Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vettétek meg a dolgokat...

Mikor vettétek meg a dolgokat a babátoknak? 1 hónappal szülés előtt már mindenetek megvolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még csak 18 hetes vagyok de már elég sok ruhája van a kisbabánknak, előre vettünk nagyobb korára is ha úgy volt. Persze még mindig kell majd, de ti mikor kezdtétek megvenni pl a kiságyat? Vagy etető készletet, cumisüveg stb, vagy kád.



Amit eddig vettünk, az a ruhák, meg pár baba törölköző.


Áprilisba tervezzük a babakocsit, meg a cumis üveg tisztitó gépet, cumisüvegeket stb.


De hogy a kiságyat azt mikor kellene? Meg az etető készlet? Majdnem 6 honapos koráig úgy is csak szoptatni fogom szoval az ráér születése után?


Vagy ha majd jön a védőnő, amig meg nem született a baba addig nem fog beszólni, hogy jaj már mondjuk csak 1 hónap van hátra és még mindig nincs babaágy?

Mert még csak most voltam védőnőnél 3x de már kérdezte, hogy kövire ő jöjjön e, azt mondtam, hogy majd én jövök de ezek szerint ők akkor is kijárnak amíg nem született meg a baba.



febr. 11. 14:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A kiságynál nem mindegy, milyet akarsz. A miénket a bolt a gyártótól rendelte (Todi), jött a karácsony, nem volt gyártás, így ha 31 hetes terhesen nem adjuk le a megrendelést, meg sem jön talán időre.

Pláne, hogy koraszüléssel riogattak.

Koraszülés meg bárkinél benne van a pakliban. Nem érdemes halogatni.

febr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont attól féltem, hogy ilyen buzgómócsing védőnőt fogok ki, aki már 10hetesen ki akar jönni körülnézni😂 Szerencsére nem, mert még a lakás sincs kész, nem hogy babacuccok🙄 Még csak 13 hetes vagyok. Egy kisebb felújítás és átrendezés előtt állok. Ruhát rengeteget örököltem, meg egy kiskádat. Ennyi van. Semmi másról hallani se akarok úgy a 20., de inkább a 24.hétig. Amíg innen ki nem megy egy csomó minden, addig be se jön. Azt tudom, hogy miket fogok még kapni használtan és miket kell venni, azt kb.akkoriban fogom megejteni, vagyis 24+ hetesen. Tisztasági cuccokat meg kb.az utolsó hónapban, vagy ha épp előtte lesz valami marha nagy akció, akkor nyilván nem hagyom ott.
febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 2-3 hónapban szereztünk be mindent. Szerintem az se jó ha túl korán meg van minden, mert mire megszületik a baba, újra kell mosni, rendezni mindent.
febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kiìrt nap előtt 6 héttel màr minden megvolt, amire ujszülött koraban szüksége lett, hàtha koràbban èrkezik. De ha szoptatni akarod, miert veszel cumisüveget?

Milyen etető kèszletre gondolsz? Gondolom kistànyèr, kanàl, pohàr van otthon nàlatok. Ha akarsz valami dìszes, direkt gyereknek szànt mintàsat az ràèr hozzatàplàlàsig, de meg is lehet venni előre. Ez tipikusan olyan, amit tanàcstalan rokonnak, ismerősnek is lehet mondani, ha nagyon akar ajàndèkot hozni, de nincs ötlete.

febr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónappal előtte még volt minden, már csak vasalgattam a babaruhákat.


Cumisüveg egy legyen otthon tartalékba ha nagyon kell, nehogy megvegyél előre egyféléből egy egész készletet, mert lehet azt a típust el se fogadja. Majd ha szükséges lesz veszel még.

Cumisüveg tisztító gép alatt nem tudom mit értesz, de tök felesleges. Ha a sterilizálásra gondolsz fazékban tűzhelyen is ki lehet főzni, de ha anyatejes lesz és nem fog cumit se használni akkor nem kell semmit sterilizálnod.


