Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó, mászó baba mellett...

Kúszó, mászó baba mellett szabad használni Bio Killt?

Figyelt kérdés
Sajnos megjelentek a hangyák nálunk. Már mindent kipróbáltam, de a nappali még mindig tele van velük. A Bio Killt szabad használni 10 hónapos baba mellett, aki kúszik, mászik? Úgy gondoltam, hogy befújom a nappaliban azokat a pontokat, ahol szoktak lenni, addig nem rakom le a földre a kicsit és valamennyi idő múlva felmosnék, így jó lenne? Használtátok már baba mellett?
ápr. 3. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Semmiféle ilyen vegyszert nem használnék, meg felnöttként sem, nemhogy baba, kisgyerek mellett! Inkább hívj valakit, aki megszünteti a problémát, nem pedig te mérgezd az egész környezeted, márcsak azért se, mert ezek a szerek nem igazán érnek semmit.
ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a sütőport..

Én a fal mellé szortam az agy mögé, és oda ahonnan nem nyalogatja fel a gyerek

Valamint a bútorok mögé hangya csapdákat raktam(oda nem tud bemaszni a gyerek)egy héten belül eltűntek a hangyák

ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem évek óta a Raid hangyacsapdája válik be. Akkora fémtégely, mint egy púderes doboz. Két vagy három helyen kell megvágni a doboz oldalát, és a pasztát ami benne van elhordják a hangyák a fészekbe.

Azt meg eltudod rejteni bárhova ahol nem éri el a babád.


Tavaly nyáron volt kúszos időszakában a babám, sosem találta meg.

ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először én is a sütőport ajánlanám, barátomnál és nálam is megoldotta a problémát.
ápr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg a BioKill biztonságos állatra-gyerekre egyaránt. Nálunk a hangyákra amúgy nagyon hatásos, viszont nem szabad egyből felmosni, mert ennek elnyújtott hatóideje van, belemásznak és viszik magukkal a bolyba (vagy ahová éppen eljutnak vele, mielőtt meghalnak tőle), és így többekhez eljut a cuccos, mintha csak a sarokban fújnád le. Ha egyből felmosod, az olyan, mint egy sima rovarölő spray, azokat megölte, amikre ráfújtad, de aztán ennyi volt, nem lesz tőle jobb.

Ha az ajtó/ablak pereménél fújod le, ahol nem mászik a baba, akkor én simán használnám. Ahogy használtam is amúgy már gyerekek (meg egy macska) mellett, de ugye, nem az egész padlót fújtam le vele, csak egy-egy sávban ahol amúgy sem járkál senki, max a hangyák.

ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sütőpor porcukorral keverve, fele-fele.
ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hangyacsapda. Egyszeru, tiszta, nem mergezed meg vele a csaladot, gyerek nem fogja felnyalni.

Annyi hogy azert nyilvam olyan helyre tedd, ahol nem eri el.

En pl a hangyak vonulasi utvonalan belul a fal es a szekreny koze szoktam altalaban tenni. Illetve tobbet is teszek, minden helyisegbe, ahol hangya van. Evente egyszer szoktam, el is tunnek par napon belul ujabb 1 evre.

ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Lehet használni, rá is vam írva.
ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hangyacsapdát vegyél. Tökéletesen működik. Raid az jó!
ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hangyacsapdát használtunk, de igyekeztem olyan helyre tenni, ami nincs szem előtt. Sosem volt ebből probléma, a hangyák is eltűntek.
ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!