Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hívja a 14 hónapos...

Miért hívja a 14 hónapos kisfiam a szamarat anyának? :)

Figyelt kérdés

Kb. két hónapja kezdett beszélni, a mesekönyvében mutat a libára és mondja, hogy "gá", a kutyára, hogy "va-va" stb.

Egy olyan másfél hónapja kezdte el mondani a szamárra, hogy "anya" 😀

De nem csak egy könyvben, hanem mindegyikben következetesen anyázza a csacsit, sőt, a plüss Fülesre is azt mondja. Persze a szamáron kívül engem is így hív azért 😊

Valakinek van ötlete, hogy mi állhat e mögött?

Másnál is voltak ilyen megmagyarázhatatlan mondások az elején?



nov. 29. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem Tőled kapta a szamarat? Esetleg nem volt ilyen vicc köztetek a Férjeddel? Nem hasonlított valaki hozzá?
nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sosem vicceltünk ilyesmivel, ezért is különösen nevetséges :)

A plüss szamár az enyém volt régen, de ezt ő nem tudhatja, és egy teljesen random mondókáskönyvben kezdte el azt, hogy mutatott a szamárra, és anyának hívta.

Utána már minden csacsi anya lett, a rajzoltak is, a fényképen ábrázoltak is.

Azt nem tudom, mennyire hasonlítok egy szamárra, eddig más még nem mondta 😂

nov. 29. 23:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nagyon érdekes! Nem mondta soha senki neki, hogy a Tiéd volt?
nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtuk.

De nem az a plüss volt az első, azt még akkor oda sem adtuk neki, a könyvvel kezdte az anyázást :)

Nagyon sokat nevettünk rajta azóta, de most már fúrja az oldalamat a kíváncsiság is nagyon, hogy mi lehet az oka :)

(Persze vicces, hogy pont a szamár vagyok én, de mi nem használjuk soha jelzőként amúgy ezt az állatot, senkire nem mondtuk soha, hogy xy egy szamár.)

nov. 29. 23:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj még nagyon pici, teljesen normális az ilyen, be vedd sértés ek, lehet valami teljesen mást akar belőle kihozni, csak még nem tudja. Pl az én 17honapos kisfiam a takarót úgy mondta egy hónapja folyamatosan , hogy más kakaót hallott volna, most meg a nagyít mondja úgy, hogy "dagi" (nem dagi egyébként a nagyi 😃). A vízre meg teljesen saját szót alkotott és használ, ez a "gidó" (szóval semmiképp sem hasonlít a vízre, de ha issza, ha kiomlott, ha fürdik benne, mindig gidó a víz).

Egyébként ő mar kB 70szot használ aktívan, és többnyire érthetően ejti ki a szavakat, de van pár ilyen. Szóval szerintem ne keress miérteket ☺️

nov. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért hozzád köti, de nyugi, nem azért, mert olyannak lát, mint egy buta szamár, ilyen összetetten még nem tudnak gondolkodni.

Kb.7-8hónaposan játszottam olyat unokahúgommal, hogy az állatos könyv 2 oldalán megneveztem, a 2 állatot és utána kértem, mutassa meg, hol van a...Hiba nélkül csinálta az összeset, kivéve a majmot. Ott mindig rám mutatott🤣De tisztáztuk a félreértést.

Egyébként fura, de aztán meg rászokott arra, hogy minden játékánál kinevezett a családtagoknak egyet-egyet. Pl.formabedobóban ki az ötszög, a szívecske stb. Ez azóta is megmaradt.

Hihetetlen, hogy milyen jól látja a karaktereket.(Nem a formabedobón nyilván.)De pl.mesekönyvben is adott figurához társít valakit és tényleg ahhoz passzol, mert valamiben nagyon hasonlít rá.

Ne sértődj meg szerintem, ez tök cuki.(Én pl.van, ahol Drakula lettem🤣)

nov. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak az azt akarta mondani, hogy iá és ái vagy hasonló lett, amit félre lehet hallani (pl aja. Azt ha kicsit rosszul ejti máris lehet annak hallani, hogy anya, pedig iá, ai, ájá stb akart lenni). Az én lányom a kutyát sokáig úgy mondta, hogy kuva. Vicces volt amikor sétáltunk és kiabálta, hogy "kuuuuuva, kuuuuva! Ott egy kuuuuva" 🤷🏼‍♀️
nov. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ne értsétek félre, nekem nem esik rosszul, roppant jól szórakozom rajta 😃

Viszont egyértelműen anya, nem csak úgy halljuk :)


A majmos sztori és a kuuuva nagyon aranyos, ilyenek még jöhetnek 🙂

nov. 30. 07:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok, akkor lehet valamiért rád asszociál a szamárról 🙂 hajszín, kabát színe... Vagy csak tetszik neki a reakciód (mosolyogtál mert azt mondta rá, hogy anya stb). Az én lányom már 6 éves, de tavaly nézegettük a régi képeimet és megtalálta, hogy kamaszkoromban volt patkányom (gyerekkorom óta szeretem a rágcsálókat 😅, mindig volt valami, egér, patkány, tengerimalac, csincsilla...). Megbeszéltük, hogy milyen aranyos volt, az ölemben aludt stb. Utána egy darabig mondta, hogy "Én vagyok anya kis patkánya" és bújt az ölembe, meg "patkány családot" kellett játszani, én voltam az anya patkány, ő a kicsi patkány. Szóval bármi miatt lehetsz te a szamár 😁.
nov. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a takaró, kaló (takaló), a dinó plüss okka (dínóka szóból), van egy műanyag krokodil, aminek le szokott esni a farka, múltkor kb. 15-ször mondta el, hogy leesett a kuva farka, mire rajöttünk, hogy krokka az a ku.va 😆
nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!