Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költesz kisbabádra?

Mennyit költesz kisbabádra?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan babát tervezünk. Hálistennek jól állunk anyagilag, legalábbis nem rosszul. Házunk van, szépen fújítottuk, mindkettőnknek van jó állása, engem várnának vissza ugyanide szülés után, úgyhogy lassan minden adott.


Azért elkezdtünk matekozni, hogy mennyibe is kerülhet egy baba ideális, és extrém körülmények között, de azt gondolom, hogy erre ti tudtok jobb választ adni :)


Minket nem az "indulás" érdekel, mert több hónap lenne arra, hogy beszerezzünk mindent, inkább a mindennapok.


Kérlek írjátok le, hogy nálatok mennyibe került az újszülött kisbaba gondozása mondjuk 2-3 éves koráig, utána már rálátok a dolgokra, mert van a családban akkora gyerek.


Érdekelnek a havi kiadások (pelenka, tápszer, fogyóeszközök, törlőkendő), és a rendhagyó dolgok (fejlesztés, magáellátás, magánorvos, ha erre szükség volt).


jan. 31. 17:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, erre most tényleg mindenki mást fog írni. Mi környezettudatosak és pénzügyileg is tudatosak vagyunk, ennek megfelelően intéztük a baba dolgait is.


Anyatejes volt sokáig, az 0 ft, utána hozzátáplálásnál én főztem. 1-2 doboz tápszer fogyott havonta fél éves kora után, az most 3700/doboz a második babámnál.


Mosható pelenkáztam, így nálunk jóformán csak éjszakára kellett eldobós, plusz ha a nagyszülők vigyáztak a gyerekre, így ez is havi mittudomén 2 ezerből kijön. Popsitörlő 1800 havonta (ez a DM-es 4-es pack).


Ruhákat turiztuk vagy Marketplacen ruhacsomagban vettük vagy kaptuk. Most 98-ast hord, pár nadrágot kellett újat venni, mert nem találtunk hirtelen használtan, amúgy a 104-estől kezdve már kell majd több új ruha, de így is van bőven már itthon használt (de szép állapotú).


Játékokra vegyesen költünk, a kevesebb de normálisabb játékok pártján vagyunk, pl. most fa szerszámkészletet kapott egy 10-esért, de nem költünk minden hónapban ennyi pénzt ajándékokra.


Hogy mennyi rezsit fogyaszt, nem tudom kiszámolni, szeritnem minimálisat. A kajáját sem tudom, havi 120 ezer körül van a bevásárlásunk így 3 főre (a kicsi még nem eszik, ebből talán 20 ezer lehet az övé. De passz.


Szóval érted, az első félévben kb. 2-3-4 ezer forintot költhettünk rá. Ez nyilván ahogy nő, úgy lesz több, hiszen kell már minöségi új cipő, ezt nem veszünk használtan, kellenek azért néha jàtékok, valami program, plusz vannak az egyszeri nagyobb kiadások, pl. tavaly hintát csináltunk, azt volt vagy 50 ezer, de aki panelban lakik, annak nem kell ilyen.


Most 3 lesz, még nem jár oviba, így ilyen költségek nincsenek, fejlesztések nem kellenek neki, orvoshoz szerencsére nem kell vele járni soha, talán 30-40 ezret költhetünk rá átlagban ha minden bele számolunk.


De aki eldobható pelenkát használ, meg tápszeres a babája és csak új ruhákat vesz H&M-emben meg játékboltot nyit a gyerekszobában a Pepcos játékokból, mert olyan "olcsó", meg csak üveges babakaját vesz, meg esetleg jár Dévényeshez a babával vagy bármi, az lehet, hogy 100 ezret is ír havonta.

jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Pelus napi 5, krém, törlőkendő havi szinten egy húszas, alaphangon.

Új ruhát szezon váltáskor kap, 30 körül (én a pepcosat veszem, mert arra, hogy a sárban, fűben játszon, pont jó) cipő, kabát csak minőségit ezt fontosnak tartom, egy cipő 10-15 körül

van, abból kell évente 3,4.,kabát is ennyi minimum. Kaja +fél adag/nap napi szinten számolva

+joghurt, gyümölcs minden nap, ami nem biztos, h lenne itthon

mindig.

Tejital, tápszer átlag 3000

doboza, 1-2 hétig tart.

Oltások:3ezertől-30ezerig, de erről te döntesz, hogy kéred e, és melyiket.

Fodrász 2havonta(apa borbélyhoz jár, viszi magával, 4000)

2 éves kortól emelkedik. Kismotor, komolyabb játékok, ágynemű, esetleg új bútor, hiszen kinövi a kiságyat.

Programok: mert előtte nem biztos, hogy állatkertbe és

vadasparkba, strandra, játszóházba mentél

2 hetente, másfél éves kortól

már simán élvezi ezeket.

