Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik az értelmi fogyatékosság...

Mik az értelmi fogyatékosság jelei? Enyhe és a kozepsulyos.

Figyelt kérdés
márc. 27. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Egy babánál szerintem semmi.
márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Szomszéd lányánál az volt az első jel, hogy nagyon sokat sírt a baba. Rengeteget. És vigasztalhatatlan volt. Valamint nagyon nehezen tudott kakilni. Még 4-5 éves korában is folyamatosan székrekedése volt. Ő középsúlyos értelmi fogyatékos lány volt.
márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően a megkésett fejlődés az első ráutaló. Mozgás, beszéd, szocializáció (nem egy területen). De nagyon sokáig eldönthetetlen, hogy arról van-e szó.

Úgy szoktak fogalmazni, hogy ha "nyílik az olló", azaz folyamatosan nő a lemaradás a korosztálytól, akkor az gyanús.

márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Úgy tudom, a játéktevékenységen is megmutatkozhat, hogy nem olyan változatos.
márc. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani (kivéve, ha már diagnosztizálták, de akkor nem írtad volna ki a kérdést, gondolom). Akkor derül csak ki, hogy fogyatékosságról van szó, ha nem növi ki / neadjisten romlik az állapota. Jobb lenne, ha írnál konkrétumokat.
márc. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak is volt nehezebb időszaka kaki téren. 3-4 éves kora között hetente tudott 1x, mert visszatartotta egy rossz élmény miatt(keményebb volt 1x és fájt neki), de nem fogyatékos. Én ezt azért nem sorolnám a tünetek közé, mert sok gyerek megszenved ezzel úgy, hogy nem fogyatékosok.
márc. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló. Mekkora lemaradásnál valószínűsíthető? 1-2 hónap?
ápr. 2. 09:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 3-as vagyok, de itt nem 1-2 hónap lemaradásra gondol. Mert ugye mindenki máshogy fejlődik, ami bizonyos mértèkig rendben vab és normális lehet. Valamit pl később, vagy hamarabb csinàl egy baba/gyerek. Itt arra gondol a válaszoló, hogy pl először csak 1-2 hónappal csinál valamit később, mint kellene, de a következő mérföldkőnél ez a mértèk màr sokkal nagyobb, mondjuk 4-5 hónap, aztàn egyre nagyobb a lemaradás és pl. az egészséges gyerek 5 évesen màr folyékonyan beszél, de egy sérült lehet hogy ekkor még csak szavakat mond vagy azt sem. És ebből kifolyólag még nagyobb és nagyobb lesz a lemaradás. Egyébként szerintem ha a mozgásfejlődés rendben van nagyjából, akkor ha egyén értelmi érintettség van az inkàbb 1,5-3 kor körül detektàlható inkább.
ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy 1-2 hónap! Az még egy csecsemő esetében is lófütty lemaradás.

Sok-sok hónap, évek és nyíló olló, azaz folyamatosan növekvő lemaradás.

Pl, hogy értsd:

Gyerekem 22 hónaposan mozgás terén 13 hónapos szinten, beszéd terén 10 hónapos szinten, finommotorikaban 18 hónapos szinten, szocializáció terén 10 hónapos szinten volt.

ÉS nem értelmi fogyatékos, mert a későbbi mérések során egyre csökkent az elmaradás szintje. Folyamatos fejlesztéssel 7 évesen úgy ment normális iskolába, hogy átlagosan csak fél év elmaradása volt, ami utána teljesen el is tűnt. Beérte magát.

ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként szerintem ha a mozgásfejlődés rendben van nagyjából, akkor ha egyén értelmi érintettség van az inkàbb 1,5-3 kor körül detektàlható inkább."


Sem feltétlen, mivel baromi nagy a szórás. Van másféléves, aki egyszerű mondatokat mond, és 3 éves, aki egy nyikkot se.


Lányomat 10-11 hónapos kora óta hordozgattuk ide-oda, közben voltak fejlesztések, bár kevés, én meg otthon a TSMT-t nem tudtam vele, mert ordított.


A lényeg:

5 éves koráig(!!!) volt F83-as kód (kevert specifikus fejlődési zavar).

Idén lesz 6 éves, ami miatt meg kellett lennie a felmérésnek, hogy NEM mehet iskolába. És itt jött a hidegzuhany, hogy az F83-ból F70/F71 határán vagyunk (mellé autisztikus tünetek.)

Ősszel lesz egy felülvizsgálat, de előre félek.


(Szintén iskolaérettség felmérése a másik lányommal ennyi idősen: 3 ponton múlt az IQ-vizsgálaznál, hogy nem kapott F70, azaz enyhe értelmi fogyatékos kódot. 1 évre rá újranézték. BTMN-es, de normál suliban kezdhette meg szeptemberben az 1.osztályt. Vannak nehézségek, de egy átlag közepes szintet teljesít, jobb napjain 90%-os teszteket is írt.)

ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!