Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje allergiás a babám...

Tejfehérje allergiás a babám elvileg, 3 hónapos, és friss vér volt a székletében. Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

Először K vitamin hiányra tippeltek, akkor megszűnt 3 napig, azután megint véres volt neki a széklete, beutalt a doki a Gyermekklinikára vérvételre és hasi ultrahangra, ott konkrétan meg sem akarták vizsgálni mert azt mondták ez 100% tejfehérje allergia, azért én kértem hogy a vérvételt csináljuk meg, meg is jött az eredmény a vérképe teljesen jó.

Lassan egy hete tejmentes diétán vagyok, és ma újra láttam vért a székletében, még előfordulhat? Másnak is volt hasonló?

A háziorvosunk egyébként teljesen kizárta az allergiát mert jól fejlődik nagyon a baba. Két helyen a kezén ekcéma szerű kiütés is kijött most 2 napja kb., uriage krémmel kezelem neki.

Valakinek tapasztalat?



jan. 2. 13:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Végbél repedésre is tippeltek az kimaradt, megnézték neki de nem láttak semmit.
jan. 2. 13:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál először 6 hét mire anyából ürűl és újabb 6 hét mig a babából

Tápszeresnel 6 hét váltás után.


Nyugi sokan felnöttek így és nem drámai a helyzet!idő és rendeződik

jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN tejterméket ki kell iktatni illetve semmi olyat ami tejport vagy tejsavót tartalmaz. Viszont a tejsav jöhet. MINDENNEK olvasni kell az összetevőjét.
jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hetekbe telik, mire az anyatejből "kikopik" az anya által elfogyasztott tejtermék és ezután kezd a baba azervezetéből. Nekem 2 tejfehérje érzékeny gyerekem van, mindkettő erős, egészséges. A lényeg, hogy minden tejszármazékot tartalmazó ételt és italt kizárj és a babának addig sok folyadékot adj, hátha csökkenti a tüneteket. Nekem ez vált be.
jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van,hetekig ürülhet még. Attól,hogy jól fejlődik valaki még lehet allergiás,ezt az összefüggést nem is értem az orvostól. Baromság. Bőrtünet is ugyanúgy tünet,a véres széklet is. Ahogy a 3# írja minden tejszármazékot ki kell iktatni,nézd meg milyen neveken lehetnek és azokat keresni az összetevő listán. Láttam én már szimpla fűszer összetevő között is,meg úgy nagyjából szinte mindenbe beleteszik,sajnos. Ezeket mind-mind ki kell iktatni az étrendedből,ha anyatejes. Van akinek keresztallergénekre is jön tünet,akkor viszont a szójától kezdve sok mindent kerülni kell,de ezt csak akkor. Nálunk szerencsére mással nem volt gond.

Nálunk 9 hónaposan jött elő ugyanez széklettel a tejtermék bevezetése után kb 1-2 héttel. Minden negatív volt a széklettenyésztésbe,vérvétele rendbe volt,ő akkor már tápszeres volt,így ahogy váltottunk a Pregominra és tejmentes diéta lett teljesen,utána szépen megszűnt a vér benne apránként. Azóta is rendbe van,17 hónapos. Most lesz újraterhelve pont.

A háziorvost pedig lecserélném... mit zár ki?Ekkora picinél ez az első,ami miatt véres széklet van egyébként. Rengeteg pici jár így. Ordító tünetei vannak.

jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Idő kell, mire kiürül a tejfehérje és egy diétahiba miatt később is előfordulhat.


Van 2 jellegzetes tünete, mert a véres széklet típikus és az ekcéma is jellemző. Az, hogy hízik szuper, de nem kizáró tényező, ettől simán lehet allergiás. Sajnos a mi dokink is így gondolta, ráadásul véres széklet se volt, egyedül az ekcéma (meg a hasfájás) és mégis allergiás lett a fiam. 7 hónapos kortól diétáztattuk. Később tejterhelésnél volt allergiára vérvétel, kimutatta a tejfehérje allergiát, majd csak 3 évesen nőtte ki.


Írod hogy volt labor, amúgy allergiára? Mert a sima vérkép nem tartalmazza.

jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Allergiát vérből ilyen korba még nem tudnak nézni,nem tud visszaadni reális értéket. Ilyenkor mindig elveszik az adott allergént és ha ettől javul,ez a probléma. Vérvételt csak jóval később tudnak. Amúgy nálunk is hízott,fejlődött,vérvétel és minden rendbe volt,még is ez volt a probléma. 5# voltam.
jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!