Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell mindig veszekedve...

Miért kell mindig veszekedve lefektetni a 27hós gyerekemet?

Figyelt kérdés

Születése óta egy 24órás baba,alig alszik,iszonyatosan aktív.Éjjelente 1.5éves koráig szinte 20-30szor is felkelt éjjel,utána jobb lett.Most már van,hogy végig alussza az éjszakát de sokszor felsír visítva.

De igazából ami a gondot okozza az,hogy nem akar elaludni,csak akkor hajlandó amikor már rákiabálunk.Van,hogy másfél órán keresztül vissza hív foglalkoztat minket mindenféle ürüggyel.

Ha nem megyünk visít.Ha bemegyünk közli iszik-a kiságyban lévő vízből,meg,hogy gyűrött a párnája stb.elmagyarázzuk minden este neki,hogy ne hívjon ezért vissza mert azért van a víz ott,h.tudjon inni-amúgy nagyon meleg van nálunk azért lett odarakva neki..van,hogy fél litert is megiszik éjjel.szóval nem tudjuk már a férjemmel mit tegyünk,mert minden egyes este veszekedésbe torkollik vele..és sokszor rá is van kiabálva.Tudom sokan elítélnek ezért most,de sajnos tényleg kezelhetetlennek tűnik és ami még nehezít a helyzeten,hogy van egy 7hetes öccse akit persze nem hagy,hogy gondozzunk-este főleg..ha valakinek van ötlete szívesen venném.köszi


2010. okt. 19. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ami rögtön eszembejutott, hogy lehet féltékeny az öcsire. Már a terhesség alatt is előjöhetett, most pedig mindig a figyelem középpontjában akar lenni, hogy ne a kicsivel törődjetek. Homeopátiás kúpot próbáltatok már? (Viburcol)

2010. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,h sajnos ezt már elég régen elrontottátok,és minél inkább belevésődik a gyerekbe,annál nehezebb átállni másra.Gonosz dolog,de ha tudjátok h nem éhes,szomjas,fázik,stb.,tehát nincs semmi baja,akkor nem kell bemenni hozzá.Meg kell tanulnia,hogy este alvás van,fáradt mindenki,olyankor már nem játszunk,szórakozunk.Az első időkben nagyon nehéz,de azután megtanulja.Nem lehet ezt 6-7 éves koráig csinálni,főleg ha már ott a kicsi is..Vagy vedd magad mellé,v költözz be hozzá,és akkor lámpaoltás,és kész,alszik mindenki,nincs több nyűgi.De ez tarthatatlan..
2010. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ja,és a kiabálás biztos h nem megoldás..
2010. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mintha a lányomról írnál.

Ő most 3,5éves a kicsi 11 hónapos.

3 éves koráig aludt napközben egyszer, volt hogy hsztivel, volt hogy nélküle. Azóta nappal nem alszik.

Amikor aludt, 22.00-nál hamarabb el sem kezdtem altatni, mert akkor 1,5 tortúra következett. A kicsit 9 -kor altattam, addig a nagy apával mesét nézett, vagy játszottak. Mikor a kicsi elaludt akkor mese és fekvés a nagynak. Így kb 22-22.30 között elaludt.

Mióta nem alszik délben, azóta ő fekszik hamarabb, kb 20-20.30 körül, és utána a kicsi 21.00-kor. A kicsit ha hamarabb fektetem akkor 20x fent van éjjel.


Én már elfogadtam hogy ők ilyenek. Ennyi az alvásigény és kész. Picúr még kétszer alszik napközben, addig vagyok a naggyal, meg megcsinálom amit muszáj. Este 10 után meg élek egy kicsit :))


Nem lehet hogy túl korán fekteted és egyszerűen nem álmos?

2010. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja igen. Könnyű ráfogni hogy elrontottad. Csak sajnos a gyerekek nem könyv szerint működnek. Én nem azért szültem hogy este 7-kor rázárjam az ajtót "oszt alvás"!

Az én lányom hiába fektettem magam mellé. Sötétben 1,5-2 órát forgolódott, mert egyszerűen nem álmos. Ez van.

