Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányfüstös helyen kisbaba?...

Dohányfüstös helyen kisbaba? Ti mit tennétek? Születésnapra vagyunk hivatalosak, ahol ketten cigiznek, bent (házigazdák). A kislány születésnapjára megyünk, pici babával! Nem szeretném a kis drága lány miatt le mondani.

Figyelt kérdés

Aggaszt nagyon a cigi füst! Gondolom ezzel mindenki egyet ért! Kérdésem az lenne, nyilván mi döntjük el hogy lesz, de ti mit tennétek? Szólnátok, hogy ne gyújtsanak rá? Vagy menjünk el felváltva, hogy a picit itthon hagyjuk, egy kicsit velem, majd kicsit az apukájával!?

Apukám is cigizik, a konyha helységbe bent. Megkérdezte rá gyújthat e ha ott az unoka? Mondtam, oké, de csak egyet! Aztán egésznap bűntudatom volt, és megkértem hogy erre figyeljen, ha ott vagyunk akkor ne gyújtson rá. De ő apukám, neki más megmondani. Azóta is esz az ideg hogy ne e lesz/lett baja a babának a füsttől. Lehet túl is parázom. De megkérdezhetem azt is hogy pont milyen hatásai lehetnek? Mert igazából azonkívül, hogy kurvára nem jó, nem tudom a pontos ártalmait.



dec. 15. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha megoldható és nem egy családról van szó, akkor bízd anyukádra addig picit, míg mentek látogatóba.

Borzalmasan káros egy kis picinek a cigifüst.

Ha nem megoldható, egyikőtök el tud menni megköszönteni a kislányt, a másik addig vigyáz a babára. Amúgy is sok influenza meg covid van megint, nehogy elkapjon vmit a csöppség.

Bár ha én lennék a házigazda evidens lenne nekem, hogy arra az időre kimegyek a konyhába nyitott ablakkal cigiznék, vagy a ház elé mennék abban a 2 órában míg ott vagytok.

dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Hát én valószínű nem mennék. Eleve én se bírom a füstöt, a gyerekem meg főleg nem tenném ki ennek.

Igaz anyukám is cigizik, de télen behuzodik a spájz ajtóba ahol nyitva az ablak,nyaron meg kimegy a teraszra ha ott az unoka. Ha akkor gyujt rá mikor nincs a gyerek veke egy helységben akkor meg a kicsi képes odarohanni hozzá, ezzel nem nagyon tudok mit tenni.


De sima ismerősökhöz biztos hogy nem vinném füstölődni. Ez van, sértődjenek meg. De lehet egyéb rokonokhoz sem.

dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok szívbajos a dohányfüst tekintetében, szóval mondjuk nem képelek fel senkit, ha az utcán a babámra fújja a füstöt véletlenül, de huzamosabb ideig nem vinném zárt térbe, ahol áll a füst. (Terhességemig én is cigiztem, sőt, mama most is cigizik, de bentről ki van tiltva a bagó, mióta megszületett az unoka.)

Ha esetleg annyit tudtok kérni, hogy legyen egy füstmentes szoba (ami nyilván füstös lesz zárt ajtó mellett is, ha egy légtérben vannak, de sokkal jobb, mintha közvetlenül mellette szívnák), akkor pár órától szerintem nem lenne baja. De én próbálkoznék azzal, hogy bírják ki azt a kis időt anélkül, míg ott vagytok, bár úgysem lehetne teljesen kiszellőztetni, ha amúgy mindig bent füstölnek...

Ez amúgy is aggályos, mert az "ünnepeltnek" sem tesz jót, ha mellette szívják, én nem is hívnék oda más gyereket sem, ha tudom, hogy füst lesz...

Amúgy a passzív dohányzás ugyanolyan veszélyeket rejt, mint az aktív dohányzás, babáknál bölcsőhalálhoz is vezethet, szóval nyugodtan mondjátok meg, ha nem mentek, hogy mi a problémátok.

dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
2#-el értek egyet. Amúgy sincs ennél gusztustalanabb dolog,bent füstölni.
dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg bízd anyukádra addig a picit, nem éri meg!


Én asztmás vagyok, de anyósomék bent cigiznek, neki az a megoldása, hogy bukóra nyitja az ablakot, de ettől én még fulladok...

dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Úgy is lesz, vagy le mondjuk vagy nagyszülő, vagy felváltva. Egyszerűen nekem ez nem fér bele, de bunkó se akarok lenni. Dehát, ők is belegondolhatnának.. amúgy mikor apukám rá gyújtott a baba előtt és miután haza mentünk rögtön sósoldatos inhalálást csináltam a babának, nem mintha úgy oké lenne, de irtó parás vagyok! Nekem az már nem férne bele!
dec. 15. 15:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az első alkalom, hogy születésnapot vagy bármit unnepeltek naluk? Ha nem, rá szoktak gyújtani akkor is, ha társaság van naluk?
dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem az első! De eddig nem volt gyerekünk. Magamat annyira nem féltem! De igen, rá gyújtanak nagytársaság előtt is.
dec. 15. 15:10
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, főleg családon belül, hogy bunkóság lenne korrekten jelezni, hogy neked ez fontos, és 1-1 ilyen alkalommal, amikor a pici is ott van, legyenek kedvesek házon kívül dohányozni.
dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az átalmai ugyanazok, mint amikor valaki direktbe dohányzik. Hosszú távon tüdőrák és egyéb tüdő és szív és érrendszeri problémák. Viszont egy alkalomtól a világon semmi baja nem lesz senkinek. Budapesten csúcsidőben sétálni hasonlóan ártalmas, mégsem zárkóznak be a Pest belvárosában élők ha gyerekük születik.

Attól függően hogy milyen a rokoni kapcsolat lehet kérni, hogy ameddig a babával ott vagytok ne gyújtsanak rá.

dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!