Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van ha a baba többet...

Mi van ha a baba többet veszit a súlyából, mint 10%, amig a kórházban van?

Figyelt kérdés

Jelenleg még kórházban vagyunk a babámmal, aki szerdán délelőtt született, így elvileg holnap mehetnénk haza. Sajnos azonban ma már több mint 8% a súlyvesztése..és nem tud egyenlöre hatékonyan szopni. A kisfiam, aki 5 éve született, szintén ilyesmi eredménynél tartott a hazakészülődés előtt, de ő legalabb nagyon ràcuppant a cumisüvegre és mindent benyalt belőle, nem kellett izgulni a pótlásért. A második babàm, viszont most már olyan kis gyenge hogy cumisüvegből is elég keservesen issza meg, ha megissza. 2 pótlást kapott eddig, de összesen (olyan 20-30miliket) de szerintem csak 40-50-et ihatott meg belöle.. Félek, hogy ez nem lesz elég a hazamenetelhez. Pedig amióta velem van, állandóan szoptatom, csak sajnos egész mostanig tejem se volt egy csepp sem. A fiamnàl is ez volt, mivel csak 4.napra lövelt be a tejem, de aztàn otthon gyönyörűen beállt a rend. Most viszont tökre izgulok, hogy későn kapott pótlást, el van gyengülve, talàn nem is olyan nagy kajás mint a kisfiam, emiatt lehet nem fognak hazaengedni. 😔😔

Pedig otthon vàr a nagy (5 éves), itt vagyok egy hete, mert már 40+hetes voltam és befektettek. És nagyon szeretnék már hazamenni, az ágy is pokol, olyan magasra kell mászni hogy borzalom, miközben mindenem fáj. Meg hàt a babás korszak nem leànyàlom alvás szempontjàból, de itt a 6 ágyas szobában egy perc nyugalom sincs. Már rettenetesen fáradt vagyok én is. Nagyon szeretnék hazamenni. Szerintetek van rà esely? Vagy kérjem hogy pótoljanak most már 3 órànként?


nov. 10. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A benti dokik mit mondanak?
nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezz meg erről egy ápolót, ha dokit nem tudsz.


Az ágyad meg jól értem, hogy túl magas? Az osztályok többségén az ágyak állíthatók, kérdezz meg erről is egy ápolót, hogy hogy lehetne kényelmesebb

nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Miért adod/adják cumisüvegből a pótlást? Ebből könnyen cumizavar lehet.

Nálunk a kórházban svéd itatópohárból adták a csecsemősök.

nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Vszeg te hazamész, amint elhagyhatod a kórházat, de ha az orvosok úgy látják, ő benn marad.


Én 1,5 hónapon át voltam, részben a koraszülés, részben a súlyveszteség okán, anyát viszont már hazaengedték a szülés utáni 4. napon (akkor még az sem volt biztos, hogy túlélem).

nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
4# Nálunk komplikáció is volt, illetve 35 hétre született kis súllyal, vele maradhattam ugyanúgy a gyerekágyon, egy hétig voltunk, ahogy gyarapodott szépen, jöhettünk haza. Hogy menne haza anya, szoptat, stb. Ugyanígy barátnőmet szülés után újra meg kellett műteni, végig bent maradt utána, ott a picivel nem volt semmi, de ő is maradhatott,vitték szoptatni amíg nem bírta ellátni, stb., segítettek. Egy hétig ő is. Ha olyan probléma van ami miatt PIC-re kerül az más, de ott is van itt anyaszálló, senkit nem löknek haza, szép is lenne.
nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Van ahol pótlást sem adnak. csak ha mérhetően nincs anyatej. Ha még van akkor nem adnak semmit.
nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben már alakult a dolog. Én abszolut nem vagyok pótlás ellenes. Kisfiam is kapott a kórházban, viszont utána otthon beállt és 6 hós koràig kizárólag anyatejes volt.

Inkàbb csak az ijesztett most meg, hogy nem kapott rá az üvegre sem.

De már a gyengeség miatt egyébként, mert azóta amit kapott azt szépen lefetyelte befelé.

Engem nem zavar se a tápszer, se a cumizavar. Akkor max lefejem majd és adom üvegből. De nálunk anno az a kórházi 2-3 adag, meg az otthoni pár napos pótlás nem okozott ilyesmit. Mindegy. Megfogadtam, hogy ennél a terhességnél/babánál csak a megérzéseimre fogok hallgatni, és nem fogok semmin se feleslegesen stresszelni. Ha másképp alakul mint koràbban nem fogok kardomba dőlni. Lényeg, hogy egyen, gyarapodjon, fejlődjön, és ezáltal boldog, kiegyensúlyozott legyen :)

Nyilván az viszont zavarna, ha nem tudnánk hazamenni.

Mert gátseb, aranyér, nagyon kényelmetlen itt már nekem is. Hiányzik a kisfiam, és nem szeretnék másik ágyat, már csak a sajátomat. :) amugy nincs is itt másik..de szerintem nincs olyan magyarorszagi korhat ahol ilyen luxusok lennének.

6-os, melyik kórház az ilyen? Mert az azért elég gáz lenne ha valóság lenne, pl egy koraszülöttnél nem adni.. szerintem/remélem ilyen nem nagyon van azért, mert ez mindenkinek kínzás.. babának is, anyának is.

Mindegy, remélem hazamegyünk holnap :)

nov. 10. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hazamentetek?
nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen! :)

Igazából kapott pótlást és a másodiknál már tudta hogy kell nyelni. Azóta az anyatejet is nagyon szépen ürítí. Szóval nincs gond. Nem értük el a 10% súlyvesztést végül, és utolsó reggelre még szedett is vissza már :)

nov. 12. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!