Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főtt ételeket készítete...

Milyen főtt ételeket készítetek a családnak baba mellett?

Figyelt kérdés
Két és fél hós a babám, sok figyelmet igényel mert ő nappal nem nagyon alszik, mégis illene itthon főznöm a páromnak. Sajnos nincs nagy gyakorlatom, ezért szeretnék konkrét tippeket olyan ételekről, amiket gyorsan el lehet készíteni a kis lurkó mellett.
2009. jan. 5. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
tésztafélék közül mindent spagetti stb...sült hús krumplival rakottkrumpli(bár az ki csit pepecselős) sültcsirke....
2009. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb főzelék hamar kész van és mi nagyon szeretjük.

Hozzá lehet fasirtot vagy pörköltöt készíteni (utóbbi főtt tésztával is gyors és finom).

Én a fasírthúst nagyobb adagban szoktam elkészíteni és a felét kapásból lefagyasztom, így később kiolvasztás után csak gombócolni és frissen sütni kell.

A pörkölthúsnál be tudod osztani az előkészítést, hogy mondjuk előző este felkockázod a húst de csak másnap főzöd meg (pulykamellből készítve még hamarabb elkészül).


Fagyasztott tengeri halfilét is szoktunk enni. Ezt csak kint kell felejteni, hogy felolvadjon és utána pár perc alatt megsül serpenyőben kis olívaolajon... rizzsel, párolt zöldséggel (szintén lehet fagyasztott) nagyon finom.


Főzhetsz még valami tartalmas levest (gulyás, babgulyás, raguleves), amihez szintén apránként elő tudod készíteni a hozzávalókat, de nem kell folyamatosan mellete állni. Másodiknak meg mondjuk mákos guba vagy túrós/mákos/diós csusza.


Amúgy az én babám sem egy alvóbajnok, a férjem viszont szereti a főztömet. Én pedig örülök, hogy meg tudja oldani, hogy 15 percre hazaugorjon ebédidőben.

2009. jan. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi belejössz majd.Mikor 1 gyerekem volt én is nehezen osztottam be a napomat.Nem tudtam,hogy akkor voltam a legkönnyebben.Már 3 gyerekem van,és mégis el kell látnom az egész családot minden téren,sőt sütök is nem csak főzök.És úgy vagyok mint a legtöbben,a férjem reggel korán megy,este későn jön.Minden rám marad.Ez van,mi akartuk így,és örülök,hogy gyönyörű családom van.

Te is bele fogsz rázódni ne aggódj.Nincs az a bonyolult étel amit baba mellett ne lehetne megfőzni.


Boldog babázást,és jó főzőcskézést.

Ezeken az oldalakon találsz jó reciket,hátha hasznát veszed: [link]

[link]

Üdv

2009. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket és a biztatást :) Igyekszem felkötni a gatyót :))
2009. jan. 6. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!