Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek több testvére van, de...

Akiknek több testvére van, de csak egyik testvérét akarja a gyereke keresztszülőjének, annál is beleszóltak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy babát várok. S felhoztuk szüleimnek, testvéreimnek, hogy csak az egyikőjüket szeretnénk keresztszülőnek. Ők eg beszóltak, hogy kettenm vannak s mindkettő legyen, mert mi lesz ha nem lesz másik. Szüleim azzal magyarázzák, hogy mivel ikrek, egyszerre kell lenniük keresztszülőnek, ha tetszik nekem, ha nem, metg akkor megsértődnének ha nem mind a kettő lesz egyszerre, s főleg idő után ha nem születik másik. Normális dolgo ez, hogy nem dönthetek afelől, hgy ki legyen a gyermekem keresztszülője? Páromnak nincs testvére, de úgy akartuk, hogy egyik hugom, s nála egyik unokahuga, akivel sokkal jobban elvagyok, mint a hugaimmal. Ők ikrek, így kiskorunkban mindig kiközösítettek, arra fogták, azért nem játszhatok velük, mert én idősebb vagyok, s csak akkor játszhatunk közösen, ha velük fogok egy osztályba járni stb. Már jobb a viszonyunk, de ezek nagyon megmaradtak bennem. S azért gondoltam egyikőjükre, mert nekem hülyén jönne ki, ha eldöndöttem két gyerekem lesz, ha nem jön közbe semmi, s mindkettőnek mindkettő lesz a keresztszülője. Úgy akartam egyiknek egyik, másiknak másik. Más is járt így? Vagy ti hogy oldottátok meg?

Pl. abba is beleszólnak, hogy mit hol vegyek, s kinéztünk pl egy játszószőnyeget pesten, mert itt lakunk, ők záhony környékiek, s annál is beszóltak, h vegyem meg kisvárdán, aztán meg h a hugom megveszi, mert sikerült munkát találnia, s annyit mondtam mivel mi egy fizuból élünk, s nem biztos h összejön, h akkor adja ide az árát, s megvenném, mert úgy is megvan melyiket szeretnénk, de csak hajtják h ott vegyem meg s ráadásul u.annyiba kerül, plusz 20ezer a vonat, ha leutazunk. Szóval inkább veszteség. S Beszólt, hogy nem leszek s már most nem vagyok jó anya, s ilyennek minek gyerek, aki így kijelenti, h ő akarja megvenni vagy a pénzt adják ide mert már kinézte. De félreértés ne essék, nem ccsak erről van szó, hanem még jó pár dologról. S ha beszólok, hogy valamit had vegyek meg én is, az én gyerekem, én is szeretnék vásárolni, akkor nekik áll feljebb, h jól van (szülők is ilyenek), akkor nem fognak semmit venni. Ez milyen dolog? Akkor nekem csak kuss van?

Ezért leszek rossz anya? Ja, s ugyanúgy vesznek. Ráadásul téli baba lesz, s csupa nyárias dolgot vesznek, mindenből véknyat. Még babazsákom is olyan van, amiben még ősszel is meggondolnám, hogy belefektessek egy újszülöttet. Jó vo9lna, ha segítenének, mert tényleg anyagi szűkében vagyunk, de nem így h ne legyen beleszólásom, s ezért hallgassam, milyen rossz anya vagyok, s nem kéne szülni az ilyennek, nem kéne gyereket vállalni. Én csak annyit mondtam nekik, hogy ha látogatóba jönnek, felőlem azt hoznak amit akarnak, s ha venni akarnak vegyenek, de ne szabják meg h én csak kisvárdán s nyíregyen vásároljak, mert szerintük ott olcsóbb. Most is rábeszéltek arra hz a plédet megveszik, mert pesten drága, s kisvárdán is ugyan annyiért vették meg ugyanazt, amit én láttam. Mindent megakarnak venni helyettem, de normálisan se tudom elmagyarázni nekik, mert leállítanak, s hajtsák a magukét, hogy megint kezdtem, s akkor ez lesz az lesz.


2010. okt. 19. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad. Inkább haragudjanak meg, majd megbékélnek, de had döntsd már el te, hogy mit és milyet szeretnél venni a saját gyerekednek. Ők majd eldönthetik szintén a sajátjuknál. Persze, ha akarnak vegyenek, de ne ők szabják már meg, hogy mit hol vegyél. Én a helyedben kinézném a dolgokat, s nem mondanám meg nekik, hogy mire van szükségem. Ha kérdeznek, hogy ezt meg ezt veszik, közöld velük, hogy már nincs rá szükség, mert te megvetted (még ha nem is vetted meg, majd megveszed, s olyat veszel, amilyet te szeretnél) Amúgy babaholmikat nagyon jókat ki lehet fogni turkálókból is, hiszen a kisbabák csak kinövik nem elhasználják a ruhákat, dolgokat. Játszószőnyeget meg amúgy is ráérsz még venni, amikor már 4-5 hónapos lesz a babád.


Remélem megoldódnak a dolgaid, fel a fejjel.

Boldog babavárást!

