Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul az 1 éves gyereket...

Hogy alakul az 1 éves gyereketek napi étrendje?

Figyelt kérdés

Nálunk:


Reggel:

Milupa Tejital, majd pár katon a kenyér, vagy pogácsa (attol függ melyiket kívánja + akad, hogy adok párizsit vagy sonkát neki, de még nemigazán szereti)


Tízórai:

Nagy lyuku reszelővel gyümi (általában alma, körte, mangó) joghurtal, zabpehellyel, esetleg avokádóval


Ebéd:

Minden fajta zöldség szinte apróbb kockára vágva (igyekszem szaftosan, pl habarással készíteni hússal (tésztával, rizzsel, tojással, attol függ, hogy mi)

Ehhez annyi fűzni valóm van, hogy sajnos egyenlőre úgy eszi, ha én etetem kanállal, ha elérakok zöldségdarabokat, akkor csak fintorog és nem nagyon akar hozzáérni.


Uzsi:

Tejpép, meg mellette ha úgy van, akkor pl a maradék pogácsa


Vacsi:

Milupa tejital + Milupa jó éjszakát tejpép (úgy tűnik ez vált be legjobban eddig, bár most fogzik, úgyhogy változó)


Persze minden étkezés után vizet kap.

Ez így jó szerintetek? Illetve ötleteket tudtok, hogy hogyan tudnám rávezetni, hogy a zöldségeket, gyümölcsöket kézzel vagy esetleg villával falatozza (ha kenyeret, pogit, pufit adok neki, azt simán elrágcsálja így)


Köszi a válaszokat!



márc. 23. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt evett amit mi.

Nem gorcsoltem rá, hogy mikor mennyit eszik, annyit evett amennyi jól esett neki, hol többet evett hol kevesebbet.

márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyen tejpépes dolgokat nem adok neki, mert nem értek vele egyet az összetevőivel. Apával szokott enni néha olyat ami "káros" nasi.

Ezen kívül kb úgy néz ki ahogy a tiéd.

Mai nap pl

Reggeli zabpehely volt natúr joghurtba plusz gyümölcs.

Tízórai banán, uborka

Ebéd, tarhonya pörkölttel savanyú karfiolal.

Uzsonna pár szem köles golyó, banán.

Vacsora tojás palacsinta sajttal.

márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még annyi hogy alapvetően maga eszik, de ma nem volt kedvem takarítani úgyhogy én etettem. Nem nagyon szoktam nézni hogy mennyit wszik, de azért jó étvágya van.

Plusz még cicizik.

2)

márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 évesen azt ette amit mi.

Plusz esti elalváshoz a nagyobb lányom még kérte a tápszert/tejitalt a kisebb 11 hónapos kora után elutasította

márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bőven szoptattam és azt ette amit mi, kevesebb fűszerrel nyilván. Azóta is imád enni és a hozzataplalas is ment simán. Mert nem gorcsoklem rá..

Együtt ettünk mindig jókedvűen. Fogékony volt, elleste.

márc. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam simán egészben kapta pl a paradicsomot, főtt zöldségeket és elnyammogta.
márc. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggeli kenyer valamilyen kencevel, sonkaval, zoldsegekkel, vagy babacsinta/gofri gyumolcsokkel, joghurttal, vagy zabkasa, vagy rantotta, omlett, tojasos tortilla, tojasmuffin stb

Tizorai gyumolcs vagy kifli

Ebedre ugyanaz amit mi eszunk

Uzsonnara szinten gyumolcs joghurttal, turoval, kefirrel

Vacsorara az, amit mi eszunk


Mindent olyan formaban eszik, ahogy mi, es egyedul eszik

Reggel-este tejet iszik

márc. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már azt eszi amit mi, annyit, amennyi jól esik neki.
márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!