Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran pisil a kisfiat...

Milyen gyakran pisil a kisfiatok pont pelenkázás közben? Ilyen esetekben hogyan véditek ki, hogy minden pisis legyen?

Figyelt kérdés
Az én fiamnál (4 hós) sajna gyakran megesik. Pisis lesz a ruhája, van, hogy az én ruhám is, volt hogy a saját arcát locsolta telibe.

jan. 21. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokszor csinálta. Az volt rá a megoldásom, hogy úgy vettem ki alóla a régit, hogy az újat már ráraktam rögtön.
jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 grafno ***** válasza:
100%
Szerintem 3ev alatt 2x történt meg. Én már a pelenka kinyitasa után letakarnam egy a ronggyal a pisilőt és akkor is az volt, hogy rá lett téve alaz új pelenka.
jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

A hideg levegőtől szoktak pisilni ilyenkor, én azt csináltam, hogy kibontottam a pelenka elejét és belógattam egy nedves popsitörlőt, kicsit matattam vele az alhasnál, fütyinél, aztán ha jött az első spricc, gyorsan odanyomtam a pelit a hasához, hogy odabent történjen a csorgás.


A másik ami segített, hogy amikor nem volt kakis, de pufi volt a pelus, akkor megtapogattam elől, és ha meleg volt, akkor tudtam, hogy nemrég pisilt bele egy nagyot, tehát ha akkor pelenkázom akkor üres lesz a tank.

jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam rá tenni egy textilpelust. Ha pisil, akkor az felfogja.
jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ujszulottkent sokszor, de igazabol kisfiuknal meg viszonylag konnyu is felismerni, hogy mikor fognak pisilni. A kuki allasabol vagy a herek mozgasabol lehet latni. En mindig ezeket figyelem, ha kibontottam a pleusbol, aztan gyorsan visszahajtottam ra, ha lattam, hogy pisilni fog.


Na lanyoknal ez sokkal nehezebb…:D

jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Téli a fiam. Rengeteszer megesett sőt volt hogx kakit is lövelt rám... textilpelusból volt 3-4 amit arra használtuk hogy elkapjuk a pisit egyből rádobtuk a gyerekre.
jan. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Maximum heti 1x. Gyorsan ráhajtjuk a pelenkát és annyira nem lesz olyan minden.
jan. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
1x nem volt ilyen 🤷‍♀️
jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor volt ilyen, pedig olyan nagy óvintézkedéseket nem is tettünk ellene :)

Nyilván volt olyan, hogy levettem a pelust, és a kuki állása miatt gyorsan tettem is rá a másikat, vagy hajtottam vissza az előzőt, de tényleg ritkán kellett erre figyelni. Mondjuk volt olyan is, mikor azért arcon találta magát 🙃

A kádban többször történt ilyesmi szerintem, de mióta nem abban a tartóban van fürdésnél, hanem tud ülni magától, azóta nem is látom, ha pisil (pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy hányszor fürödhet a pisiben 😊).

jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem történt ilyen.
jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!