Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy érzi magát a férfi, az...

Hogy érzi magát a férfi, az apa, amikor megszületik a gyermek?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy az első pár évben érdekel. Hogyan változik a hetek, hónapok, évek múlásával, hogy hogyan érzi magát a kapcsolatában?
febr. 25. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Fölöttünk csak 1 év illant el, mint 3 fős kiscsalád. De a férjem elképesztően boldog, siet haza a munkából, hogy mehessen sétálni a picivel, alig várja, hogy fürdethesse, játsszon vele, olvasson neki.


Minden nap rácsodálkozik az újabb és újabb fejlődésekre.


Engem meg ugyanúgy szeret, mint 10 évvel ezelőtt, amikor megismerkedtünk. Tiszteletben tartotta, megértette, hogy a hormonok miatt sajnos nem sok szex volt az életünkben, kb a terhesség elejétől már. De most már ez is rendbejött nálam.


Igyekszik kivenni a részét a háztartás vezetéséből, ott próbál segíteni ahol tud.


Szóval ő jól érzi magát.

febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Az én férjem teljesen el volt varázsolva, könnyes szemmel közölte velem, hogy megszületett a kisfiunk (természetes szülés volt, szóval észrevettem magamtól :-) ).


Utána viszont nem igazán tudott mit kezdeni a helyzettel. Ahogy fejlődött, fejlődik a gyerekünk, egyre jobban kapcsolatba tud vele lépni. Egy babával nem tudta, mit kezdjen, de már a legkisebb értelmes interakció segített neki (pl. mikor a fiunk már ledöbtötte a tornyot, vagy odaadom-visszaadja játékot lehetett vele játszani).

febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem legalább annyira sokkos volt az első napokban, mint én. Sosem felejtem el az aranyóránkat, vagy amikor jött látogatni és csak álltunk és néztük, hogy te elhiszed? :D Nem jött a szülői érzés sokáig egyikünknél sem. Persze szerettük, óvtuk, elláttuk, de ennyi. Olyan 4 hónapos korában kezdtem el észrevenni, hogy na mostmár jelen vannak az "anyatigris" jelek és pár hét múlva a férjemnél is jött valami áttörés. Én azt mondanám (meg ő is), hogy nála az igazi nagy, szerelem olyan egy éves kora körül alakult ki, aztán meg amikor elsőként azt kezdte el kimondani, hogy apuci... Na hát azóta megbonthatatlan szövetség. :)

Most az, hogy siet haza, foglalkozik vele, stb. az nyilván az elejétől kezdve megvan, de azért lehetett érezni sokáig egy láthatatlan falat érzelmi értelemben, ami durván összeomlott, amikor elkezdett kapcsolatot teremteni a külvilággal a kislányunk. A második gyerkőcnél könnyebben jött ez az érzés.

febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlóan, mint az első válaszolónál, csak 2 gyerekkel és sok szexszel. 😄 Nagyon szeret apa lenni, imádja a gyerekeit, úgy kell néha elrugdalni itthonról, hogy menjen el egy koncertre vagy meccsre, mikor mi van éppen.
febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!