Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vakaródzik a gyermekem?

Miért vakaródzik a gyermekem?

Figyelt kérdés

4 napja figyelhető meg, hogy nappal sokat vakarodzik a fiam. Kezhajlatok, kezfej, nyak, labfej, terdhajlatok, arc, fej.

Éjjel abszolút nem, es cicizes kozben is csak ritkán. Nem vettem észre más gyanus tünetet. Amúgy allergias, baba koraban volt atopias dermatitisze, étel allergiaja is van. De nincs kiutes a testen, a bőrét kenem.

4 nappal ezelőttig naponta kétszer furdott kádban, mert imádja. Most csak zuhanyzik. Kremet is hasznalok, azt amit mindig is.

Az etelallergiara gyanakodtam- mert igaz hogy van tojasfeherje, es tej allergiaja- de csak minimalis, ezért a napokban már adtam neki néha néha sajtot vagy csokit. Utána szinten semmi kiutes, se más. Amióta vakarozik azóta teljesen elhagytuk újra. A nyirfa pollenjere is allergias, de okozhat az viszketős tüneteket? Nekem is van ez az allergiam, de nekem csak az orrom folyik, szem viszketes. Olvastam hogy akar cukorbetegség is lehet- de nem szomjasabb mint általában, es nincs valtozas a pisiben sem. Meg aztán sok más betegseget is olvastam. :/

A doki a héten szabadságol- természetesen…


ápr. 10. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2,5 eves
ápr. 10. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak most derült ki a tejfehérje allergiája, és ő estére kezd vakarózni, ha tejet kap, másnapra lesz kiütéses.


De nálatok nem teljesen ez van, ha jól értem. Szóval passz, csak leírtam a tapasztalatom, hátha mégis segít.

ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tejallergia nem ilyen, ha vissza is akarod szoktatni akkor is tejlétra szerint kell. Itt láthatóan még mindig nem bírja a tejet.a sajt még hagyján lett volna kezdetnek,de a kakaó csak a létra végén van...
ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak néha szoktam neki adni, mert sosem volt extrém az allergiaja. Sőt ha nem viszem el allergia tesztre ki sem derült volna.

Nem kazein allergias, hanem csak a másik két tejfeherje, amit csak jóval kevesebb mértékben tartalmaz a tej, es arra sem magas az allergia értéke. Néha néha adtam neki ezt-azt de sosem volt semmi baja, meg csak az idegrendszerere sem volt hatással.

Az ovi kezdés miatt akartam megprobalni, de mindenkepp viszem allergia tesztre is újra.

ápr. 10. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen nincs ilyenkor tünet CSAKHOGY addig halmozódik ilyenkor a dolog míg végül telítődik a test és elkezd tünetelni. Pl ha egyszer eszem tojást akkor lesz pár kiütésem de ha többször eszek naponta vagy pár naponta akkor kb 1 hét után durván beüt nálam az allergia.

Nem rögtön tünetel az ember főleg ha alig tünetel rá,viszont állandó terhelés esetén ( ami nem egyszeri alkalmat jelent) idővel tünetel az ember lehet 1 hét vagy 2-3hét után.

ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és tejfehérje nagyon sok mindenben van,nem csak a tejtermékekben, csak sokszor az összetevőknél pl az van írva hogy tejsavó nem pedig az hogy tej. Lehet nem figyeltél a termékek összetevőjére és azzal is telítődött. Nekem pl legutóbb a vegeta fűszer tett be.
ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!