Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önálló járásnak számít?

Önálló járásnak számít?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos. A nagymozgásokat mindig később kezdte, pl. 12 hónaposan kezdett mászni és kiülni. Viszont akkor egyik napról a másikra és teljesen szabályosan, gyorsan. Ülni is mindjárt szépen ült. Ugyanakkor kezdett kapaszkodva felállni is. Volt neurológusnál és dévény tornán, de semmit nem találtak. A dévényes mondta, hogy járni is valószínűleg 15-18 hónapos kora között kezd. Most az van, hogy ha a földön ülök, akkor rajtam felkapaszkodik és ha hátrálok, akkor követ. 5-6 lépést megtesz. Nem igazán imbolyog és nincs O lába. Olykor megáll, kicsit ácsorog és tesz újabb lépéseket mielőtt lehuppanna. Viszont úgy még nem indul el, hogy a földről kapaszkodás nélkül feláll és lépegetni kezd. Egyelőre mindent mászással ér el. Amúgy fel tud már állni kapaszkodás nélkül. Nem tudom ez akkor önálló járás már, vagy nem? Lehet furcsa a kérdés. Persze úgyis megyünk majd a másfél éves státuszra. Max újra elvisszük, ahova kell, bár nem tudom tudnak-e újat mondani. Amúgy minden másban hozza a korának elvártakat. Az elején elhúzódó sárgasága volt mekóniumos magzatvíz lenyelése miatt, így 2 hónapig nagyon aluszékony volt és nehéz volt hasaltatni. Volt egy kis nyaki ferdesége is, az kezelve lett. Szóval innen a késés.

márc. 11. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
Önálló járás az, ha egyedül megy kisebb távolságot. 5 lépés még nem számít annak.
márc. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

4-5 lépés annyit jelent, hogy megtette első lépéseit, de még nem jár. Majd ha a mászás helyett a járás lesz az elsődleges és nem csak egy pozícióból hajlandó lépegetni, akkor jár.

Vannak ilyen gyerekek, akiknél nehéz belőni, hogy na mikortól számít, mert fokozatosan állnak át.

Hamarosan eljön az is, ne sürgesd.

De a szomszéd marisnak már nyugodtan mondhatod, hogy jár, mert az átlag ember az első bizonytalan imbolygásokat is már járásnak veszi. Sőt, azt is ha a gyerek (nagyon helytelenül) vezetgetve jár.

márc. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Ez még nem az.
márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én nem sürgetem egyáltalán. A rendszer sürgeti. Csak jó lenne nem újra futni ugyanazokat a köröket. De ha kell, elvisszük, ahova mondják.
márc. 12. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha mászás helyett gyakrabban kétlábon akar menni onnantól az
márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!