Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is két részletben...

Kisnita kérdése:

Máshol is két részletben adják be a 15 hónapos oltást?

Figyelt kérdés

Kisfiam kedden fogja kapni és mondta a védőnő, hogy most csak a felét kapja meg aztán 16 hónaposan vigyem vissza és megkapja a másik felét is mert ha egyszerre adnák be neki akkor nagyon beteg lenne tőle. De ha gondolom akkor beadja egyszerre, de számítsak rá, hogy 7-10 napon belül 39-40 fokos láza lesz. Nálatok ez hogy van?

Érdemes 2x kínozni a gyereket a szúrással vagy adassam be egyszerre? Eddig a kis fiam nem volt beteg az oltásoktól.


2010. okt. 29. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszerre szoktuk oltani a babákat 15hósan, a másik oltás a prevenar ( a tüdőgyulladás elleni), nem szokott gond lenni, szerintem oltathatod egyszerre. védőnő
2010. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egyszerre kaptuk meg a 2 oltást, és lekopogom láz nem volt, csak 1-2 napig pici piros pöttyök.
2010. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ez hülyeség már bocsánat!

egy alkalommal szokták beadni és igen előfordulhat hőemelkedés, vagy náthás tünetek és nyűgösség de ennyi!!! nálunk mondjuk nem is volt semmi!!! nem is hallottam még ilyet!

2010. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is most hallottam először a védőnőmtől. De akkor azt hiszem kérni fogom, hogy egy részletben adja be neki, nem szeretném ha kétszer kéne megszúrni így is nagy sírás lesz már látom előre:S
2010. okt. 29. 10:12
 5/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma voltunk az oltáson. Egyszerre adattam be, de így is kétszer szúrták meg. Egyiket a karjába adták a másik a combjában. A combjába alig tudta beadni a dokinő mert nagyon feszítette:S Jó nagy ordítás volt, megint ketten sírtunk. :( Remélem nem lázasodik be.

Rajtunk kívül mindenki úgy kérte, hogy egyet most egyet 16 hónaposan rám meg olyan furán néztek, hogy egyszerre adatom be neki. Nem értették miért hiszen így is úgyis 2x szúrják meg... De nem értem, hogy mért kellett külön-külön beadni ha egyfajta oltásról van szó? A védőnőt hiába kérdeztem nem tudott válaszolni csak annyit mondott, hogy így szokták csinálni, de én ettől nem lettem okosabb... Aki tudja írja már le legyen kedves! Köszönöm előre is.

2010. nov. 2. 15:33
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szia

nemtudom miért két szuriból áll, mi is így kaptuk annakidején.az oltás után 10nappal 39fokos láza volt a fiamnak egy egész este, de másnapra mintha misem történt volna.

2010. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem is hallottam még ilyent h ezt az oltást 2 részletbe adják!Mi jövő héten megyünk oltásra! 2 kap de mindkettőt a combjába!!! És a 8.napon fog belázasodni kb!Nekem minden ismerősöm babájának igy is lett h a 8 nap lett lázas!
2010. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért kétszer szúrnak mert két különböző oltásról van szó. Amit a karjába kap az a kötelező oltás amit morbilli, mumps és rubeola ellen kapnak, a másik amit a combjába az a prevenar és az tüdőgyulladás ellen van. A két oltás előre van kiadagolva fecskendőbe és egy injekcióstűbe nem lehet felszívni. Tehát ezért kell két szúrás, ezek az oltóanyagok már nagyon biztonságosak, csak nagyon ritkán szoktak belázasodni tőle. azért nézeges nehogy melegebb legyen és nem veszed észre de csak akkor adj neki lázcsillapítót ha már 38 felett van a hője. vnő vagyok
2010. nov. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az utolsó írta és az első is. Két különböző oltásról van szó, de elég szomorú, ha a védőnőd nem magyarázta el. (Vagy te nem figyeltél jól?) Nálunk még az előtte lévő látogatáson szokott hozni a védőnő egy tájékoztatót a következő oltásról. És alá is kell írni, hogy hozzájárulok.
2010. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Hát valóban felmerült a kérdés bennem is, hogy azt sem tudod pontosan mi ellen és hogyan oltatod a gyerekedet Egyik fele, másik fele és aztán kiderül két különböző oltás), talán a sírás helyett legközelebb odafigyelhetnél vagy tájékozódhatnál. A 15 hónapos oltással egyébként én nem adattam volna még egy oltást, gondolom, hogy furcsán néztek. Mert a 15 hónapos bizony hogy kiütheti és még tovább terhelni egy másik oltással. Nagy butaság volt, bár valószínűleg nem lesz semmi baja.


És még egy apró megjegyzés, nem kéne sírnod mert ezzel csak hergeled a babádat, holott normálisan egy hangjának nem szabadna lennie.

2010. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!