Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vettétek meg a dolgokat...

Mikor vettétek meg a dolgokat a babátoknak? 1 hónappal szülés előtt már mindenetek megvolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még csak 18 hetes vagyok de már elég sok ruhája van a kisbabánknak, előre vettünk nagyobb korára is ha úgy volt. Persze még mindig kell majd, de ti mikor kezdtétek megvenni pl a kiságyat? Vagy etető készletet, cumisüveg stb, vagy kád.



Amit eddig vettünk, az a ruhák, meg pár baba törölköző.


Áprilisba tervezzük a babakocsit, meg a cumis üveg tisztitó gépet, cumisüvegeket stb.


De hogy a kiságyat azt mikor kellene? Meg az etető készlet? Majdnem 6 honapos koráig úgy is csak szoptatni fogom szoval az ráér születése után?


Vagy ha majd jön a védőnő, amig meg nem született a baba addig nem fog beszólni, hogy jaj már mondjuk csak 1 hónap van hátra és még mindig nincs babaágy?

Mert még csak most voltam védőnőnél 3x de már kérdezte, hogy kövire ő jöjjön e, azt mondtam, hogy majd én jövök de ezek szerint ők akkor is kijárnak amíg nem született meg a baba.



febr. 11. 14:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Na azt kihagytam, hogy etető széket fogunk kapni, szoval hálistennek arra se kell költeni már.


Meg még azt akarom kérdezni tőletek kismamák, hogy a játszószőnnyeggel mi a helyzet? Azt muszáj venni? Nem opció ha egy plédet le teritek neki? Vagy a csuszás miatt kell az?

Es a játékok? Én inkább ilyen logikai dolgokat akarok neki venni vagy képes könyveket, plüss az jó? Persze egyenlőre csak nem akarom ha tele lenne minden ilyen apró kacatokkal ha nem muszáj pl puzzle darabkák, vagy apró leesett kis reszek ezekről a műanyag jatekokról amit babáknak árulnak

febr. 11. 17:38
 12/19 anonim ***** válasza:
35.ik hétre a szoba teljesen berendezve, minden ruhácska elkészítve kimosva kivasalva,babakocsi készenlétben és a kórházi csomag is a 30.ik héttől be volt pakolva, mert koraszüléssel riogatott a dokim. Aztán 41.ik héten indítottak. Mikor már megszültem és kórházban voltunk, a párom akkor rakta össze a babaöbölt, kimosta a fészket stb. :)
febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A plüssökből azok váltak be amik zenéltek is vagy mondókát mondtak a többivel nem foglalkozott. Nekem sima szönyegen volt. A habszivacsos játszószőnyeget szétrágta ahogy lett foga nameg állandóan máshol volt mint a szőnyeg ahogy megtanúlt mászni.
febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#11

Játékot nem kell venni előre, az első 1,5 hónapban csak fekszenek a babák mint egy partra vetett hal, és a baba látogatók úgyis hoznak ajándékba. Játszószőnyeg is 2 hónapos kora körül kell.


Ha veszel mellszívót azokhoz szinte mindegyikhez van egy cumisüveg. Ha nincs akkor tényleg csak 1 db-ot érdemes venni, olyat ami kompatibilis a mellszívóval, ne kelljen öntögetni.


Sterilizálót csak akkor majd ha szükséges lesz. Ahhoz hogy havanta 1x amikor az apjára hagyod egyedül, ahhoz tényleg elég a kisfazékban kifőzni vagy egy sterilizáló zacskó. Ha teljesen tápszeres akkor éri meg valami nagyobb, de én azt mondom akkor se külön gép, hanem jó a mikrós.


Enni majd csak 6 hónaposan fog mást mint a cici/tápszer addig még még látod te milyen hozzátáplálást választasz (püré vagy blw), majd ahhoz veszel megfelelő eszközöket akkor amikor szükséges lesz.


Textil pelust vegyél sokat az tényleg szükséges.

febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajanlom az egyszerubb gyermekkor cimu konyvet. Nem kell mindent osszevasarolni neki :)

Bar szonyeg helyett a pled pont nem jo, puha, gyurodik, akadalyozhatja a mozgasfejlodesben es veszelyes is lehet.

Nekunk habtapink van meg mindig, de egyszinu, nem mintas, figuras, betus, szamos, apro darabos,igy nem tudja atomjaira szedni. Szet szokta szedni, de ez igy nem veszelyes es nagyon elvezi is, 10 honapos.

Nem tul kemeny, de nem is puha es legalabb meleg is.

febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok. Vettem már pár ruhácskát, holnap megyek egy nagyobb bevásárlásra, leginkább a kórházi cuccokat akarom megvenni, harmadik gyerek, valahogy úgy érzem nem marad bent végig, így szeretném ha legalább a kórházi cucc rendben lenne, aztán ami nincs a nagyokról azt kevesével még megrendelem majd 😅
febr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Ismerősék nem tudták, hogy kell habtapi, ha le mered rakni a padlóra és nem hideg, akkor nem gond.


Szerintem nincs is olyan babaágy, aminek nem állítható a magassága.


