Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós babámnak reggeltől...

15 hós babámnak reggeltől 38-38,2 közötti a hője (popsiban mért érték, levonás nélkül). Folyik az orra. Nem tudom vigyem-e az ügyeletre? Vélemények?

Figyelt kérdés

2 napja látta a doki, azt mondta, semmi gond, még a torka se piros, akkor csak 37,5 körüli volt a hője. Az orrát szívjuk többször, Cebion cseppet, és Nurofent kap.

De a ma reggeli Nurofen ellenére egész délelőtt 38 körül mértünk. MMR oltást még nem kapta meg.


2010. okt. 30. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elvinném, nem mernék így a hosszú hétvégének neki menni.
2010. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37.5 levonással, ami csak hőemelkedés, nem is kellene csillapítani. Ezzel a ügyelet nem foglalkozik, azt mondják majd, hogy csillapítsd, ha feljebb megy. (ráadásul orvos is látta már). Nem vagyok felelőtlen, de én 37.5-tel nem rohannék ügyeletre.
2010. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha levonod, akkor az csak hőemelkedésnek számít. Én csak estére adnék neki lázcsillapítót, hogy éjjel nehogy felmenjen, ill. persze akkor is, ha azt látod, hogy nappal is ténylegesen 38 fölé megy a hője.
2010. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem nyomnám tele nurofennel,mert ha nem lázas akkor csak ártassz vele. Márpedig amit írtál az nem láz. Csillapítanod akkor kell ha popsiban mérve(levonás nélkül) 38,6 és a fölött van. A cebion csepp az jó neki. Orvoshoz hiába viszed,mert sokmindent nem tudnak vele tenni.

Itass vele sok folyadékot és az orrfolyásra kipróbálhatnád a gőzölést. Nehéz lesz ilyen picivel, de használ. Az én lányom is 17hónapos volt mikor csináltuk neki.

2010. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!