Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog szokni az ujjszopásról...

Le fog szokni az ujjszopásról a babám?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám szerencsére könnyen el tudja magát is altatni, nem kell vele sokat kínlódni, viszont ezt úgy csinálja, hogy elkezdi szopni az öklét/ujját és belealszik. Próbáltam neki cumit is adni, de nem fogadja el. Könnyen leszokik majd erről vagy ez sokáig megmaradhat? Érdemes ezen aggódnom?
ápr. 19. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, hogy az ujjszopásról a legnehezebb leszoktatni a gyerekeket, mert az nem tudod elvenni tőle. Kicsi még, én lehet a cumival tovább próbálkoznék. Ha nagyon sokáig csinálja, az bizony hatással lesz a fogai növekedésére és a beszédfejlődésére is.
ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Valószínű,mivel kevés felnőttet ismerek aki szopja az ujját.
ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha cumira szokik rá, akkor annak nem az lesz a vége, hogy amiatt kelhetek fel csomószor éjjel, mert kiesik a szájából és azért sír? Ill. hason alszik, úgy nem is tudom, lehet-e. Mindemellett csak szoptatom, tartok kicsit a cumizavartól is.
ápr. 19. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:
1-es,mi semmit nem csináltunk a kislanyunkkal,és 1 éves korára szinte teljesen,15 hónapos korára teljesen elhagyta az ujjszopást.4.gyerek,nem kapott soha ő sem,a testvérei sem cumit,igény szerint szoptattam,mindig válaszkést voltam,tudott ő is komfortozni,ő mégis szopta az ujját,a testvérei nem.Úgyhogy ez teljesen babafüggő szerintem,az is,hogy szopja-e az ujját,és az is,hogy mikor hagyja el.Amúgy a kezét most sem tudod tőle elvenni,így akkor is szopni fogja,ha nem akarod.
ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki könnyen leszokik, van aki még 7 évesen se. Nem tudhatod.
ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne adj neki cumit.Cumizavaros lehet,leszokhat teljesen is a szopásról,de ha nem rajtad komfortozil, akkor még szappan a tej mennyisége is,egyenes út a tápszer felé.Persze ha ez nem baj, akkor lehet,de a cumiról se fog könnyebben leszokni.És a kezét akkor is meg fogja találni.Nem tudod ezt megakadályozni.
ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Kislányom 5,5 éves. Hiába adtuk neki babakorában a cumit; nem kellett; helyette születésétől kezdve csak a bal kezén a 3. és a 4. ujja a jó. Kínlódunk a leszoktatással. Gyakorlatilag nem értünk el eddig semmit; úton-útfélen szopja az ujját; már mindent megpróbáltunk...


Kisfiam szerencsére a cumihoz ragaszkodik. Vele már most, 2 évesen is teljesen jól meg tudom beszélni, hogy hova viheti magával a cumit, hova nem; és ezt teljesen jól el is fogadja. Szerintem erről klasszisokkal könnyebb lesz Őt leszoktatni.

ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Azért mert a felnőtt nem fog m@s előtt cumizni, az nem jelenti azt hogy nem teszi.

Én 21 évesen a két gyerekem mellett szoptam az ujjam, akkor mondtam hogy na itt a vége, mert hogy fogom mondani ne csinálják mikor én is ezt csinálom.

A kicsinek cumit adtam egyből még így is próbálkozott az ujjával, de azt kihúztam.

ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Ezt nem lehet megmondani előre. Én viszonylag könnyen leszoktam róla, de a testvérem nem. A lányom 5 éves, ő sem úgy néz ki, hogy abba akarja hagyni sajnos. Amúgy nem minden esetben könnyebb a cumiról leszokni. Ismerek 4 éves gyerekeket, akik még mindig cumiznak.
ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod előre. Nálunk a fiunk 6 hónapos koráig szopta az ujját, utána lett egy kedvenc alvós kendője, azt rágcsálta elalvás előtt, most már azt is csak öleli. A lányunknál sem cumi, sem ujjszopás. A testvéremnél hasonló volt a felállás, de ott a fiú még akkor is szopta néha elalvás előtt az ujját, amikor iskolába került, a lánynál pedig sokat adott volna érte, ha akármelyik módon megtanulja megnyugtatni magát.
ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!