Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan szereztél információkat...

Honnan szereztél információkat a szoptatásról? Melyik oldal vagy könyv volt számodra a leghasznosabb?

Figyelt kérdés

Ezer kérdésem van, annyit nem tudok itt egyszerre feltenni.

A lll.hu oldalt már olvasgattam,de meglepően kevés információ van ott fent.


2012. febr. 17. 12:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én innen, na meg édesanyámtól. De jött magától. Kérdezz bátran, amiben tudunk, segítünk. Egyébként az lll.hu-n van egy telószám is, ott szoptatási tanácsadók segítenek ingyen.
2012. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Most például ezek foglalkoztatnak:


1. Ha az anyatej a legkönnyebben emészthető a babák számára, akkor miért az anyatejes babák hasfájósak gyakrabban?

2. Mennyi ideig tárolhatom a lefejt tejet a hűtőben? Nem baj ha két részre válik, és az alja átlátszó lesz a teteje pedig fehér?

3. Vajon mennyire befolyásolja a babám hasfájását az hoyg én mit ezsek? Vagy ha hasfájós a baba akkor hasfájós akkor is ha babot ezsek káposztával meg akkor is ha semmi puffasztót?

4. Milyen innivalót igyak,hogy meg legyen a napi 3 liter folyadék, mert a tiszta ásványvizet nem szeretem, de azért iszok belőle napip 1 litert, és a gyümölcs teákat már nagyon unom? De attól félek, hogy a gyümölcslevek csak rosszabbítják a babám hasfájását....

5. Hogyan és mikor hagy ki egy étkezést egy anyatejes baba éjszaka, hogyha mindenhol azt olvasom,hogy az anyatejet sokkal gyorsabban megemésztik a babák, és ezáltal hamarabb éhesek lesznek újból? Hiszen nyilván enni csak annyit tud, amennyi belefér. Most is degszre eszi magát, mégis felkel 2-2,5-3 óránként....

2012. febr. 17. 13:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokat segített ez:

[link]

A blogok is, meg a kérdések-válaszok. Én is kérdeztem, de nagyon sokat olvasgattam amiket mások kérdeztek.

2012. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

folytatás:


6. Ha valamit ezsek vagy iszok, az 1az1ben bekerül az anyatejbe, vagy csak egy kevsé mennyiség belőle? Pl ha megiszok egy kávét reggel akkor a babám is megissza azt a koffein mennyiséget?

7. Mikor kerül be az anyatejbe az anyuka által elfogyasztott étel vagy ital?


EGYÉBKÉNT KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT

2012. febr. 17. 13:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

10 babából 8 hasfájós, és aez nem mindig "kólika". Annak az ismérve az akár órákig tartó sírás. Egyszerűen 3-4 hónap, mire átállnak az anyatejes/tápis táplálásra.

Az anyatejcsit 24 óráig lehet a hűtőben tárolni. Az nem baj, ha változik, ugyanis az állás közben kiválnak a "nehezebb" részek. Tehát először is van rajta zsírréteg, után a tejcsi és alul a savó része. Ezt melegítésre újra össze lehet "rázni".

Kávét, teát lehet inni szoptatás alatt, de csak napi 1-1 kávé és inkább 100%os gyümitea. A koffein, tein (tea) nem megy át teljesen az anyatejbe, de az a kevés is koncentráltan jelenik meg benne.

2012. febr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen innivalót ihatsz a sok kávé és erős tea kivételével, ami jólesik. Tehát pl. gyümilevek, ásványvíz, szoptatós tea. Eleinte majdnem mindenre érzékeny lesz, teljesen mindegy a fent említett ok miatt. (átállás a másfajta táplálkozásra, hiszen odabent nem evett anyatejcsit)

Kb. 5-6 óra mire a táplálék megjelenik az anyatejben, a folyadék gyorsabb.

2012. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
és igen, az anyatejes babák hamarabb éheznek meg, mert gyorsabban dolgozódik fel az anyatej. Viszont 100%ban felhasználódik, tehát hasznos zsírréteget alakít ki a babában.
2012. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én nem tájékozódtam ennyire előre. inkább ösztönösen csináltam és menet közben néztem utána az adott kérdéseknek.


próbálok mindjárt neked válaszolni.

2012. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

1. Ha az anyatej a legkönnyebben emészthető a babák számára, akkor miért az anyatejes babák hasfájósak gyakrabban? NEM HALLOTTAM MÉG ILYEN MEGFIGYELÉSRŐL

2. Mennyi ideig tárolhatom a lefejt tejet a hűtőben? Nem baj ha két részre válik, és az alja átlátszó lesz a teteje pedig fehér? SIMA HŰTŐBEN EGY NAPNÁL NE TOVÁBB. MÉLYHŰTŐBEN HÓNAPOKIG IS. NEM BAJ, CSAK A ZSÍR MEG FÖL A TETEJÉRE, HISZEN AZ KÖNNYŰ.