2010. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából értem a történetedet,bár kissé zavaros.Az egyik gondolatom az,h ha még csak terhes vagy,akkor ráértetek volna még ezzel a keresztszülőséggel.A másik az,hogy ha meglesz a babád,még inkább idegesítőek és rosszindulatúak lesznek.Én a helyedben egyiküket sem választanám keresztszülőnek!Főleg,mert ez egyben azt is jelenti,h még inkább csak szorosabbra fűzitek a viszonyt.
2010. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 bátyám van. Középső tesóm és a felesége lettek a keresztszülők. Nem volt belőle gond. Legidősebb bátyámnak még nincs senkije, meg nem egy keresztapa tipus. Úgy értem, hogy imádja a kisfiamat vett neki bicikliülést stb. De nem egy olyan ember, akire rábíznám, ha valahova el kell mennem.
2010. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Bonyolultak ezek a csaladi vitak :)

a keresztszulo kerdes nalunk is gazos :S

Szerintem is inkabb valasszatok egy hozzatok kozelallo barati part vagy unokatestvert stb.

En tuti nem valasztanam ilyen esetben a testveremet.

De nyilvan ez a Te dontesed.

Ha tudod, hogy TE es a FERJED mit szeretnetek, akkor azt tegyetek!!!

2010. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem négy testvérem van, a férjemnek egy. Mindenkivel igazán szuper a viszonyunk. DE: ők nagybácsik, nagynénik. Mi családilag eldöntöttük, hogy keresztszülő olyan barát lesz, akivel meg akarjuk erősíteni a kapcsolatot, aki anyja helyett anyja lenne a gyereknek és mellesleg nem árt, ha nem tök ateista.

De ettől függetlenül jól értem, hogy ikerhúgaid vannak?

Mert két nő nem lehet egyszerre keresztszülő. Egy keresztanya és egy keresztapa kell, tehát az egyik tesód+ férjed unokahúga felállás sem megy. Keressetek egy baráti házaspárt szerintem. Az meg tiszta röhej, hogy mindenbe beleszólnak, meg hogy kisvárdán kell megvenni, NE HAGYD MAGAD! Jó anya leszel, nyugi!

2010. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én tesómnak-mi 3an vagyunk-a legjobb barátnője lett a keresztanya,pedig nem látta már vagy 5 éve,mert ő távol él!De ebből nálunk nem lett sértődés,bár mi nem vagyunk megkeresztelve,így csak fogadott keresztszülők lehetnénk,de engem személy szerint nem érdekel ez a keresztszülő mizéria...mert az unokahúgom így is imádom és ő is szeret engem!Mikor nálunk van,azt játszuk,hogy én vagyok az anyukája (az ő kérése és ötlete volt) engem ez sokkal jobban boldoggá tesz,mint egy "kinevezés"!DE amit a te családod csinál,az már elég otromba!Minek vesznek annak a téli gyereknek nyári cuccokat?Aztán majd kinövi mire nyár lesz és jó idő,utána te leszel a rossz,mert nem adtad rá!Majd rád erőltetik,hogy beleszuszakold abba az 52-es ruhába azt a 60 cm babát?Fura egy dolog...akkor már mindegy,ha nem vennének semmit...de hát a szüleidnek is vannak gyerekeik és ezt ők em tudják? :O Ne hagyd magad semmiképpen,mert a végén még a nevét is ők döntik majd el!:S Nem értem ezeket az embereket...úgy csinálnak,mintha az ő gyerekük születne egy béranyától...holott csak rokonok,ráadásul elég távol vannak!Vegyél meg mindent amit akarsz,ha segítség kell,inkább valami normális embert kérj meg,hogy segítsen,még apránként meg tudod venni a dolgokat a babának,ha kérdik,mond,hogy már meg van mindene!Nézd a jó oldalát...legalább keveset látod őket!Keresztszülőnek pedig kérj fel valami normálisat,mert a te családod a végén még azt fogja hinni,hogy a keresztanya kifejezés egyenlő az anya szóval és elszabadul a pokol!

És a legfontosabb...nem leszel rossz anya!Az a szülő,pedig aki ilyet kiejt a száján egy marha...bocs,de anyukádnak minek kellett ennyi gyerek?Hogy széthúzásra ösztökélje őket?Hogy ne szeressétek egymást?A testvéreknek mindig összetartónak kell lenniük,hiszen ha majd nem lesz már anya és apa,csak egymásra számíthatnak majd...de rátok nem vonatkozik!Sajnálom....az ember nem választhatja meg a családját sajnos!