2010. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Először mi is azt hitük elrontottuk,mert sokszor aludt vele-majd egy éves koráig,aztán kb 2hét alatt beszoktattuk igaz sírva a kiságyba.sajnos az elején nem volt jó a hely neki,valamiért a szobát nem fogadta el,már átraktuk mindehová a bútorokat mégsem aludt-jelezem sarok szoba hűvösebb télen,nyáron meg melegebb és van felettünk egy wodafone antenna is.Mikor átraktuk amásik szobába ,más ágyba-utazóágyba,mert csak abban aludt jól mintha kicserélték volna,Megszűntek az éjszakázások..de jött a dac korszak..amiko rmindenre nem lett a válasz..és egyszerűen kifordilt magából.

elítéltek vagy sem,de mikor gyakorlatilag masszívan 12órázok vele reggel fél 8tól este 8ig-vagy tovább ,mert nem alszik el,majd éjjel is van,hogy 3-5ször felkel,plussz itt a kicsi és persze,hogy nem egy időben alszanak-aki szintén 3-4szer felkel éjjel és nem egy időben,nekem nincs türelmem ahhoz,hogy 1.5órán át veri magát és hisztizik.Okos gyerek,megbeszéljük mindig mi lesz holnap ,mindig üzletet kötünk,hogy ki mit szeretne csinálni és mikorkérem rakja le a buksiját ,akkor kezdődik a cirkusz.Az első 3vissza menetelig még tartommagamat én is,de mikor már 3/4ed órája csinálja és mikor bemegyek azzal fogad,hogy inni..akkor már durran az agyam.Azért van neki a víz is-pedig nem akartam erre szoktatni,mert meleg van nagyon-panel 10diken és,hogy ne kelljen ezért is plussz bemenni...de most már bepróbál azzal is,hogy kakis,meg,hogy vágjam le a körmét stb..egy ideig elmegy ez,de amikor már majd szét esek és ott kattogok,hogy semmit nem tudtam mellettük megcsinálni,jó lenne legalább csak elmosogatni vagy felmosni,akkor már kész vagyok..Jah és ami nagyon rossz,hogy ki tud jönni a kiságyból-tegnap volt szíves bemutatni nekünk,és most azt sem tudjuk mit tegyünk,mert be van ígérve neki a nagyfiús ágy ha jól alszik és nem csinálja ezt,de mivel igen van féltékenység a kicsire és sokszor bántani is akarja ezért nem tudjuk mit tegyünk.Mert ha még kínlódnánk is egy normál ágyba szoktatásnál,de mi van ha a kicsiben kárt tesz.Többször megmutatta már,hogy megteszi..Az meg nemmegoldható,hogy külön altassuk őket.

Magam mellé nem akarom venni,mert akkor nem alszik el,én meg nem akarok 8kor lefeküdni ,mert dolgom az van elég és ekkor van egy perc szabad időm..tökre nem tudom mit tegyek.ezt az állapotot meg akarom szüntetni,mert mindig arról álmodoztam,hogy a gyerekeimnek esti mesét olvasok és elalszanak,erre fel meg veszekedek velük este meg kiabálok sokszor..ez már nem normális..sajnos a párom is tök tehetetlen és nem tudja mit kezdjünk a szituval.Az tény egy végtelenül aktív gyerekük van akin megfigyeltük minél később fekszik le annál rosszabb..,nem dől ki hanem vergődik,hisztizik..

2010. okt. 19. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet,hogy fél a sötétben,rosszat álmodik,egyedül érzi magát,főleg ha korábban a közeletekben volt,meg persze féltékeny is a kis tesóra!A kicsi a ti szobátokban van?Mert akkor az a baja,hogy őt otthagyjátok egyedül,bezzeg a kicsi veletek van!
2010. okt. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pont az a gondunk,hogy állandóan behúzatja totál a függönyt mondván,hogy bejön a fény.Hiába mondjuk neki,hogy egy kis fény kell,sőt a lámpa fényt sem akarja elviselni..a pici vele alszik,próbáljuk őket együtt szokatni,nem akarom elrontani még egyszer..csak az a gond,hogy nem a picivel van a gondom..
2010. okt. 20. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!