Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma két hetes a babám, és már...

Ma két hetes a babám, és már másodjára vérzik be neki a köldökcsonkja! Először a száradt rész dörzsölte ki neki a köldökrészét, most pedig a csonk vérzik. Normális ez? Azért vérzik mert lassan leesik neki?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is 3-4 hétbe telt, míg helyre állt. Tisztítsd, ahogy kell, esetleg kis pelusdarabbal takard le pelenkázás előtt. Lassan helyre fog jönni.
2010. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem a baba születése után, mikor még a kórházban megmutatták, hogy kell kitisztítani a köldöksebet, elmondta a nővérke, hogyha véletlenül vérezne kicsit a seb, ne izguljak, mert ahogy összenő a köldöke, a fölötte lévő köldökcsonk darabkában lehet még véralvadék, és az még ki-kijön a későbbiek során. Szóval nem izgultam, takarítgattam a fiaimnak.

elsőnél kb 6hetes korában lett szép a köldöke, a 2.nak elég volt 4hét, és teljesen szépre gyógyult neki.


ha viszont nem vagy biztos a dolgodban, vagy szerinted sok a vérzés, mutasd meg a védőnőnek, vagy dokinak, mert ha rosszul záródik be a köldöke, akkor könnyen vérmérgezést kaphat a baba. Nem akarok szívbajt hozni rád, mert ez viszonylag ritka.

2010. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Minden jót nektek
2010. okt. 24. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!