Hozzám is kijött már 10 hetesen a védőnő, ilyenkor még nem a baba cuccokat nézi, hanem azt hogy van-e fűtés meg melegvíz. Egy újszülött ellátásához valójában pelenkán és ruhán kívül semmi sem nélkülözhetetlen, szóval nincs mit néznie és nincs miért beszólnia a védőnőnek.

febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekkel fokozatosan, 20. héttől a végéig vásárolgattam, meg miután megszületett. A második gyerekhez elraktunk mindent, mert mi se kaptunk semmit, úgyhogy nála csak le kellett hozni a padlásról a dobozokat.
febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek ki a kiságyat és kérdezzétek meg az üzletben, ha bababoltban veszitek, hogy mikorra várható a kiszállitása. Nekünk 6 hét volt és nagyokat néztünk. Kb 8 hét volt a szülésemig.

Babaruhát sokat vettem, de megbántam. Felét ráse adtam a gyerekre. Cumisüvegtisztitó tök felesleges én sterilizáló zacskót használtam. Csak bedobtam a mikróba és kész. Ételmelegitőt is vettem, na az volt a legnagyobb pénzkidobás. Forróvízben hamarabb megmelegedett mint ahogy az egyáltalán a vizet felmelegitette volna.

Etetőszéket kb 5 hónapos korában vettük meg.

A védőnő a körülményeket megy ki megnézni nem a baba dolgait. Ha valamit nem talál rendben akkor szól, hogy mit kellene megcsinálni a baba születéséig. Én 22 hetes vagyok, de még nem volt. Mondjuk a lányomnál már volt kint 2 éve kb, szóval tudja milyenek a körülmények.

febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31. het korul
febr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az első gyereknél már minden megvolt a 20. hét környékén, a másodiknál akkor kezdtem lassacskán megvenni, ami nem maradt a nagytól, a 3. gyereknél csak a 30. hét körül jutottam oda, hogy végig gondoljam mire lesz szükség. 🙈 Az első Fiunk még mindenből vadonatújat kapott, a második harmadik Fiunk a babakocsin kívül mindenből használtat.
febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat:)

Igen cumisüveg sterilizálásra lenne, igen szoptatni szeretném csak tudjátok ha apa eteti majd a babát vagy szeretné akkor éppen ő etetni akkor kellene majd cumisüveg, hogy a lefejt tej abba menjen és, akkor azt akartam volna fertőtleníteni, meg nem tudom kicsi félek, ha esetleg nem lesz tejem vagy nem elég akkor pluszba kell majd tápszer és, hogy akkor nem lenne jó a cumisüveg tisztitő? Ez egy ilyen kis gép amibe bele álkitom őket es magától nagyon jól kifertőtlenití, szerintetek akkor nem éri meg? Meg felesleges? Mert akkor arra tényleg nem költünk inkább.


Itt jók a körülmények, annyi hogy a fürdőbe meg a kisszobába kell majd egy festés, mivel elkezdett pár helyen a festék leppatogzódni, azok miatt lesz majd nyáron festés.


Olyan kistál meg kiskanál amit a gyereknek oda adhatnék az nincs itthon, mert a tányérok törékenyek es nincs műanyag es evőeszközből nincs műanyag, de pohár sincs amit ne törhetne szét de akkor azt majd hozzátáplalásnál veszek max, esetleg ha lesz épp leakciózva akkor biztos én sem hagyom ott:D


Egyébként kiságynál olyat akarok, amibe nem kell bele hajolni mélyre, hogy a babót kivegyük, hanem amit magasabra is lehet tenni, és ha már olyan korban van a gyerek akkor lejjebb lehet engedni, és egyben pellenkázó is.

Na már nézegettünk csak nem találtam még olyat ami megfelelő lenne, meg nem is tudom ezeket a babaágyakat meddig lehet használni hány éves koráig. Ugye az állítható pellenkázó fajtát.

Ez lesz az első babám és szarrá izgulom magam minden miatt, hogy miből milyet meg miket vegyek.


Vannak ezek a baba kengyelék de ahh annyi minden van, ezeket még észben is kell tartani, aztán örülök ha épp emlékszem arra, hogy mit is ettem a reggel:D

febr. 11. 17:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!