Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba névadás esetén ha nem...

Baba névadás esetén ha nem házasok, bármelyik fél vezetéknevét felveheti a gyermek?

Figyelt kérdés
Törvényileg hogy van?
febr. 27. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Apasági nyilatkozat kell és ott ti mondjátok meg hogy mi lesz a neve!
febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk akkor kerülhetett az apa nevére ha a kormányhivatalban aláírtunk egy apaságibpapírt (?) és ezt vittem a szülésre. Ha nem vette volna a nevére a párom az én nevemen lett volna.
febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk házasság ellenére is felvehette a vezeték nevem. A férjem vezeték neve nem túl szép( megjegyzem ő is ezt gondolja).
febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

2, nem a "nevére vette", a gyerek nem egy autó 🤦


Kérdező,

Ha van apa, aki vállalja az apaságot, akkor a nyilatkozat tartalmazza a gyerek leendő nevét, ami bármelyik fél neve lehet

De ugyanígy van házasság esetén is, csak ott a házasságkötéskor nyilatkoznak a felek (ami egészen addig módosítható, míg meg nem születik az első), hogy mi legyen a gyerek neve. Egyik, másik, vagy kötőjelesen mindkettő.

febr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Házasság esetén is bármelyik fél nevét felveheti, csak ezt előre meg kell adni. Nálunk az anyakönyvi hivatalban már a házasodás intézésekor meg kellett adni, hogy a születendő gyermekek milyen vezetéknéven legyenek.
febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ismerős kérdezi. Nálunk mivel a feleségem -né lett,így csakis az én vezetéknevemet kaphatta a babánk. Ezért kérdezik , hogy törvényeleg hogy van?
febr. 28. 15:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Fság.

Nincs így.

febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7.nem fság, csak 1 kérdés😉
febr. 28. 19:21
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nálunk mivel a feleségem -né lett,így csakis az én vezetéknevemet kaphatta a babánk."

A feleséged névviselése független a gyerekekétől. Ti így döntöttetek, de nem csak így lehetett volna

febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9. Anyakönyvvezető mondta,hogy ha a felesegem a nevemet viseli, csak az én vezetékneveket kaphatja a gyermek. Csak tudja mit beszél😉
márc. 1. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!