Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposom első hónapban...

4 hónaposom első hónapban 1.5kg-t, másodikban 1kg-t, harmadikban 1kg-t, negyedikben 60 dkg-ot hízott. Most 10 napja ugyanannyit mértem, mint tegnap. Napi 1 kaki van, és sok a pisi. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi... Az első hónapokban voltak a növekvés ugrások ami hirtelen növéssel járt, ezt követi az amikor szinte semmit vagy nagyok keveset gyarapszik. Ha nem nyűgös, látszólag nem fáj semmije, jó kedvű nem lehet baja. Te se vagy egyforma mindennap... De ha téged az jobban megnyugtat mutasd meg az orvosodnak.
2010. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az 3-4hónap körül leáll a rohamos súlygyarapodás, nekem is közel 5hós babám van, az első hónapban 950gramm, 2hó: 1200gramm, 3.hó 1100gramm 4.hó 650gramm, és a mostani 5. hónapban 400grammot hízott.

ha a babád nem sír, éber, élénk, alszik és eszik jól, akkor sztem nincs miért aggódnod.

Ha meg szerinted így nem jó, nem vagy nyugodt miatta, akkor nézesd meg a dokitokkal.

:-)

2010. nov. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincsen:)

A fiam ugyanezt csinálta. Most hosszra gyúr a kicsi, és amúgy is az átlag fél kiló hízás havonta, a tiéd ezt bőven túlszárnyalta.

Mivel nagyon sokat gyarapodott az elején, törvényszerű, hogy lelassul, gondolj bele, ebben az ütemben 1 éves korára vagy 15 kiló lenne:)

2010. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond. Eddig igen nagyon szépen fejlődött, sőt, igen-igen jól gyarapodott, és 4-5 hónap körül visszavesznek a súlygyarapodásból. Az lenne a gond, ha továbbra is egy kilót hízna havonta, akkor egy éves korára akkora lenne, mint egy 3-4 éves.


Most vagy 3 hónapig kb fél kilót fog hízni havonta, aztán 25 dekát....majd azt hiszem, 1 éves kora után két kilót kell évente.


Tehát teljesen jól fejlődik a babád!


Az én fiamnak volt olyan is, hogy amikor sokat nőtt, alig hízott. Következő hónapban többet hízott, de nem nőtt egy centit se. :-))

2010. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!