Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit játszotok a 6-7...

Mennyit játszotok a 6-7 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert nálunk a lányom nyugis baba napi 2-3 órát játszom vele max. (Ezen kívül szoktunk sétálni majdnem minden nap ilyen 1-3 órákat, majdnem mindennap megyünk vagy baba-mama tornára vagy kerekítőre vagy babaúszásra/gyógytornára plusz rokonok is szoktak jönni meg barátok és heti 2x a férjem is itthon van).


De én ha azt látom, hogy ő jól eljátszik, akkor hagyom játszani közben csinálok házimunkát, főzök, rendet rakok, telefonálok vagy akár még gyakorizni is nekiállok, ha jól elvan stb.


A barátnőm itt volt, mondjuk az ő gyereke kevésbé nyugis, kb. napi 2-3 órát végig nyekereg, de ő teljesen meglepődött azon, hogy én egyedül hagytam a gyereket a földön aztán elmentem csinálni a dolgom.


Azóta ezen emésztem magam, hogy vajon nem kellene-e többet a babával lennem.


febr. 8. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy percig se emészd magad, szerintem kimondottan jó, ha néha egyedül is van egy kicsit a baba és megtanulja magát is lefoglalni, nem kell állandóan szórakoztatni és pörögni körülötte. Sőt, talán még kicsit sok is tud lenni az az inger amit kap, ha tényleg minden nap viszed valami kimerítő programra. A babának nyugalom és csönd is kell, akkor is, ha épp nem alszik, ne aggódj.
febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
febr. 8. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó hogy ilyen jól elvan. Nálunk nem volt ilyen jól el. Most kezd el lenni magában egyedül hogy nem vagyok ott. 1 éves. 7-8 hónaposan is jól el volt de csak akkor ha ott voltam mellette. Itt se felejtsd el hogy minden baba más.
febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel. Nem baj ha jól el van kicsit. Nekünk még csak 4 hónapos a babánk és kemény 10 percet van el egyedül. De kihasználom a 10 perceket, hogy megigyam a kávém, ebedeljek stb. Minden baba más.
febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, lesz ez meg igy se. Inkabb hasznald ki, ne agyalj hulyesegeken.
febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is ilyen volt, és most 1 évesen is ilyen.

Simán tudok, főzni, teregetni, vasalni, ő addig a földön elmatat, túrkál a szekrényekben, pakolja a könyveit, elmászkál a lakásban.


Ne emészd magad, annak örülj, hogy az ébren lévő baba mellett is tudsz haladni a dolgaiddal.

febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!