Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a legalaposabb könyv...

Melyik a legalaposabb könyv ami nevelésről, információkról szól? Azt érzem, hogy totál hülye vagyok a gyerekekhez!

Figyelt kérdés

Pár éve nekem vadiúj információk voltak, hogy a babák nem ihatnak csapvizet és nem ehetnek mézet. Most jött az, hogy egy anyuka mentolos kenőccsel kente be a beteg baba mellkasát, majd hasrafordítva altatta, így tragédia lett a vége :(


Honnan lehet megtudni ilyen fontos dolgokat? Ha szerencséd van, olvasod a neten, ha nem, akkor így jártál?


Gyengébb pillanataimban tuti elfelejteném, hogy véletlenül csapvizet engedtem a tápszerhez, vagy hogy a nagy kancsó teából öntöttem a baba cumisüvegbe, amiben pont volt méz is, stb...


Egyelőre csak tervezzük a gyerekvállalást.


Köszönöm.


nov. 28. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ezek egyetlen könyvben biztos nincsenek összeszedve.

Olyan, mintha fiatal feleségként azt kérdeznéd, milyen könyvben vannak leírva azok a háztartási praktikák, hasznos tudások, amiket egy idősebb, talpraesett háziasszony általában tud.

Nálunk a védőnő mondott el rengeteg efféle hasznos információt a terhesség alatt. Végül is őt ezért fizeti az állam.

Interneten és különösen fórumokon, FB-csoportokban terjedő "bölcsességektől" óvnálak, mert ott nagyon nagy arányban vannak kóklerek, hivatásos rettegők és rémhírterjesztők. A hivatalos eü. oldalak inkább használhatók.

nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Na várj-várj. Az sem mindegy az ország melyik területén laksz csapvíz szempontjából (milyen a közműhálózat, vezetékek típusa, állapota.) Nitrát ami veszélyes lehet főként, vagy az ólom a régi vezetékeknél, de a nitrátot ugye elvileg rendszeresen vizsgálni kell, az ólom meg a régi vezetékrendszereknél lehet. Viszont a forralás egyiken sem segít, csak a víztisztító. Forralva maximum a baktériumokat ölöd, de az eleve határérték alatti a csapvízben előírás szerint.

A csapvízet azért szokták mumusként kezelni, mert WHO ajánlás, hogy nem szabad, mivel gondold meg, sok országban a világon szinte tényleg nem iható. Illetve hülyebiztos az ajánlás (forralj fel mindent, mielőtt a gyereknek adod).

Itt Ma.o-n Pest megyében élünk, újépítésű lakásban, friss vezetékeink vannak, a közmű is új a környékünkön, így simán mertem egyszer-egyszer csapvizet adni a babának ha úgy jött ki a lépés, nyilván semmi baja nem lett, de ezt tudtam előre.


Nagykönyv meg szerintem nincs. Kell hozzá megfelelő term.tud és minimális ékettani ismeret, mit szabad mit nem. Szerintem legtöbben részletesen tudunk már tájékozódni a neten. Illetve nekem dr. Novák Hunor bejegyzései segítettek sokat, sok parámat eloszlatták.

nov. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Interneten olvasgass, de hitelesebb oldalakon is sok elavult dolog van. Pl a hozzátáplálásról itt mindig azt mondják már elavult a bevezetgetés, de az interneten csak az elavult verziót láttam mindenhol illetve a gyerekorvos és a védőnő is ezt mondja általában mindenkinek.

Amiket leírtál az a természeted részey hogy figyelmetlen vagy, ez rám is igaz, de jelentem nem sok véletlen incidens volt ami ebből fakadt, mert minden idegszálad rááll a gyerek igényeire. Egyébként meg túléli a gyerek ezeket ha egyszer elrontod.

nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

Nagy kancsóból mézes teát nem is fogsz adni babának, ha nagyobb lesz már ihat. Amúgy eleve: nem forró teába rakod azt a mézet? -az ízén kívül a meleg kb mindent kiöl a mézből csak mondom.

Tudod leülsz, józan ésszel átgondolsz mindent és nem ölöd meg a gyereket.

nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4, a mézzel nem az a baj, hogy élő kórokozó lehet benne. Hanem botulotoxin, amit a felnőttek bélrendszere már nem enged át, de 1 éves kor alatt még előfordulhat. Sajnos a méz hőkezelése nem segít.


Kérdező, nyugtasson meg a tudat, hogy ha egy-két ilyen dolgot el is cseszel, azért nem valószínű, hogy baja lesz a babának. Itt a legtöbb dolog csak veszély, de akkor sem 100%, hogy ellopják a biciklid, ha elfelejted lezárni (én többször elfelejtettem a kifejezetten lopásproblémás BME környékén, de még megvan a biciklim). Anya mesélte, hogy ő nem tudta, hogy a cuminak a gumi részét ki lehet venni az üvegre tekerhető műanyag karikából. A gumi és a műanyag között biztosan egy csomó trutyi maradt, hiszen így nem tudta normálisan elmosogatni. Mégis itt vagyok és élek.


Egy-két tényleg nagyon veszélyes dolog van, de azok biztos szembejönnek majd. Ne hagyd egyedül a pelenkázón, dugózd le a konnektorokat mielőtt kúszni kezd, tedd el magasra a vegyszereket, gyógyszereket. Bele fogsz jönni. Sok gyerek túlélte már a hülye szülőjét.

nov. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezeket mindenképp ajánlom. Azzal a megjegyzéssel, hogy az ilyen könyveket legkésőbb a 9 hónapos babavárási időszak alatt tanulmányozd át.

Ahogy megszületik a baba, 4-5 évig garantált, hogy teljesen leköt, pisilni is alig lesz időd, nemhogy olvasásra... Ezt az intést vedd komolyan.

Tehát

1. Dr. Spock amerikai szülész és gyermekorvos alapkönyve, egy szakember élethosszi tapasztalatai alapján. Újra és újra nyomtatnak belőle.

[link]


2. Mérei: Gyermeklélektan. Nem véletlen, hogy óvónő és tanári szakokon kötelező olvasmány.

[link]


3. Lelki köldökszinór. A legjobb, ha tanfolyam alakjában is találkozol a könyv mögött áll csapattal.

[link]


4. Kicsikről nagyoknak. Létezik két kisebb kötetes kiadásban is.

[link]


Természetesen ezeken felül is akad még jónéhány hasznos ismereteket és tanácsokat közvetítő mű a könyvpiacon pl. a terhesség, és a csecsemőről való gondoskodás témakörében.

dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt a Spock-ot kritikus szemmel olvasd (és ez minden másra is igaz, a csecsemőgondoási tanácsok között nagyon sok az olyan, amit egyszer valaki kitalált, aztán mindenféle tudományos megalapozottság nélkül elterjedt). Ajánlom mellé ezt:


[link]


Amúgy én egy csomó ilyesmit olvastam, mikor a fiam az ölemben aludt. De nem minden baba ilyen, az is lehet, hogy se éjszakád, se nappalod nem lesz.

dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Nekem kb. 35-40 éves (tehát nem túl fiatal és nem is nagyon öreg) szülész-nőgyógyász orvos magyarázta a Spock könyvről, hogy régi munka, de 30 év szülészeti osztályon szerzett éles tapasztalat alapján írta a szerző, úgyhogy bár itt-ott vannak új módszerek, attól még teljesen jó, megbízható.
dec. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!