Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell tudni a babának...

Mikortól kell tudni a babának megfogni a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Az én babám 4,5 hónapos, de nem fogja meg. Meglátja, ráfog, behúzza a szájába, de aztán mocorog, matatgat, megfogja, elengedi, kapargatja, ilyenek..tehát nem tartja.. ez baj? Nem kellene már tudnia. 1 hós korától cumisücegből eszik.
márc. 18. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
A mi 1,5 evesunknek meg mindig mi tartjuk.
márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 10 hónapos korától iszik cumisüvegből, és olyan 11 hónaposan kezdte fogni egyedül.
márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 6 hónapos lesz és nem tudja megtartani a cumisüveget. Megfogja néha, de nem tartja meg. Szerintem azt ennyi idősen még nem kell. A játékokat nagyon hamar megfogta meg átadta magának egyik kézből a másikba, letette stb. De szetintem a cumisüveg valahogy más.
márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

4.5 honapos, hogy kellene mar ??

A 11 honaposomnak is tartom ! Nem ersz ra amugy ?

márc. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nem tudtam, hogy ezt mikor kell tudni, csak kérdezte a védőnő, én meg elgondolkoztam rajta. Már eleve azon, hogy miért kérdezi. Mert akkor mondtam neki, hogy felismeri, ráfog, stb. De aztán agyalni kezdtem, hogy igazából nem fogja..🫣 bocsánat, most kezdtem el gondolkozni, hogy ugyan nem kommentálta a dolgot, de talán azért kérdezte mert már tudni kellene, tudni szokták..

márc. 18. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnia meg :D

Nalunk pl 8 hos koratol fogja egyedul, de csak akkor, ha fekszik, most 11 hos, meg mindig igy van.

Se ulve, se allva nem hajlando megfogni a cumisuveget/kulacsot, nekem kell neki tartani, ha kinalom.

De ha egyedul akar inni, akkor megfogja, lefekszik a hatara es iszik.

Ne kerdezd, nem ertem en se :D


Szoval lehet, hogy hiaba kepes ra, de valojaban nem akarja majd megfogni, ilyen is van.

márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

A nagyobb lányom 5 hónaposan már fogta.

Reszketett a kajáért, mohón kikapta a kezünkből, minden evés végén ordított, hogy elfogyott és eldobta a cumisüveget mérgében. (mindig megfelelő mennyiséget kapott, 1 perc alatt megnyugodott, ez csak egy fura szokása volt)


A kicsi kb. 7-8 hónaposan tartotta magának.


Cserébe 2 éves korukig egyik sem volt hajlandó egyedül kanalazni.

márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Változó. A lányom már fél évesen tudta fogni, a fiam csak 8-9 hónaposan.
márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van egy képem, amin a 6 hetes fiam "fogja" a cumisüveget. Egyébként valójában nem fogta, hanem konkrétan úgy megszívta, hogy a vákuum a szájában tartotta és elég volt egy kezével támasztania, de a képen úgy látszik. Egyébként még akkor is mi fogtuk az üvegét, amikor nyitott pohárból is már rég önállóan ivott (9 hónaposan tanulta meg).
márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező egy 4,5hónaposnak miért kéne tudnia még a cumisüveget megtartania? Nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal.Jó hogy azt nem kérdezed hogy miért nem jár még meg szaladgál.Az én gyerekem kb 10hónapos volt mikor valamennyire meg tudta tartani a cumisüveget.
márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!