3. Vajon mennyire befolyásolja a babám hasfájását az hoyg én mit ezsek? Vagy ha hasfájós a baba akkor hasfájós akkor is ha babot ezsek káposztával meg akkor is ha semmi puffasztót? BEFOLYÁSOLJA, DE VANNAK OLYAN SZERENCSÉS ÉS KEVÉSBÉ SZERENCSÉS ALKATÚ BABÁK, HOGY BÁRMIT EHETSZ NEM LESZ GOND BELŐLE ÉS FORDÍTVA.

4. Milyen innivalót igyak,hogy meg legyen a napi 3 liter folyadék, mert a tiszta ásványvizet nem szeretem, de azért iszok belőle napip 1 litert, és a gyümölcs teákat már nagyon unom? De attól félek, hogy a gyümölcslevek csak rosszabbítják a babám hasfájását.... ARRA, HOGY UNOD, NINCS JÓ TIPPEM. :) NEKEM AZZAL VOLT GONDOM, HOGY ELFELEJTETTEM INNI. ERRE JÓ MÓDSZER VOLT, HOGY EGY KANCSÓ VALAMIT KITETTEM AZ ASZTALRA, ANNAK MINIMUM EL KELLETT FOGYNIA ESTÉRE

5. Hogyan és mikor hagy ki egy étkezést egy anyatejes baba éjszaka, hogyha mindenhol azt olvasom,hogy az anyatejet sokkal gyorsabban megemésztik a babák, és ezáltal hamarabb éhesek lesznek újból? Hiszen nyilván enni csak annyit tud, amennyi belefér. Most is degszre eszi magát, mégis felkel 2-2,5-3 óránként.... ERRE CSAK AZ IDŐ A MEGOLDÁS (HA NEM AKARSZ DRASZTIKUS MÓDSZEREKHEZ FOLYAMODNI) ILLETVE KÉSŐBB HA MÁR HOZZÁTÁPLÁLSZ, KI TUDSZ NEKI TALÁLNI LAKTATÓ VACSORÁT

2012. febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

lll és szoptatási tanácsadótól lehet a leghasználhatóbb infókat összegyűjteni. illetve Ina May Gaskinnak van Szoptatásról könyve, abban is sok hasznosat olvastam.


1. Ha az anyatej a legkönnyebben emészthető a babák számára, akkor miért az anyatejes babák hasfájósak gyakrabban?


épp a tápszeresek küzdenek sokat hasfájással, székrekedéssel.


2. Mennyi ideig tárolhatom a lefejt tejet a hűtőben? Nem baj ha két részre válik, és az alja átlátszó lesz a teteje pedig fehér?

24 óráig szabad tárolni. de célszerű minél előbb lefagyasztani, ha aznap nincs rá szükség. haamr elkezd bomlani, ezért válik szét és rossz szaga is lesz, de akkor még fogyasztható. babámat nem zavarta hogy más szaga van.


3. Vajon mennyire befolyásolja a babám hasfájását az hoyg én mit ezsek? Vagy ha hasfájós a baba akkor hasfájós akkor is ha babot ezsek káposztával meg akkor is ha semmi puffasztót?

ha hasfájós, akkor sajna sok mindentől fáj a hasa, de látni fogod, mik azok az ételek, amik különsen is sok gondot okoznak neki. (nálunk a csoki és a tej volt, amitől bukott pl.)


4. Milyen innivalót igyak,hogy meg legyen a napi 3 liter folyadék, mert a tiszta ásványvizet nem szeretem, de azért iszok belőle napip 1 litert, és a gyümölcs teákat már nagyon unom? De attól félek, hogy a gyümölcslevek csak rosszabbítják a babám hasfájását....

natúr ásványvíz és sima gyümölcstea a legjobb. az ízekkel nem tudsz variálni hogy ne legyen egyhangú? meg a gyümölcslevek is jók, csaka nagy mennyiség miatt szoktunk inkább vizet, teát inni.


5. Hogyan és mikor hagy ki egy étkezést egy anyatejes baba éjszaka, hogyha mindenhol azt olvasom,hogy az anyatejet sokkal gyorsabban megemésztik a babák, és ezáltal hamarabb éhesek lesznek újból? Hiszen nyilván enni csak annyit tud, amennyi belefér. Most is degszre eszi magát, mégis felkel 2-2,5-3 óránként....

valószínűleg tejtől is ugyanígy kelne. aki jobban szeret aludni, az ritkábban kel.


6. Ha valamit ezsek vagy iszok, az 1az1ben bekerül az anyatejbe, vagy csak egy kevsé mennyiség belőle? Pl ha megiszok egy kávét reggel akkor a babám is megissza azt a koffein mennyiséget?

igen, ő is kap belőle. ezért nem ajánlják. vagy ha nem tudod kibírni kávé nélkül, akkor koffeinmentesre válts.


7. Mikor kerül be az anyatejbe az anyuka által elfogyasztott étel vagy ital?

5-6 óra alatt "ér át" és 2-3 napig lehet hatása.

2012. febr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!