Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alábbi vezetéknévhez milyen...

Alábbi vezetéknévhez milyen keresztnevet adnátok?

Figyelt kérdés

A vezetéknév Juricsik (remélem nem látja egy ismerősünk sem, haha:D) és egyelőre fiú és lánynevet is szívesen fogadok, nagy a tanácstalanság, hátha megtetszik valami.

Légyszi írjatok szempontokat, amik esetleg nektek segítettek névadásban, ne csak 20 név ömlesztve, tekintet nélkül mindenre, mint ahogy láttam már korábbi kérdéseknél.

Amit tudunk, hogy 2-3 szótagos, nem nagyon népszerű (tehát nem egy Bence), de nem is túl cifra (Maximilián) nevet keresünk.

Köszönöm ha segítetek:)



2020. jún. 3. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Juricsik Balázs, Juricsik Gábor, Juricsik László, Juricsik Zoltán...


Juricsik Klaudia, Juricsik Kinga, Juricsik Vivien, Juricsik Dornia, Juricsik Emese, Juricsik Szilvia..


A "gyerek a nevéhez formálódik", minden emberre különös módon illik a neve, szóval én a sajátomnak azt adnám, amelyik a legjobban tetszik.


Rengeteg név passzol hozzá, így egyrészt könnyű, másrészt nehéz a döntés.


Remélem tudtam segíteni. :)

2020. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
92%

Lány: Boglárka, Petra, Emese, Bettina, Enikő, Daniella, Martina


Fiú: Szilárd, Dominik, Gábor, Martin, András, Levente


Btw szerintem a K-val kezdődő nevek itt inkább ne legyenek potenciális jelöltek, tekintve hogy eléggé nyelvtörő lenne.

2020. jún. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, a k-val kezdődőeket szerintem is kizárhatjuk, de köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld pipa:)
2020. jún. 4. 00:15
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Mi több szempont alapján választottunk nevet: mindkettőnknek tetszen, passzoljon hozzánk (pl.túl komoly hangzású a mi párosunkhoz a férjemmel nem illett volna), jól menjen a vezetéknévhez, ne legyen nyelvtörő, elképzeltük, h. nagyobb korában hogy hangzik majd, ha bemutatkozik vlhol.

A Juricsik Dominik nem rossz szerintem sem. Meg ennek a lány párja a Dominika.

2020. jún. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
69%
Fiú névnek elsőre Gergő jutott eszembe, lánynak Jurcsik Natália *.* Szerintem:) de ez a ti döntésetek, legyen az amit a legjobban szeretnétek
2020. jún. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Elnézést, egy i kimaradt :c
2020. jún. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a magánhangzóval kezdődőek tetszenek hozzá.


Aliz

Annamária / pedig nem is tetszik a név, de illene nekem hozzá.. pedig hosszú is/

Emília

Alina

Anett

Imola

Klasszikus Anna

Alexa


Fiú neVek nehezebbek

Nekünk sem volt könnyű

Ádám

Alex

Péter

Levente


Nekem a mai divatos Natan, Noel.. stb nem tetszenek

2020. jún. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Milán

Janka

2020. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Izabella- mert tetszik a csengese plusz jól lehet lehet becezni (Bella, Iza)

Bernadett ugyanezért (Betti, Detti, Berni)


Botond - mert tetszik :)

Bertold- mert az így olyan jól hangzik

2020. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Drága 8-as, azért írtam ki a kérdést, mert több szem többet lát alapon, lehet, hogy van olyan név, amibe nem is gondolkodtunk volna, de valaki leírja és megtetszik. Látószögtágítás. Neked meg szép napot!:)
2020. jún. 4. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!