Enyém 2es fél lesz, simán +1 fő kiadás.

jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, pont ilyen válaszra van szükségem, hogy megmutathassam a férjemnek :) Mi is állatira tudatosak vagyunk, így lett meg viszonylag hamar mindenünk, szóval nekem is jó barátom a marketplace és minden ami secondhand annak ellenére, hogy nem lenne gond mindenért célirányosan a boltba rohangálni.


Valamiért férjem fejében az van, hogy az újszülött a legdrágább, pedig mondtam neki hogy ez biztos hogy nem így van, inkább fordítva, én azt gondolnám hogy a picibabák azok, akik alig kerülnek valamibe jó esetben, és ovitól indul a buli, aztán minél nagyobb, annál nagyobb kiadás.

jan. 31. 17:59
 4/23 A kérdező kommentje:
#2 neked is nagyon köszönöm! Még annyi, hogy gondolom a második gyerek azért általában valamivel "olcsóbb", ha azt vesszük, hogy nagyon sok dolog marad rá az első után, gondolok itt ilyenre hogy kismotor, ruhák, játékok, tehát gondolom mindig az "első" a nagyobb kiadás anyagilag, nem?
jan. 31. 18:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első újszülött a legdrágább, mert minden kell. Babakocsi, kocsi ülés, bútor, és minden hülyeség, amit sosem használsz.

Bebiőr, orrszívó nagyon hasznos, de a forgó vackok az ágy fölé pl nem.

Kisebb korkülönbség esetén ruha, játék öröklődik, ha túlélte az első gyereket. :D

jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

10 hónapos.

Jelenleg 74es ruhákat hord 56al kezdtük szóval volt 4 méret ruhacsomag váltás újat veszünk h&m C&A egy ilyen akció 100 ezer ft de több hónapra jók nyílván mi egyszerre vesszük lehetne nem egyszerre is úgy jobban eloszlana.

Cipőt nem hordunk még de bababoltosat akrunk ami a legjobb neki 20 ezer körül megy.

Tápszeres kezdetektől 6 doboz tápszer vagy 8 fogyott egy hónapban egy db recepttel 4000 ft. Max 32000 ft volt.

Hozzátáplálunk havi 4 fogy (16000) ft szoktam neki még adni mást ís tejpépek havi szinten 8000 ft körül mennek, a gyümipürék (300ft/db, egy héten 5ször eszik szerintem) 6000 ft, a joghurt 320 egy db minden nap kap 9600 ft. Ezen kívűl azt eszik amit mi. Havonta 3 főre 100 ezer a bévásárlás kajára.

Játékok brutál drágák vagy egy milliónk benne van de a gyerek apja abból csak az újat veszi meg és a kelleténél több van (kompenzál). Használtam 10 körül jó csomagok mennek.

Popsitörlő havi 3000 ft sudocream sensitive törlő, sudocrém 3000 1 hónapra, pelenka lidls 4000 ft 1 hónapra.

jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Pelus,kencék,cseppek,gyógyszerei, ruhák,játékok. Összeget nem tudok írni,már 8 éves. Ezekre költöttünk.
jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

8 évvel ezelőtt volt átlag 100-150 ezer a nagyobb gyerekem havi költsége. Most szerintem 200 felett lenne.

Semmi "komoly", tehát nem maradandó károsodás, csak megkésett mozgásfejlődés, megkésett beszédfejlődés, reflux, táplálási nehézség. Hiába volt tejem, sugárban hányta ki sűrítővel is. Állami gyógytornára 13 hónapot várattak, addig maradt magán, de utána is kevés volt az állami, kellett kiegészítés. De megérte, majdnem mindent behozott.

Testvére sokkal kevesebbe volt. Full anyatejes, egészséges, jól fejlődő baba volt. Ő most ovisként többe van, mint volt. A nagytesó pedig most kerül kevesebbe.

jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
60%

Megnéztem a költség appot, most 2 hónapos a babánk és ebben a hónapban 117.000 Ft-ot költöttünk a gyerekre bankszámláról és 74.000 Ft-ot egészségpénztárról.


Mondjuk szerintem talán nem ez lesz az átlagos, de hónap elején váltott ruhaméretet és kiderült kevés a 62-es ruhánk, és ha már vásároltam megvettem előre egy csomó 68-ast is. Leárazások voltak úgyhogy vettem előre jövőre is overált meg egy pár "nem lehet kihagyni annyira olcsó" pulcsit, nacit.

Most váltunk pelenka méretet is úgyhogy berendeltem 3-as pelenkából egy havit. Mostanra egyértelmű hogy hiába az igyekezetem nem lesz 100%-ig anyatejes a babám, így vettem még 3 cumisüveget és tápszer tartót utazáshoz.


Egészségpénztárról kB 15.000-et költöttünk tápszerre, kiváltottam a nem kötelező oltásokat (Bexero+rota 58.000 Ft), oltás utáni reakcióra meg lázcsillapítót.

jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen # 6 vagyok. Az első hat hónapban havi 40 ezer volt nálunk is a dévénytornász.
jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!