Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás és nátha? 6,5 hós...

Fogzás és nátha? 6,5 hós lányomnak tegnap óta gyakran eldugul az orra, éjjel is arra keltünk, hogy nem kap levegőt és ki kellett porszívózni.

Figyelt kérdés

1 hete tört át a két alsó fogacskája. az orrduguláson kívül más megfázásra utaló tünet nincs. lehet, hogy ilyen gyorsan bújnak a következők és az okozza?

3 napja tiszta nyűg és éjjel is forgolódik, nyugtalanul alszik és sokat sír. szinte óránként fönt van. csak cicin nyugszik meg. Segítsetek légyszi,ha van tapasztalat hasonló helyzetről!köszi!


2010. okt. 27. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem biztosan fogzik, a kisfiamnak is kb. egyszerre jön alul és felül is 2-2 foga, ugyanezekkel a tünetekkel. Nemsoká jön a következő nálatok is. Nem látsz dudort az ínyén?
2010. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia. hát felül nem látok semmi jelét fognak, viszont alul tiszta cakkos az ínye.2-3 óránként porsziztam ma is az orrát szegénynek, már nagyon utálja. adsz neki valamit? én elkezdtem a cebiont meg sterimarral fújom. este előkerül a nasivin is szerintem.
2010. okt. 27. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Ősszel kezdődik az első nátha szezon, ami ugye nincs tekintettel az életkorra. Ha jön a nagy hideg csökken, mert elpusztulnak a vírusok, és mikor enyhül újra kezdődik. A cebiont mindenképp kúraszerűen add neki, azzal nem ártasz, csak az immunrendszerét erősíted.
2010. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azóta sem alszunk éjjel...
2010. okt. 29. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:

mi most estünk át pont ilyen betegségen. Két északát én ülve aludtam, mert a kislányom se tudott aludni vizszintesen, csak ha függőlegesen tartottam. Nagyon sokat segített a luuf balzsam. Párologtattunk a szobában. Szerintem vidd el az orvoshoz, mert az énlányom se akart javulni és végül anitibiotikumot kapott ami 2 nap alatt látványos javulást eredményezett. Most már csak egy kicsit folyik az orra, semmi más gondja nincs.

Jobbulást nektek.

2010. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Fogzás, tutti, ha nincs semmi megfázásra utaló jel. Nekünk most jön a fiamnak a 2. fogacskája, és éjjel alig aludtunk az orra miatt. az elsővel egy hétig így volt. Ma vittem pont mérésre, közben megmutattam a dokinőnek, és a foga, nem pedig baci. Persze én is adom a cebion, sterimar, és orrszívózunk, ha kell 3-4 óránéknt. ha lenne láza, vagy köhögne, vagy a torka piros lenne, akkor lenne náthás bacis. Kitartás!
2010. okt. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A fogzás nem okoz ilyen tüneteket.


Úgy van, hogy amennyiben a baba meg van fázva, vagyis gyengébb az immunrendszere, a foga könnyebben áttöri az ínyét. Ha mondjuk lázas.


Velünk úgy volt, hogy kb ilyen idősen megfáztam én, majd ő is elkapta, annyi tünete volt, hogy nem kapott levegőt az orrán, taknyos volt (szívtuk mi is), meg tüsszögött. Egy este volt hőemelkedése, és reggelre a már addig is fehéren látszó fogak áttörték az ínyét.

Amúgy nekünk 2 rossz éjszakánk volt, viszont így, hogy gyakran felébredt, és ciciztettem én is, rászokott újra az éjjeli szopikra. Újra le kellett róla szoktatni (apa ment oda hozzá, és cumit adott neki)


Kitartást! Adj neki c vitamint, meg esetleg viburcol kúpot estére.


Jobbulást Neki!

2010. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is ebben vagyunk megint. Pár hete is orrfolyással kezdődött, aztán tüsszögés, köhögés. 4x vittük dokihoz, egyetlen egyszer sem látott semmit, még vizeletet is néztek, de nem volt vírusa. Elmúlt szépen lassan. Most megint előjött. Itt kérdeztem orrdugulás miatt, valaki ajánlotta a Euphorbium comp.-Heel orrsprayt, 2 alkalom után már érezhető volt a javulás. Cebiont ő is kap, bár nem ez miatt, és Luuf balzsammal kenem a hátát és a mellkasát.

Szóval mi is fogzás miatt szenvedünk a náthával.

2010. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De okozhat, persze. nekünk többször mondta a doki hogy fogzás és nátha együtt járhat.
2010. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cseppents az orrába Nasivint (csecsemő kortól ami van). Gondolj csak bele bedugult orral neked is milyen rossz aludni, nem még egy csecsemőnek! És fél mérő Nurofent is adhatsz éjjelre pár nap, ha nem segit akkor doki. A Nurofen jó a fájó inyre is és valamelyest a náthára is.
2010. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!