Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan véditek a babáitokat a...

Hogyan véditek a babáitokat a leégés ellen?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kislányom, voltunk vele túrázni, és folyamatosan figyeltem, hogy ne legyen kitéve közvetlenül a napsugaraknak, kiskalapja is volt, mégis lett egy kis színe (de nem égett le). Első gyerek, és ezek után már előre tartok attól, hogy ne süssem ropogósra nyáron, de ne is legyen túlöltöztetve. Tengerpartra is készülünk. Ti hogyan védekeztek, hogyan öltöztetitek? Kenitek is valamivel minden sétánál?
máj. 14. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Az enyém 5,5 hónapos, egyelőre a babakocsi kupolája+babakocsira tehető napvitorla megoldja a problémát, babakocsi vagy autós hordozó nélkül nem megyünk egyelőre sehova. Vettem naptejet is (barátnőmnek nyári babája van, az ő védőnője a Hipp 50-est ajánlotta, így én nem kutattam, azt megvettem és kész), de azt majd csak strandon vagy olyankor fogjuk használni ha nagyon nincs semmi más lehetőség fizikai árnyékolásra.
máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem vittem napra, én sem megyek ha nem muszáj, mert az arcom nagyrészén vitiligo van és ha egy picit is "megkap" a nap akkor nagyon feltűnő
máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kortól már kenheted lehetőleg fizikai szűrős fényvédővel (titanium dioxid, zinc oxid tartalmú, lehetőleg denat.alc.mentes, parfümmentes naptejjel).

+Széles karimájú napkalap.

Uv szűrős kupola,

Nyáron 10-15 között ne legyen napon.

Tengerpartra, strandra Upf50 fürdőruházat (+ a fentiek).

Szőke, kék szemű, hófehér bőrű gyerekeim vannak (én is hiper érzékeny típus vagyok), mégse szoktak megégni még 10-es UV esetén a tengerparton se ilyen odafigyeléssel (csak max. én szoktam, mert rám nem figyel senki).

máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első lányom nyár közepén született, pár hetesen még leginkább nem vittem direkt napfényre, csak árnyékban, este 6 után mentünk sétálni meg ilyenek, a kicsi meg novemberi, szóval ilyen kicsi babák napra vitelével nincs tapasztalatom :D DE ennek ellenére, amikor kiviszem a lányokat a napra, kb 10 és 8 hónapos koruktól kezdve, onnantól kezdve mindig naptej, napkalap alap. Amúgy a mai időben is rövidujjú-rövidnaci-szandál(/mezítláb) voltak kint egész délután, szóval az igazi nyári időben annyi a különbség, hogy akkor még nagyobb felületen kenem be őket naptejjel. Amúgy én nem szórakozok, 4 éve a Nivea KIDS 50-es faktorszámú naptejét használjuk, ezidő alatt a nagyobb lánykám (aki hófehér, érzékeny bőrű, szőke kislány) éppen csak lebarnult egy egészen kicsikét nyár végére, pedig őt azért elég nehéz berángatni házon belülre. A kicsi alapból könnyebben barnul, neki már most látszanak a hurkáinál a barnulás nyomai, de leégni egyikük sem égett még le, szóval gyanítom, ez is ér valamit.
máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Duplagéz ruhát adtam rá. Hosszú ujjút, és hosszú nadrágot, vagy betakartam egy textilpelussal, hogy ne érje közvetlen napfény a bőrét. A duplagéz nagyon vékony, szellős, egyáltalán nem meleg.
máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

#6 Nyáron nem ment a kiscsilag kitaláltak valamit, amit első gyerekeseknek nyáron is el lehet adni jó pénzért... Ilyen anyagból a Tescoban 1800 Ft-ért vettem kis nadrágot.

(Télre is inkább ajánlok egy jó bundazsákot használtan 4000 Ft-ért, nem kell egy tél alatt 3 méret belőle 3x30.000 Ft-ért.)

máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell megvenni, egy közepesen ügyes varrónő simán megcsinálja negyedannyiért. De ötletnek szuper.
máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!