Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után milyen gyakran...

Oltás után milyen gyakran ellenőrzitek, hogy belázasodott-e a baba?

Figyelt kérdés
Pl. éjjel hagyjátok aludni, vagy keltek ellenőrizni? Akinek minden ajánlott oltást megkapott a babája, hogy viselte a 2,3,4 hósakat?
febr. 24. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem keltettem. Egyedül az 1 éves oltásnál lázasodott be, többinél nem volt semmi.
febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van bennük automata riasztó, ha lázasak, és rosszul érzik magukat. Nem olyan ördögtől való dolog a láz, ha nincs rosszul a baba vagy nem extra magas a láza, akkor nem kell csillapítani.
febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lattam rajta, hogy nyugos lett, akkor megmertem a lazat.

De nalunk eddig az osszes oltas 39 fokos lazzal jart, szoval az elso utan mar szinte tudtam, hogy oltas utan 4 oraval belazasodik.

Ejjel hagyom aludni, kap lazcsillapitot lefekves elott. Ha szarul van, felkel magatol.

febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunkon mindig látszott ránézésre, éjjel meg nem keltettem, mert elég volt az embernek tarkóját, homlokát megfogni hogy érezze van e.Éjjel betegen se keltem ha tud aludni, akkor sem ha lázas.
febr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy keltem. :D miért kéne ellenőrizni külön? Amikor megsimítod, megpuszilod a homlokát, érzed.
febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy keltem. Megnézem kézzel maximum ha ébren van akkor pedig homlok lázmérővel. Ha nem nyűgös, nem sír, eszik rendesen és jókedvű akkor nem pörgök ezen.
febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi egyéb tünete, akkor az sem zavar, ha lázas...

A magas lázat egyből észre lehet venni, a kisebb láz pedig egy normális reakció, dolgozik az immunrendszer.

Az én fiam piciként jól viselte az oltásokat, inkább a combján lettek nagy piros duzzanatok, amik kellemetlenek lehettek, és nyűgös volt néha, de ennyi.

Aztán egy évesen a 3. Bexsero után jött egy háromnapos durva láz, az elején 40 fok környékén, akkor mérnem sem kellett volna, eléggé megszenvedte, látható módon :(

Szerencsére azóta sem volt ilyen többször.

febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csekkolgattam külön, az első bexsero után lázasodott csak be, az volt az első lázas esetünk, így akkor jöttem rá, hogy látni azt, ha lázas, szóval ne parázd túl. Az én kislányom nyűgös lesz már ahogy kezd felmenni neki, éjszaka is felébred, ha beteg és belázasodik. Külön sosem ébresztem fel azért, hogy csekkoljam.

Az új gyerekorvosunk már mindig mondta, hogy érdemes lenne az adott oltás után 4 órával "megelőző" lázcsillapítót adni, vagy sem, így ezeknél az oltásoknál ezt megtettük és nem is volt egyáltalán gond.

febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem keltem ejszaka sosem. A 2 honapos oltas nagyon kicsinalta, fajt a hasa a rota miatt. A tobbivel egeszen a 2. es 3. bexseroig nem volt gond. Azoknal lazas volt.
febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!