan mikor hallom hogy kakil még a sírás környékez, hogy még mindíg nem múlt el😭

nov. 7. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Banán és rizs pont nem jó diéta candida esetén, mert az a sokszor a túlzott szénhidrát-beviteltől alakul ki. Helyette több rost, azaz főleg zöldség, fehérje és a cukor (finomított lisztes pékáruk, magas cukortartalmú gyümölcsök, pláne gyümölcslevek és persze a folytonos rizs/krumpli/tészta köretek) kerülése javasolt. Valamennyire tényleg mindenkinél megtalálható, de túl tud szaporodni. Így hogy nálatok amit mutatott a labor, kóros-e, kell-e ill. lehet, szabad-e diétáztatni egy ekkora gyereket, azt az orvostól kellene megkérdezd!!! Viszont valami bélflóra-pótlás biztos nem árt pluszban.

Fogzástól meg simán szokott hasmenése lenni a babáknak, kisgyerekeknek.

nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne a hasmenést akard megszüntetni, hanem a candidát normalizálni. Ha helyreáll a bélflóra, megszűnik a hasmenés is. Olvass utána, milyen élelmiszereket kell, kiiktatni használj probiotikumot.
nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat🤗

Probiotikumot adok neki már rég óta. De a diéta után utána fogok olvasni. Nekem a doktor csak annyit mondott, hogy sok rízs sárgarépa és banán. Más gyümölcsöt most ne adjak.

nov. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!