Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van így a 6 hónapos...

Más is van így a 6 hónapos gyerekével vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Van már egy 5 éves lányom, de nem emlékszem, hogy ennyire nehéz lett volna vele. Talán mikor már el kezdett totyogni.

Van azóta egy 6 hónapos kisfiam is, aki viszont eléggé próbára tesz.

Semmi gond nem volt vele, aztán elkezdődött a fogzást, majd 3 hónapos korától oda-vissza átfordulgatott, most pedig mindenhova elkúszik.

Tisztába tenni lehetetlen. Most igazából megszenvedi a fogát, de általában lefoglalnom is nehéz.

Leteszem a szőnyegre játszani, el van egy pár percet aztán nyarvog.

Majd elteszem egy másik helyre játszani, beszélek hozzá, adok neki valamit, amivel játszhat, de hamar megunja. Eddig csak szopizott, most kezdjük el a hozzátáplálást.

Sokszor unatkozik, mindig mellette kell lennem, ha lerakom a kiságyba rögtön ordít. Nem gondolom, hogy elkapattam volna…. De most már minden IS érdekli, folyton nézelődik, sír ha nem tetszik neki valami.

Nincs mellette annyi időm se, hogy nyugodtan elmenjek pisilni.

Mit csinàlok rosszul?

Más is van így?



dec. 12. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én egy 7 hónapos kisfiúval vagyok így. :(
dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a ritkább akit leraksz és csak el van..
dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az rendben, de nem emlékszem hogy a lányom minden percben sírt volna..letettem a szőnyegre, simán elvolt egyedül is, játszott, mesèlgettem neki.
dec. 12. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Számomra döbbenet ( főleg nem első gyerekes anyukától) hogy egy 6 hónapos babától azt várod szépen el legyen önmagában, lekösse bármi több percnél tovább is. 🙄
dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Tedd össze a kezed a lányod miatt. Több olyan babát ismerek, aki letehetetlen, mint aki elvan egyedül is és csak mesélgetni kell neki.

A fiad is teljesen normális.

dec. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy ilyen átmenet kb 2-3 hét volt. Csatos hordozóval a hátamra raktam és minden házimunkát együtt végeztünk. Majd elmúlt ez is. 8 hónaposan kezdett mászni azóta is vígan elvan nélkülem. Csak legyek közel hozzá, vagy vele egy szobában.
dec. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden gyerek ilyen kb. 3 hónapos korától 8-10-12 hós koráig, amíg el nem kezd mászni/járni. Lehet, hogy csak az emlékek szépültek meg, vagy extrém nyugis volt a kislányod.
dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ő ilyen típus. Valószínű a lanyoddal nagyon szerencsés voltál. 3 gyerekem van, nekem a 3. lett olyan aki akar órákat elvan a játszoszőnyegen, az adamoban, szinte bárhol. Az első 2 olyan volt mint neked a kicsi, ezért sokszor azt hiszem a kicsinek valami baja van, hogy ilyen jó. De persze nincs, csak nyugis. Szóval valószínű a lányod nem volt ilyen, ő pedig igen. Nincs 2 egyforma.
dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Döbbenet vagy nem, a lányommal tényleg nem volt semmi. Aludt nappal is sokat, éjszaka is… ma is nyugis. Talán ehhez voltam hozzászokva :D

Aztán fiam úgy döntött, hogy elég lesz nekem ennyi a jóból 🤣

dec. 12. 13:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányoddal nagy szerencséd volt. Vannak ilyen extra nyugis babák. De a többség olyan mint a fiad.
dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!