Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feleségem szeretne 2. gyereket...

Feleségem szeretne 2. gyereket, én egyáltalán nem! Ti hogy egyeztetek meg?

Figyelt kérdés

3 éves a lányunk. A feleségem bele van betegedve a gondolatba, hogy én nem akarok második gyereket. Én meg a második gyerek gondolatába vagyok belebetegedve. Az az igazság, hogy 38 felé közeledünk mindketten, én kezdek fáradni, szeretnék egyre kevesebb maszek munkát vállalni a főállásomon mellett, nem pedig egyre többet! A feleségem jómódú családból származik, sose kellett küzdeni semmiért, sokat utazott a világban, ő már könnyen "lemondana" ezekről. Én szegény családból jövök, sokat dolgoztam, sokat nélkülöztem, most végre középosztálybeliként élek, de elfáradtam. Tudom, hogy pár év múlva már nem tudok maszekolni, így kevesebb fizetésből kéne megélnünk többen. A feleségemről leperegnek ezek a racionális érvek, csak emocionális érvei vannak.


Nálatok mi lett a megoldás erre a problémára?


máj. 25. 15:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy erről a házasság előtt kellett volna beszélni. Akkor mi volt a terv? Kettő vagy egy gyerek?
máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Házasság előtt az volt a terv, hogy majd meglátjuk.
máj. 25. 15:25
 3/54 anonim ***** válasza:
16%

Meg fogod bánni, ha nem lesz második gyerek.

Másrészt meg nyugodtan dolgozzál, 38 éves vagy, nem 78.

Kész röhej vagy.

máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
55%

Hát ez nem egy terv. Mi úgy indultunk, hogy én 2-t akarok, ő 4-et, ebből nem volt nehéz 3 gyerekes kompromisszumra jutni. Nálatok ez fájdalom nélkül nem fog menni, annyira mást akartok.

Én amúgy a feleségednek adok igazat inkább, egy tesó az nagyon jó dolog, és ő is kereshet sok pénzt 3 év múlva már.

máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
91%

"Meg fogod bánni, ha nem lesz második gyerek."


Miért bánná, ha egyszer nem akar másodikat. Nekem is egy van, sosem bántam meg. Hány család van, ami azért megy tönkre, mert anyuka erőltati a 2., 3. gyereket, apuka meg húzza az igát, aztán anyuka panaszkodik, hogy apuka sosincs otthon, meg nem foglalkozik eleget a gyerekekkel napi 10-11 óra munka után.

máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
95%
Az én férjem 3 gyereket akart, majd megszületett a kisfiúnk, akit imádunk, de borzasztó nehéz volt vele. Baba korában minden volt, ami nehézség csak jöhet - letehetetlen, 4 hónapos koráig kólikás, utána alvási regresszió és fogzás, nagyon durva szepa szorongás, stb. Megszületése után aludta csak át az estét azon az egy napon, amíg nem tanult meg járni, addig éjszakánként 8x kelt alsó hangon, napközben is csak úgy aludt, hogy menni kellett vele. Most már 4 éves, jóval könnyebb, de minket az első egy év annyira lehozott az életről, hogy megegyeztünk, hogy több gyerek nem lesz. Engem néha elkap a babázhatnék, olyankor a férjem mindig emlékeztet rá, hogy milyen volt az első év és rögtön leapad a kedv. 😅
máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és én vagyok az a szar anya aki a munkába úgy állt vissza, hogy "végre egy hely, ahol pihenhetek". Minden tiszteletem azoknak a nőknek és a párjaiknak, akiknek van idegrendszere több csemetéhez.
máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk 2 gyerek van. A férjem félt egy 3. babától, mert 40+, én 30+. A végén belement, mert látta mennyire szeretném. Ő sem bánta meg a döntést. Pár hónap és hárman lesznek.😊
máj. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
91%
Mi úgy indultunk 2 gyerek lesz. Aztán a férjem látta hogy megszenvedtem a terhességet majdnem meghaltunk, de nem részletezem. Majd látta azt mennyi meló van a babával, mert nagyon nem eszik alszik típus. Na meg ott a pénz hármunknak elég és van extrára is pénz. Négyre valószinüleg nem lenne így elég lenne lemondás. Akkor ott még az idő tényezö. Na ezek után azt mondta elég az egy is. És én léleekben szerettem volna még egyet, de nem haboztam mikor mondtam egyetértek. Kell tudni néha racionálisan dönteni . De ezt nektek kell megbeszélni.
máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
27%
Ha csak az anyagiak miatt utasítod el, arra létezhetnek alternatív megoldások, anyuka is dolgozhat, meg hát 38 évesen úgy érezni, hogy most már elég a sok munkából, elég korai. Egy 3 és egy 4 fős család kiadásai nem feltétlen különböznek annyira, ha jól át van gondolva minden, és mindenki egészséges. Ha meg csak úgy, nem akarsz még egyet, akármiért is, mert pl. kettővel már csak logisztikailag is nagyon más az élet, na az más. Akkor nincs megoldás.
máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!