Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdett mutogatni a...

Hogyan kezdett mutogatni a babátok? Többi lent

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos, egy hete a jobb kézen mutatóujjal mutogat de csak pár dologra (főleg lámpákra, orromra, fülemre, órára meg könyvben pár állatra), ez így normális, így kezdődik? A másik kérdés, hogy a bal kezével ritkán de egész tenyérrel mutat, eleinte ez rendben van?

Ne nézzétek hülyének, de nagyon aggódom mert szuletesetol nagyon rossz a szemkontaktusa, nyitogatja a tenyerét, folyton legyez a kis kezecskéjével és van a családban autista ezért nagyon aggódom és megorultem, mikor elkezdett mutogatni, de picit meg is ijedtem, mert nem mindenre mutat és a bal kezen a tenyerevel, ami olvastam hogy nem jó. Akinek van pici gyermeke elmondana hogy zajlott a mutogatás náluk? Tapsolni papazni nem tud még, nevére kB 10bol 6szor odafordul, egyelőre csak kúszik, ülni meg nem ül. Köszönöm ha válaszoltok, nagyon aggódom, kérlek olyan írjon aki érdemben hozzá tud szólni a témához, köszönöm szépen


márc. 3. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Minden kicsinek vannak autista tünetei.

Amit kinolnek idővel

Fiam ilyenkor egyáltalán nem figyelt a nevére, mutogatni is kb ugyanígy mutogatott mint neked.

Ülni is ilyen tájt tanult meg.

Sokszor repülőzött ő is.

Aztán kinőtte ezeket a dolgokat.

Kettő éves és egészséges gyerek, nincs semmi probléma vele az ég világon.

márc. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm, hogy írtál
márc. 3. 18:15
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nagyon sokáig tenyérrel mutogatott. Szerintem elmúlt 1 éves, mire elkezdett ujjal mutatni.

Ettől függetlenül okos gyerek, ez nem jelentett nála semmit. Májusban lesz 2 éves, nagyon szépen beszél, ügyes gyerek.

Szerintem minden kisgyereknek vannak "autisztikus dolgai". Az én fiam is lábujjhegyezett egy időben, volt, hogy legyezett a kezével. De ezek ahogy jöttek, úgy múltak is el nála.

márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj igen, az én fiam is járt lábujjhegyen, de kinőtte ezt is..

Mondjuk nálunk a családban minden kisgyerek így kezdett el járni, még én is.


#1

márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, reménykedem, hogy nálunk sem lesz semmi gond
márc. 3. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy nyitogatja a tenyerét? Az én fiam is nyitogatja, olyan mintha azt mutatná, hogy "gyere ide", de nem gondoltam, hogy probléma lenne. 1 éves amúgy.
márc. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam annak idején 10 hónaposan a karjával, egész kezevel kezdett mutatni. Söt ezelőtt ha kérdeztem valamit még csak ránézett. Nálunk majdnem kerek 1 évesen kezdett mutató ujjal mutogatni.
márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, tudom, hogy még van rá idő, csak arra voltam kíváncsi egyrészt hogy majd alakul e a bal kézen is, és hogy normális e hogy csak pár dologra mutat egyelőre és majd bővül :)
márc. 4. 15:20
 9/11 A kérdező kommentje:
6os ha,, csak,, a tenyerét nyitogatja szerintem nincs azzal baj, csak nálunk a szemkontaktus is rossz és van családi előzmény is azért aggódom miatta, de picit megnyugtat, hogy elkezdett mutogatni, amennyiben ez másnál is így kezdődött :)
márc. 4. 15:31
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

A kislányod még nagyon picike. 8 hónapos, úgy emlékszem eleve 1 évesen kell mutogatni. Az én kisfiam, amúgy mindent vagy kicsit hamarabb vagy pont időben csinált. Ő kb 9 hónaposan tanult meg tapsolni, integetni, de azért később lett csak igazán olyan amilyennek lennie kell.

Semmivel sincs elkésve, nevére sem kell hallgatnia. De pl ha érdekel nekem a fiam kb 10-ből 1x hallgatott a nevére😅 mondtam is a védőnőnek anno, hogy szerintem nem tudja a nevét. Fenéket nem. Pontosan jól tudta, csak tojt rá. Ahogy a “nem szabadra” is. Én is izgultam kicsit, de már 5 éves, és tökéletes. Ennél okosabb, aranyosabb nem is lehetne. Ne izgulj. Ha már 8 hónaposan mutogatni kezd, az nagyon jó.

márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!