Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos kislányodnak...

17 hónapos kislányodnak mekkora (volt) a fejkörfogata?

Figyelt kérdés
Aggódom, hogy kislányomnak túl kicsi a buksija, 17 hónapos és 46.5 cm. Neurológus látta 8 hónaposan, illetve gyerekrehabon is jártunk kb 2 hónapja, sehol nem szóltak, hogy gond lenne, mégis van benne egy kis félsz.

2021. aug. 14. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Komolyan vannak emberek akik ilyeneket méregetnek? Soha meg nem fordult a fejemben hogy lemérjem a fejkörfogatát. De ha aggódsz akkor vidd el orvoshoz inkább, többet fog tudni mondani mint itt akármelyik válaszoló
2021. aug. 15. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A statuszon méri a védőnő de nem néztem meg sosem miket ír be. Viszont most megnéztem és ég, 17 hős átlagos fejkorfogata 46cm. Magyarul a gyereked feje átlagos méretű. Sztem az aggasztóbb lenne ha lufifeju lenne, nem?
2021. aug. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És "egy 17 hos"* akart lenni csak a telefon még nem kelt fel.
2021. aug. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most megnéztem neked egy percentilis táblázatot.


17 hónaposan a 46,5 cm az 62 percentilis, tehát ha veszünk 100 darab ugyanilyen korú lány gyereket, akkor 61-nek kisebb a feje, mint a lányodnak.

Amúgy a normál értékek 44.56 - 49.37 cm


Szóval semmi gond nincs a fejméretével!


Ha nagyon aggódsz továbbra is, akkor a 18 hónapos státuszon meg tudod beszélni az orvossal.

2021. aug. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet azért parázok mert az első gyerkőcnek ilyenkor már 49.5 volt a feje, és csak hozzá képest kicsi a lányomé😅 A leírt adatok alapján tényleg teljesen átlagos, nincs miért aggódnom.Szép napot mindenkinek!
2021. aug. 15. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!