Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandóan balra döntve tartja...

Állandóan balra döntve tartja a fejét a 7 hetes lànyom. 2 hét múlva lesz stàtusza. Addig mivel segíthetném őt? A ferdenyak problémátok mikor derült ki?

Figyelt kérdés

Szégyenlem, de csak tegnap tűnt fel. Ha a mellkasomnak háttal, kifelé fordítva tartom őt, akkor teljesen balra billentve tartja a fejét, ki sem egyenesíti, balra lóg a feje. Mindig ugyanazon az oldalamon büfiztetem, ìgy még nem figyeltem fel rá, a mellkasomnak háttal is szoktam őt tartani, de mindig ugyanarra a kezemre "rátéve". Lehet ezzel okozhattam gondot? Eddig lehet nem is volt ferde? Az első státuszon nem mondták, hogy baj lenne. Most már ha háton fekszik is látom, hogy picit dől a feje, de lehet eddkg is így volt, csak nem tűnt fel. Hason utál lenni, emeli akkor a fejét, de csak néha, mert általában csak sír és lenn van a feje. Átfordìtani eddig nagyon kevésszer, de átfordította már a fejét, kb 2x-3x.


Igyekszem most még többször hasra tenni és a másik oldalamon büfiztetni/tartani őt.


Akinél volt ferdenyak probléma mikor derült ki?

Félek, hogy ez csak most alakult ki valami betegség miatt vagy nem tudom.


Mivel tudnám még őt edzetni ebben a 2 hétben? Köszönöm előre is.



ápr. 21. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Keress egy gyógytornász, dévényest.

Mást a státuszon sem fognak mondani.

ápr. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Jelzed a problémát a gyerekorvosnak, és ő valószínűleg beutal fejlődésneurológushoz (ne dévényeshez vidd!).

Az én fiamnak is ez volt, az első státuszon nem is tudom, hogy nem látszott, vagy csak nem figyelték, de ott még nem mondtak semmit. Aztán a két hós vizsgálaton az ülésbe húzásnál nem tartotta a fejét, akkor utalt be a doki neurológushoz, aki megállapította a feszes izomzatot és a ferde nyaktartást, ezzel mentünk gyógytornászhoz (szerencsére idegrendszeri eltérés nem volt).

Én a ferde nyakat nem piszkálnám otthon laikusként, főleg, hogy nem tudod, van-e más probléma, bőven elég, ha gyakran hasra teszed, azzal nem hiszem, hogy árthatsz. Ha tényleg kell majd valami kezelés, akkor úgyis tanítanak célzott otthoni tornát nektek valószínűleg.

Ne aggódj, ha tényleg csak ennyi a baj, akkor azt könnyen lehet kezelni majd hozzáértő által végzett tornával és masszírozással!

ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig balra fordította a fejét. Nálunk a csípő ultrahangon mondta az orvos, hogy egyik oldalra feszes a nyaka, és a gyerekorvos tud beutalót adni gyógytornára. Addig is mindent fordítva csináljunk. Másik oldalon kezdjem a szoptatást, vagy ha tápszeres, akkor a másik kezemben tartsam, másik oldalon büfiztessen. Ha lerakjuk az ágyra, akkor úgy tegyük, hogy jobb oldalról beszéljünk hozzá, jobb oldalra tegyük a játékot stb. A gyerekorvos valóban beutalt gyógytornára, mi a Katona-féle módszerre járunk. Csak a legjobbakat tudom mondani róla. Azóta már kúszik, négykézláb hintázik, teljesen egyenes a tartása. 7 hónapos múlt, semmiben nincs lemaradva. Sőt...
ápr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, státuszon a kérdéseket kikérdezte a védőnő és mindig tojt a többire, idő se lett volna, hogy ez feltűnjön. Én jeleztem neki is és a dokinak is, de nem nagyon foglalkoztak vele, pedig korábban is jött picit. Gyerekekkel foglalkoztam előtte éveken át, egyből feltűnt. Elvittem magán fejlődésneurológushoz, akinek szándékosan csak annyit mondtam egy átvizsgálásra. Ő egyből mondta, hogy feszes az egyik oldalt, kiírtak tornát és pár alkalom után szűnt ez és szépen időre csinált mindent ügyesen. Fejlődésneurológust javaslok.
ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miert varsz ezzel 2 hetet? Holnap szepen felhivod az orvost, elmondod mi van, valoszinuleg be fog hivni es megnezni.

Nekunk amugy ezen 3 het gyogytorna segitett, tobb nem kellett, de nyilvan minden eset mas.

Minket az orvos nem kuldott kapasbol neurologushoz, mert nem tartotta indokoltnak, szimplan csak tornara kuldott, ami a mi esetunkben eleg is volt.

ápr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fogok vele 2 hetet várni, mert most nagyon figyelgettem őt és szerintem maga a nyaka is túl gyenge a ferdèn tartás mellett. Csak nem fognak már komolyan venni, mert rengetegszer hívtam màr őket mostanaban.
ápr. 21. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!