Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája mozgásban nem...

Akinek a babája mozgásban nem a nagykönyv szerint haladt sorrendben,pl kúszás után felült vagy esetleg kimaradt a mászás mert felállt,vagy máshogyan kivitelezte a mozgásokat mint ahogy azt kellene sorban,lett valami problémája,fogyatékossága?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem megfelelően alakul a baba mozgásfejlődése az nem ok, hanem valaminek a következménye/jele. Pl hypotónia, idegrendszeri éretlenség, autizmus, ADHD, stb.

De az tény, hogy ha nincs korrigálva pl dévénytornán vagy gyógytornán, akkor olyan következményei lehetnek, mint pl tanulási nehézségek.

2022. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Egyik fiam nem mászott.

A másik kúszott, felállt majd utána mászott.

Semmi bajuk az ég világon

2022. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
2. mennyi idősek?
2022. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

16 és 18 évesek.

2#

2022. jún. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Én nem másztam. Totál nem érdekelt elvileg :D

28 éves vagyok, teljesen jó mozgáskoordinációval (még sportoltam is kamaszkoromig). Se ADHD, se auti, se semmi. Gyógypedagógus vagyok, feltűnne, ha lenne :)


Unokahúgaim is mind kihagyták, mivel nagy kamaszok így szerintem ha eddig nem volt nagy gondjuk ezután sem lesz :D


A mozgásfejlődés lemaradása korrelálhat (együttjárhat) más nehézségekkel. De ez nem kizárólagos. Mint ahogy rengeteg sprektumzavaros és adhd-s gyereknek meg teljesen okés a mozgása. Egyszerűen csak statisztikailag gyakrabban van közöttük mozgásfejlődési lemaradásos, mint a normál populációban.

2022. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnál kimaradt a kúszás, de nem aggódom, mert én sem kúsztam, és nem érzem hátrányát.

Mindig is jó tanuló voltam, diplomám van, két nyelvvizsgám, és középvezetői pozícióba küzdöttem fel magam. Egyetlen területen akadt nehézségem: nem tudok megtanulni vezetni, pedig már többször is nekifutottam. Nem tudom, van-e összefüggés a kúszás kimaradásával.

2022. jún. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!