Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél hetes kisfiúnk állandóa...

Másfél hetes kisfiúnk állandóan sír, de keservesen, éhes lehet?

Figyelt kérdés

Olyan erős sírás jön rá néha, hogy nem igaz. Azt mondta a védőnő és a gyermekorvos is, hogy nem kell a testsúlykg x 150ml -t még elérje az anyatej-bevitele, egyébként ez 60-65g lenne / szoptatás.

a mérések alapján 45-50 között megy, viszont egey szoptatás általában 1,5óra, nem 20perc. Lehet ez a gond?

Elméletileg minden más oké: hőmérséklet, tisztába van téve, böfiztetve van.


nov. 18. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd utána a 4.trimeszternek. másfél hetes, valószínű sose fog kiderülni miért sír, még új neki minden ami körülveszi.
nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Rakd el azt a merleget, nem kell meregetni. Idiota balkani 70'es evekbeli szokas.

Masfel hetes, azert sir. A babak ilyenkor a nap 100 %ban igenylik a kozelsegedet, 9 honapig benned volt. Az enyem ilyenkor 22 orat szopizott / nap.

A szoptatas pedig persze, hogy nem 20 perc, az majd 4 honaposan lesz. Egy 10 napos gyerek meg lassan szopizik, hiszen belefarad, nagyon faraszto szivni, nem ugyanaz mikor a tapszeresekbe omlik a szer a nagy lyukon keresztul.

Ez ilyen, azert vagy gyesen, gyermekagy, hogy 24 oraban vele legyel (ha masodik gyerek van, az mas de akkor mar van rutinja az embernek ) .

Kesobb a hasfajas is johet majd, akkor meg azert fog sirni.


Az eszik alszik baba ritka mint a feher hollo, a tied teljesen atlagos.

nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1,5 hetes. Annyit es addig szopizzon, amig csak akar, nincs ilyen 20 perces szabaly.

Neki most ez a dolga, a tejet is igy szaporitja fel. Akkor van baj, ha egy darabig nem hizik, esetleg fogy. De en oszinten, nem meregetnem naponta, hanem mondjuk csak hetente, ebbol lehet latni jobban a gyarapodast.


Sirni annyi mindentol sirhat, fajhat is a hasa akar. Picike meg.

nov. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hagyd a mérleget. Nekünk is volt, de csak azért béreltük ki egy hónapra, mert a védőnő rákérdezett, hogy van-e?

De kb egyszer vagy kétszer tettem rá, azt is inkább általános kíváncsíságból, mintsem a bevitt tejmennyiség mérése miatt.


Sír, hát sír. Másfél hete van egy tök új környezetben. Eddig sötétben, csendben volt, most fények, hangok veszik körül, még titeket sem "ismer", ruhába gyömöszölitek, aztán leveszitek róla a ruhát, pelussal izélgetitek, teszitek, veszitek. Ennyi inger érne téged hirtelen szerintem te is sírnál.

nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom sok értelmét minden etetésnél méricskélni. Hacsak nem az a cél, hogy még idegesebb légy ;). Egyszer próbálkoztam az elfogyasztott mennyiséget mérni, volt, hogy negatívba ment... Ha nincs valami külön ok rá (nálunk a sárgaság és kis tömeg miatt volt), akkor bőven elég, ha hetente méred.

Ennyi idős babák képesek maratoni hosszúságú szopásokra és sok közülük elég sírós is. Sajnos van, amikor nem igazán lehet rájönni a konkrét okára, vagy csak testközelségre vágyik.

nov. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

A mérleget felejtsd el. Felesleges stresszfaktor. Másfél hetesen a legnagyobb igénye a közelséged. Nem lehet elrontani, felkapatni, stb.

Szpotass igény szerint. Az első 6 hét erről szól. Ez a normális.

nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

csak a hihetetlen az, hogy szinte semmit nem alszom!

amióta megszületett egyszer, ismétlem egyszer aludtam egybefüggően három órát!

1-1,5 órát tudok 10napja aludni, egyszer sikerült csak többet. EZ AZ EGY, ami igazán zavar, hogy nem tudok pihenni, ezáltal a kicsire ne hasson negatívan.

nov. 18. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos ilyen, megesik :)

Tudom en is, hasonloan voltam. De elmulik, hidd el.

Addig meg ki kell tartani, mast nem tudsz tenni.

nov. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan vagyunk anyák, akik elmondhatjuk, hogy igenis ki lehet bírni minimális alvással. Egy idő után hozzászoksz majd. Az eleje nehéz.
nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Másfél hetes babánál sajnos nem csoda, ha keveset alszol és azt is több részletben. Még akkor is, ha hagyod a háztartási dolgokat. Sokszor esznek és sokáig. Amikor már úgy éreztem, hogy összeesem a fáradtságtól, akkor fekve szoptattam, úgy kevésbé volt veszélyes, ha közben elbóbiskoltam. És úgy legalább egy kicsit én is aludtam.
nov. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!