2010. okt. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kersztanya és keresztapa is lehet több.unokanővérem lányának 2 keresztanyja és 2 keresztapja van (katolikus a pici)
2010. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nálunk az a helyzet, hogy azt a hugomat akartuk keresztszülőnek, akire azt hittük megbízhatóbb, s kiskoromban jobb volt vele a kapcsolatom, mint a másikkal, aki csak magával foglalkozott, s minket kitúrt. Anya ötlete volt, hogy legyen mindkettő, s hogy elvárják. Végül is belementünk, de szóltam, hogy nekem nem tetszik, hogy a saját gyerekem, s úgy csinál anyukám, mintha ővé lenne. Csak most valahogy ahogy közeledik a szülés, s pont az a hugom szólt be ilyet, akit választani akartunk, elgondolkoztam. Egyiket mindenképp szeretnénk, de már nem Őt, hanem azt akiben nem bíztam. De ha belegondolok, akit nem akartam választani, azt nagyon szeretik a gyerekek, s már most nagyon beleélte magát abba, hogy keresztanya lesz, s legalább nem erőlteti ránk, amit Ő akarna. Bár a másik hugom keres (amikor eldöntöttük, hogy Ő esz a kereszt..., akkor még nem volt munkája, normálisabb is volt), Ő nem, de mégse csinálja azt, hogy olyat akarna megadni a keresztgyermekének, amit mi akartunk. S ez a hozzá állás jobban tetszik nekem. Párom nem szól bele, hogy legyen, egyiket vagy másikat válasszam. Ezen gondolkozom még, csak legalább megnyugodtam, hogy nem én vagyok a rossz, annak ellenére se, hogy anyám se ért egyet azzal, hogy egyiket választom keresztszülőnek. Az egyik hugomnak, akit elején nem akartam, de úgy néz ki, Ő biztos lesz, egy testvért én mindenképp akartam, de nem úgy, hogy egy gyerekemnek mindkettő legyen. Na, neki pl komolyabb a párkapcsolata is, bár még nem tudom a fiút felkérjük-e k..apának. A férjem uncsijának meg már családja van. Nem ment férjhez, csak élettárs, s bár messze laknak tőlünk, ők is szabolcs környékén, de jobban megvagyok vele, mint a barátnőmmel, s testvéreimmel. Igaz barátnőm sosem volt, mindig kis csendes voltam. Más rokonságot meg nem tudok felkérni az én részemről, mivel a szüleim a rokonság többségével haragban van. Anyám a testvérével azért, mert az uncsimmal, aki mellesleg kiskoromba a legjobb barátnőm volt, olyan jó volt a kapcsolatunk, ahogy felnőttünk, kitalált dolgokat rólam, hogy suli helyett bulizok stb, s ezért megharagudztam rá, s a szüleink elkezdtek ránk kitalálni dolgokat, mikor anyám neki állt a testvrére, hogy ismer, s inkább foglalkozzon a saját lányával, s elmomndott olyan dolgokat, amit csak anyának, s egy részét nekem mondta el az uncsim, s uncsim azt hitte, ho9gy én mondtam el az anyjának, mert az anyjával semmit nem beszélt meg. S ők is mi is haragban lettünk. Azóta néha beszélek az uncsimmal, de nem olyan a kapcsolatunk. Apám szülei s rokonsága, nem kedvelik anyámat, így miket se fogadtak el. S párommal úgy terveztük, hogy az ő oldaláról s enyémről is egységesen lesznek keresztülők, ha lesznek gyerekeink s ezt tartjuk. Páromnak van egy fiú uncsija, őt a következő gyermekünknél szeretnénk felkérni, mivel ő sincs annyira beszélő viszonyban a többi uncsijával. A fiús felállás meg azért nem működne, mert az én s a párpm rokonságában is lányok vannak többségben. Én részemről olyan uncsi lenne fiúban, akivel nem tartom a kapcsolatot, ennek meg sztem semmi értelme. Páromnak is egy fiú uncsija van. Igaz barátok meg egyikönknek sincs. Vannak, de nem olyanok, akikre azt mondanánk, hogy na Ő jó lenne keresztszülőnek.
2010. okt. 20. 21:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú micsoda család...nem irigyellek :S

Az jó amit írtál...a másik tesód...ő úgy látszik,hogy normálisabb,mint a többi családtagod!Bár azt nem értem,hogy miért fontos keres-e vagy sem,de remélem,hogy jól döntötök,nem valami jó a felhozatal,de talán összejön egy jó kis keresztanya!Azért szurkolok! :)

2010. okt. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát az, hogy keres-e vagy sem, engem annyira nem izgat. Csak ilyen neveltetést kaptam, s bennem van. Bár párt se úgy választottam, sose néztem, hogy a pasim gazdag vagy sem, nem is érdekelt. Anyám gazdag pasit akart, de legalább nem keresett nekem, mint az unokanővérem anyja megszabta kihez mehet férjhez a lánya, na meg Ő is igényes volt. Én már kisebb koromban is csak azt hajtottam arra, amikor anyám mondta, hogy nehogy úgy járjunk mint Ő (középréteghez tartozunk, de apámnak semmije nem volt mikor anyámék összeházasodtak), s gazdag férjünk legyen. Én meg nem vagyok az a fajta. Mindig azt válaszoltam vissza, hgy nálam nem számít a pénz, még ha megis bánom, hanem inkább szeressen, s én is Őt.

De szerencsére a párválasztásomba nem szóltak bele, sőt imádják a párom, néha még engem se szeretnek úgy, mint Őt.

2010. okt. 21. 20:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!