Ami mindenképp kell szerintem kezdésnek:

Pelenkázó (földön is lehet persze, de 8000 forintért már van ilyen lap és nem kell hajolgatni, ez elég hasznos)

Egy darab cumisüveg

5-6 56-os body és ugyanennyi rugdalózó (július-augusztusban sok vastag cucc nem kell)

Egy darab vékony sapi

Egy darab pléd

Egy-két darab hálózsák

Néhány anyagpelus

Hordozó

Babakád+tusfürdő (bár csapban és tusfürdő nélkül is fürdethetőek)

Popsitörlő

Popsikrém (bephantent ajánlják, most épp nálunk)

1-es pelus

Pelenkázó alátét (eldobható a pelenkák mellett van)

Bababarát mosószer

Bimbóvédő krém (már a kórházban akarod kenni a lanschino vagy hasonló nevű, amit nem kell lemosni)

———

Lázmérő

Flamborin csepp

D-vitamin (felírják)

K-vitamin (felírják)

Fél év alatt 150.000 az ajánlott oltásokra


Ami még jól jöhet és majdnem mindenki megveszi:


Kiságy

Babakocsi (persze lehet nem fogod használni)

Hordozókendő (lehet ezt sem fogod használni)

Babafészek (ez készíthető házilag takaróhuzatból és takaróból)

Szoptatóspárna (állítólag kemény párna is jó, nekem az jött be, ami babzsák szerű)

Légzésfigyelő (több országban nem használják egészséges újszülöttnél, de nálunk ajánlják)

Babaöböl vagy bébiőr

Mellszívó (tuti a legrosszabbkor fog bedurranni a melled, ha akarsz fejni is, akkor legyen otthon)

Egy darab rágóka (ami csörög, ha 10 percre el kell terelni a figyelmét, úgyis mindenki azt fog nektek venni)

Pár plusz ruha

Steril zacskó tejlefagyasztáshoz

Hintafotel/adamo hinta/ülős labda altatáshoz


De ennyi, az összes többit majd beszerzed menet közben. Kb. 1,5 hónaposan veszed elő még azt a köralakú babaszőnyeget is, a habtapit meg talán mi ilyen 2-3 hónaposan. A körmét eleinte nem tudod vágni így az olló is ráér pár hetet. Ha megnézed a “mindenképp kell” cuccok nagy része dm/rossman kaliberű inkább.

febr. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Cumisüveg sterilizáló tényleg felesleges. Mam cumisüvegek nagyon jól teljessen szétt lehet szedni öket az alját is le tudod csavarni így könnyel tudod mosogatni illetve sterilizáló folyadékba tenni (Chicco) Baba evőeszköz készlet felesleges! Kiságybol szerintem mindegyik állítható magasságú. Akkor veszed amikor szeretnéd. Lepedő, vízhatlan lepedő legyen benne hogy ha ki folyna a pelenka tartalma ne a matrac legyen olyan, matracból a kókusz vagy a szendvics matrac (kókusz-szivacs-kókusz) a jó, nekünk nagyon jó volt a babafészek is a nagy méretet vettük sokáig tudtuk használni, ágynemű (párna, takaró) felesleges nem fektetjük párnára a babát! Pléd esetleg a hálózsákok is nagyon jók. Rácsvédő.Illetve légzés figyelő a legjobb a 2lapos.Mellszívóból se vennék drága elektromossat eleinte elég egy sima kézi olcsó és ha tényleg tudsz fejni akkor venni egy elektromossat.(egyáltalán nem biztos hogy tudsz majd fejni,sokan szoptatni tudnak de fejni nem mert nincs annyi tej hogy még le is tudják fejni szoptatás után) Kisolló.lázmérö (szilikonos végű) hajkefe( ha koszmós lenne a feje arra is jó) baba kád abból is olyat amilyet szeretnél de az én tapasztalatom az hogy minnél nagyobb annál tovább tudja használni illetve a baba kádba szivacs ami tartja a babát. Furdető szivacs is nálunk bevált. Furdető én nem szerettem a gyogyszertárit vettem 2fajtát kezdésnek és amelyik bevált azt használtam illetve ugyan ez a popsi krémmel és a popsi törlővel is. Popsi krémből a dora natura ami bevált popsi törlőből a pampers fresh. Pihenő szék is hasznos volt nálunk. Illetve a játszó szőnyeg is. Le terithetsz egy plédet is de előbb utóbb jobb ha van neki szőnyeg amin tud kúszni is majd. Nagyon jó össze hajtható szőnyegeket lehet kapni nem azokra a pici kör alakúakra gondolok amiken játék is van. Játékból esetleg egy alvóka csörgő rágóka baba geometria könyvek. Fül tisztító babáknak való, Octenisept ezzel kell kezelni a köldök csonkot legalábbis nálunk ezzel kellett. Esetleg 1-2db cumi. Nyakkendő. Textil pelenka ebből jó ha van sok db.

Ruhákból én úgy vásároltam kezdésnek hogy 56-62 10-10db rovid-hosszu bady,10dbrugi,1-2naci, pár db kis zokni, 10db napozó. 3db kis pulcsi. Nyári babának babakocsira nap ellenző is jól jött. Pelenkából is érdemes kis kiszereléseket venni több fajtából. Baba olaj. Testápoló.

Illetve neked is sok mindent kell majd a kórházban. Nekem ami nagyon jól jött az a nedves wc papír. Szoptatós hálóing is legalább 3db legyen. Szoptatós topp, melltartó, melltartó betét,mellápoló krém.

Én amint megtudtam hogy terhes vagyok már vásároltam is de a 12.hét után intenzívebben eleinte vettük az uniszex dolgokat kiságy babakád pelenkázó szekrény stb és miután megtudtam a nemét utánna a ruhák és stb.

febr. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

27 hetes vagyok.

Ami fixen meg van( babafészek, ágy matraccal, pelenkázó komód, légzés figyelő.).

Többit rá érünk úgy gondolom, még a neme sem 100%.

márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!