Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a babának?

Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma 8 napos a kisbabám és én is és a férjem is lebetegedtünk. Nincs különösebb bajunk, csak folyik az orrunk és picit a hangunkon is hallatszik, hogy nem az igazi. Napok óta maszkban vagyunk, viszont tartok tőle, hogy elkapta a pici is. Nála egyenlőre annyit vettem észre, hogy amikor tüsszent akkor nyúlós zöld trutyi jön az orrából. Szerintetek ilyen helyzetben mit kell tenni? Gyerek orvosnál tegnap jártunk (bár nem emiatt mert csak ma vettem észre ezt a taknyolást), meghallgatta a tüdejét és nem mondott semmit. Gondolom észrevette volna ha valami baj lenne. Volt már valaki hasonló helyzetben, hogy sikerült lebetegednie egy újszülött mellett? Rettegek, hogy történik vele valami baj



febr. 15. 16:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Anyatejes?

Hívd fela gyermekorvost és mondd el neki, fog adni tanácsot. Orrszívó és babaorrspré meg inhallator legyen kéznél.

febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem anyatejes. Tápszeres :/

Kb 150ml anyatejet tudtam neki adni, de ezen kívül teljesen tápszeres.

febr. 15. 16:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mire jöttünk haza a kórházból, az egész család kidőlt.

A baba nem kapta el.

febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3

Ti is maszkban voltatok 0-24?

febr. 15. 17:47
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kijöttem a kórházból beteg lettem. Elkaptam benn az egyik csaj telibe köhögött mindenkit. A baba meg a férjem se kapta el csak én szenvedtem. Nagyon minimális tejem volt azt nekiadtam. Írtad te is adtál neki azzal adtál át ellenanyagot. Ha úgy látod, hogy kezd beteg lenni szólj a gyerekorvosnak. Én is felhívtam elmondta mire figyeljek nála.
febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor 2021ben szültem, a kórházba elkaptam a covidot (elöbb befektettek).

Szülésnél úgy köhögtem, majd megfulladtam, 39fokos lázzal.

Utána 0-24ben velem volt, maszk sem volt rajtam.


Szoval egy kis orrfolyás nem a világvége.

febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

4, nem voltunk maszkban egy percig sem


3.

febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen Köszönöm a válaszokat!
febr. 15. 18:53
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

Gratulálok...nyúlós zöld takony folyik egy 8 NAPOS baba orrából és nem viszed orvoshoz.

Ekkora babát ilyen dologgal szó nélkül fogadnak az ügyeleten vagy a gyerekosztályon a kórházban. Úgy gondolom neked sem volt elég 9 hónap a felkészülésre...

febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sóoldat a nózijába, és szívasd... De soha ne szárazon! :) Nem lesz semmi gond. 5 hónapos a kislányom, a sok buta rokon betegen járt babát nézni, mi mindketten kidőltünk a párommal, ő csak kicsit szörcsögött.. Napi 2x-3x szívtam a nóziát.. 2 nap alatt átment rajtunk.. Ami nekünk majdnem 2 hétig tartott. Pedig nem voltunk maszkban. Nyugi nagyon szívósak a babák 🥰
febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!