Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl nagy a fejkörfogata?

Nem túl nagy a fejkörfogata?

Figyelt kérdés

3 hónapos lányom, 5400g.

40cm a fejkörfogata, 38cm a mellkas.


3370g volt születésénél.

34cm fejkörfogattal, 32cm mellkörfogattal született.


Nem túl nagy a feje a súlyához képest. Egyébként azt olvastam hogy az első 4 hónapban 6cm nő a fej, de neki már most ez megvan.

Nyilván nem extrém eltérés. Nem mondtak amúgy rá rosszat.


febr. 6. 14:29
 1/4 fulib válasza:
100%
Nem túl nagy szerintem, a fejkörfogat 1-1.5 cm-t nő havonta az elején. Plusz számold bele a mérési pontatlanságot, ami ilyen szabócentivel mérve egy izgő-mozgó gyereknél 1-2 cm is lehet.
febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mienk 36 cm-rel született 1 hónaposan 39,5 volt. Most ilyen 42 körül van 3 hónaposan. Nyugi.
febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs nem 3 hanem 7 hónaposan nem tudom hogyan ütöttem el ennyire :)
febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém 3500 grammal, 36 centis fejjel született. 2 hónapos korára 6500 gramm és 42 centis feje lett. Csak anyatejes, gyorsan nőtt, a gyerekorvos szerint 4 hónaposnak megfelelő nagyságú volt. Viszont a hossza is nőtt, 52 centivel született, 62 centi lett 2 hónaposan, tehát semmi aránytalanság nincs, én tök nyugodt vagyok, örülök hogy ilyen szépen fejlődik.
febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!