Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokátok ültetni 7,5 hós...

Szokátok ültetni 7,5 hós babátokat? A lányom ügyesen ül, de még magától nemtud. Viszont állandóan ülne, fekve ordíít, sír, síkit. Mit csináljak, hagyjam sírni? Hogy főzzek igy meg, stb? hasonló helyzeben vki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
nyugodtan ülhet már ennyi idösen,elég nagy már hozzá.én ne szóljatok le de mivel egyedül vagyok vele kompban hagytam mert imádta,nem sokat de nagy vidámság volt benne,ha végeztem a konyhában akkor irány a játék a földön tovább.még nem mászik amugy?
2010. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

A fiam 7,5 hónapos, sosem ültettem. Egy hónapja magától kitolta magát négykézlábas pozícióból, azóta tud ülni.


Ezek szerint eddig is ültetted valahogy, ha csak úgy akar lenni. Elvileg nem szabad, mert amíg ő nem tudja megcsinálni, addig testileg nem is érett rá és bajt okozhat. Van hintátok vagy autós hordozótok? Ami 45 fokban döntött, abban nyugodtan ülhet.


Egyébként neki ez a két pozíció létezik: ulés és fekvés?

A fiam remekül mászik már, feltérdel, stb. Ő hason sincs el? Nem kúszik???

2010. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hol a hordózóba teszem magam mellé, hol rövid időre-amíg bírja az etetőszékbe. Szeret ülni, bár lányom már elég stabilan ül. Nem mondom, hogy nem dől el, de tegnap már több,mint fél órát ült maga eldőlés nélkül.
2010. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majdnem 7 hónapos a lányom. Sem forogni, sem kúszni nem akar. Viszont szépen ül,(egyedül még nem ül fel) pedig sosem ültettem direkt, amint talál kapaszkodót húzza fel magát ülésbe. Elküldött az orvos gyógytornászhoz, mondván már kéne forogni mindkét irányba. A Gyógytornász megvizsgálta, enyhe hypotóniát állapított meg, de azt mondta semmi komoly baja. Vannak mászós és vannak ülős babák. Ne foglalkozzak vele, mert majd fogja csinálni ezeket is, csak később.
2010. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is nagyjából az van mint nálatok és a lányom is 7 és fél hónapos :)(márc. 4. született)

Én csak a babakocsiban ültetem, mert pár héttel ezelőtt a félfekvő helyzetből kapaszkodva felült és azóta is ezt csinálja. Megkérdeztem a gyógytornászt, hogy mi legyen, hagyjam e. Azt mondta, hogy nyugodtan, hisz ő maga húzta fel magát. Én már ha nagyon hisztis, akkor betolom a babkaocsival együtt a konyhába, így egy kicsit még elvan. Adok a kezébe műanyag tálkákat, bár mindig az kellene neki ami nálam van :(

A földön még nem ültetem, biztos egyből felborulna.

2010. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kicsi kora óta csak a hordozóban ült,meg persze ha fogták és hamar rájött hogy ugy a legjobb és igy szeretne.Hason nem igazán van el,pedig kúszik hátrafelé és frog is jobbra-balra.De addig hisztizik még fel nem ülhet.A kocsi jó ötlet,köszi.(mi márc. 7.-én!)
2010. okt. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!