Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba útlevél készíteshez...

A kisbaba útlevél készíteshez milyen iratok kellenek? Elég ha csak az anya megy a kicsivel?

Figyelt kérdés

jan. 22. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, a baba és mindkét szülő.
jan. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 22. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Személyi igazolványt szerettem volna készíttetni a lányomnak. Ketten mentünk el a kormányablakhoz.

Szépen hazaküldtek minket,hogy legközelebb apuka is jöjjön.

jan. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes... Mikor szülni mentem még a nevét se kérdezték úgy kellett mondani...
jan. 22. 03:24
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tud apuka is menni, van a kormányablak oldalán letölthető meghatalmazás. Azt kitöltitek, és tudtok menni ketten is.
jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

"Mikor szülni mentem még a nevét se kérdezték úgy kellett mondani.."


Miert kellene apuka a szuleshez?

jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Útlevélhez tessék az infó hány szülő kell.


Alaphelyzetben a kérelem benyújtásakor mindkét szülőnek meg kell jelennie.

Akkor elegendő az egyik szülő (törvényes képviselő) személyes jelenléte, ha a másik szülő (törvényes képviselő) az útlevél kiállításához történő hozzájárulását korábban közjegyző, a fővárosi és megyei kormányhivatal gyermekvédelmi és gyámügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatala, konzuli tisztviselő, útlevélhatóság, a járási hivatal vagy a büntetés-végrehajtási intézet vezetője tett, vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatában már megadta, és ezt okirat igazolja. Ebben az esetben elegendő ezen okirat bemutatása. Szintén elegendő az egyik szülő személyes jelenléte, amennyiben a szülői hozzájáruló nyilatkozat megtételére a másik szülő által elektronikus kapcsolattartás útján került sor (az erről szóló tájékoztatót lásd a letölthető anyagok között). Fontos megjegyezni, hogy a hozzájáruló nyilatkozat – annak megtételétől számított – 15 napig vehető figyelembe.


Itt a link mindenhez: [link]


A személyihez meg most változik és nem lesz kötelező két szülő jelenléte. Mikor novemberbe csináltattuk mondták is folyamatban a változás és olvastam is egy cikket a napokban, de nem találtam hirtelen.

jan. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
jan. 22. 14:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!