Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tejallergiás volt a...

Akinek tejallergiás volt a babája, és tejmentes diétát kellett tartania a szoptatás miatt, mennyi idős korában, és miből derült ki?

Figyelt kérdés
dec. 8. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Néhány hetes korában, az első jel a sok bukás volt, a második pedig egy bukás miatti légzés kimaradás, ami miatt újra kellett éleszteni őt. A kórházban végre komolyan vettek minket, a háziorvost pedig nettó hülyének nézték, hogy nem tett semmit sem már az első alkalommal, amikor jeleztük neki, hogy rengeteget és durván sokszor bukik. Végül 8 hetes korától tejmentes tápszert kapott, szoptatást felfüggesztettem. Második gyereknél már meg sem próbáltam a szoptatást, ugyanazt a tápszert kapja, mint a nagyobbik is kapott. Az esélyt sem akarom megadni annak, hogy újra át kelljen élni azt, amit a nagyobbal.
dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Már hamar pár hetesen hasfájós volt. 1 hónapos korától nagyon gázos is. Gyakori híg széklete volt. Szar alvó. Csendesreflux miatt sokszor még nyűgösebb volt és sokat csuklott.

7 hónaposan vált biztossá. Akkor betegségem miatt kapott 1 hétig tápszerpótlást, na akkor egyértelmű lett. Fullra lángolt a hasfájása, ekcéma jött ki rajta és végigsírta az estét.

dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Egy hónaposan gyanús lett hogy nyűgösebb ha shake-et iszom,fájt a hasa nagyon. Utána átálltam tejmentes diétára és minden oké lett. Azóta más allergia is kiderült úgy 1 évesen.
dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Hasa fájt és nem is hízott. A hasfájás ugye normális is lehet, de 2 hónaposan a gyerekorvos nagyon kevesellte a hízást, a durva hasfájás szóbajött és diétát javasolt. 3 éves korig volt allergiás tejre és tojásra is, az már csak hozzátáplálásnál derült ki, szoptatás közben nem.
dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-3 hónaposan, nem emlékszem pontosan. Sokat bukott (de nem zavartatta magát), szerintem refluxos volt (sosem lett diagnosztizálva). Akart szopni és nem is, egyszerre. Próbálta bekapni a mellem és közben vadul rázta a fejét. Nagyon büdöset kakilt.


Ezek alapján még nem jöttem rá, hogy gond van. Azután ekcémás lett az arca, piros pöttyök jöttek ki, aztán sárga pörk is lett rajta. Akkor mondta a gyerekorvos, hogy próbáljam meg a tejmentes diétát. A reflux, fejrázás napok alatt javult, az ekcémának pár hét és folyamatos hidratálás kellett, és többször kiújult. A büdös kaki maradt, kb. 8 hónaposan, mielőtt igazán elfogadta a hozzátáplálást, egy kis ideig volt normális anyatejes kakija (előtte nem is tudtam, hogy milyen szag a normális). Szerintem volt egy másik érzékenysége, ami nem derült ki. 10 hós korától nem diétázom, egyévesen gond nélkül bevezettük a tejtermékeket.

dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5 hetes babám gyanús nekem, de tudom, hogy ilyenkor ezt még nem lehet vizsgálni. Nagyon hasfájós, és most kijött az arcán a tejkiütés, de annyira durva, hogy a védőnő is bizonytalan, hogy ez csak az-e... Nagyon piros a bőre a pöttyök körül.

Hiába kap espumisant, laktáz cseppet, rengeteget ordít a hasfájás miatt :(

Még reménykedem, a tesója is ilyen volt, és ő végül nem lett érzékeny semmire.

dec. 8. 20:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!