Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos fiam nem forog?

7 hónapos fiam nem forog?

Figyelt kérdés
Nem forog hasról hátra, szakember látta van némi feszesség. Tornaztatni kell ezt értem de valóban használ is? Eladó babás vagyok és kissé meg vagyok ijedve
dec. 17. 20:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a torna használ majd.


Egyébként mi az, hogy "eladó babás"?

dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Bölcsődében ahol dolgozom,( legkisebb baba 3 hós, külföld) és volt egy olyan 10hónapos baba aki nem akart semmit sem csinálni, leraktad nem fordult át, nem mozdult el se jobbra se balra sem nemis négykézlábolt mint a többi vele egyidős.Ült mindig ültetni kellett( magától ez nem ment) a szülő elrontotta azzal hogy állandóan mindenhol, mindenhogy ültette ezt a kislányt a kislány meg nem tudott kijönni az ülőhelyzetből.Nos a lényegre kitérve.Tedd le a babád a szőnyegre és tegyél köré játekokat és érdekelni fogja megfog fordulni, nekünk így forgott át a 10hós baba aki azelött sose fordult meg se a bölcsiben se otthon.
dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
" első babás"t akart írni szerintem a kommentelő
dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nonstop a szőnyegen van, játékokat mutogatok neki... Foglalkozom vele folyamatosan.. ennek ellenére ugyanúgy csak hátról hasra. Voltunk Dévényesnel ő mondta van feszesseg. Félek hogy nem tudom elég hatékonyan tornáztatni.


Első babást akartam írni csak átírta.

dec. 17. 20:18
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem is neked kellene tornáztatni főleg...

Az én fiamnak 2 hónapos korában állapították meg a feszességet, jártunk vele gyógytornára, szakember masszírozta, tornáztatta.

Persze nekem is kellett itthon csinálni vele "házi feladatot", ez főleg az elején volt szörnyű, napi 3x ordítás, sírás 😞 Mondjuk a szakemberrel is bőgött, de vele legalább csak heti 2x, velem meg heti 20x...

Túléltük, ahogy sikerült megszüntetni a letapadásokat szép lassan, úgy lett egyre vidámabb a torna is, a kisfiamnál meg gyorsan elmúlt a féloldalasság is.

(Ő egyébként semmilyen mozgásban nem volt megkésve, pl. 7 és fél hónaposan ült, mászott, 12,5 hósan elindult stb.)

Szóval ne aggódj, használ a torna, kárára pedig biztos nem fog válni, csak az a fő, hogy szakember csinálja, és neked ő tanítsa meg, hogy kell helyesen csinálni.

dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Voltunk Dévényesnel ő mondta van feszesseg. Félek hogy nem tudom elég hatékonyan tornáztatni."


A dévényes nem javasolt kezelést, amit ő csinál? Furcsállom, ha amúgy megállapította a feszességet.

dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Oké de miért lettem lepontozva?
dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. Megmutatta mit csináljak.
dec. 17. 20:35
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
#7: én nem pontoztalak le, de nekünk is hipotón a lányunk, és nagyon sz*r volt hallgatni, hogy biztosan a mi hibánk, hogy nem forog, mert nem hagyja az anyja, és ezért aztán késve jutott el szakemberhez. Ahol persze kiderült, hogy nem a mi hibánk, hanem a nevelőnőnek kellett volna korábban tanácsolni a tornát.
dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszadó jól írja! Nálunk is hasonló a szitu. A mi 7 hónapos babánk is feszes és járunk gyógytornára vele pár hónapja, ami nagyon sokat segít. Kell sokszor tornáztatni otthon is, hogy a feszesség kimenjen. Nagyon fontos, hogy elkezdjen mozogni, mert a mozgás a kis agyával, idegrendszerével összefügg és ha sokat késik vele vagy kimarad valami, akkor később gondok lehetnek. De nem kell aggódnod, viszont mindenképpen vinni kell őt szakemberhez, aki ért hozzá és átmozgatja, és amit megmutat, otthon is kell csinálni. Aztán meglátod, nemsokára át fog szépen fordulni és meg fog indulni :)
dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!